Forum Medicina Sportiva
Marzec 28, 2024, 13:15:19 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 4   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: jak nie przytyć, ale utrzymać wagę przy takich apetytach  (Przeczytany 46483 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
szafran
Zaawansowany użytkownik
****
Wiadomości: 274


Zobacz profil
« : Czerwiec 16, 2010, 10:11:38 »

Pani Izo
Nie musze chudnąć, ale nie chcę też przytyć Chce utrzymać wagę .Ale czy jest dieta pozwalajaca na objadanie się przez cały sezon owocami własnej produkci, ale przeróżnymi?
Czy moża utrzymać wagę na jednakowym poziomie obżerajac się owocami różnymi : truskawki , jagody kamczackie , borówki , wszelkiego rodzaju śliwy , wisnie i czeresnie, jabłka i gruszki , winogrona , brzoskwinie, morele . Oczywiscie bez dodatku smietanki i cukru . Mogę  zrezygnowac na ten okres z cywilizowanego jedzenia , tylko do tych owoców dołożyc siemię lniane i orzechy? Nie spotkałem takiej diety , ale może  ona  istnieje??Jestem dość
aktywny ruchowo! Moge jeszcze tej aktywności dołożyć....
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 16, 2010, 10:14:59 wysłane przez szafran » Zapisane
Iza Czajka
Zaawansowany użytkownik
****
Wiadomości: 269


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : Czerwiec 16, 2010, 15:00:08 »

Niech Pan spróbuje. Będzie to taka dieta oczyszczająca i rewitalizująca. Mam tylko nadzieję , że owoce będą bez dodatku cukru. Dołożyłabym do tego trochę twarogu, serwatki, mleka ukwaszonego i błonnika np Colon C. Ograniczy on ewentualne wahania poziomu cukru we krwi i ograniczy apetyt, który lubi być duży na takim menu. Orzechami bym tego nie paprała bo mogą być o tej porze roku trochę zjełczałe. Jeśli siemię lniane to naturalne (z tłuszczem), po prostu mielone za każdym razem. Z aktywnością nie przesadzać.Powinna być taka jak zawsze, chyba, że waga pójdzie w górę. Chociaż nie przypuszczam Smacznego!
Zapisane
szafran
Zaawansowany użytkownik
****
Wiadomości: 274


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : Czerwiec 17, 2010, 06:49:37 »

Bardzo dziekuję.
Jasne , białko dołożyć .To na zmianę,  jeszcze warzywne sałatki z twarogiem albo białkiem jajek!
Zapisane
craze.zbig
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 22


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : Czerwiec 17, 2010, 09:35:37 »

Taka ilość węglowodanów plus białko! To i sportowcy mogliby tak spróbować?  Duży uśmiech
Zapisane
szafran
Zaawansowany użytkownik
****
Wiadomości: 274


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : Czerwiec 17, 2010, 11:50:46 »

Nie ! Nie ma węglowodanów o niskim indeksie glikemicznym . Będą spadki glukozy we krwi, co obniży wydolność.  Za duże objętościowo , mogą wystąpić dolegliwości związane z refluksem. A poza tym to Pani Iza wie lepiej!  Chichot
Zapisane
iron.ja.g
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 10


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : Czerwiec 19, 2010, 15:28:59 »

Buahh, wszyscy wiedzą jak paść brzuchy, ale kto tak robi?  Duży uśmiech  Nawet kadra pewnie tylko na zgrupowniach stosuje te zalecenia! W domu? Piwo , cola i babeczki  Duży uśmiech A siano leci  Duży uśmiech
Zapisane
manhunter
Zaawansowany użytkownik
****
Wiadomości: 393


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : Lipiec 20, 2010, 20:27:09 »

nie ma chudnięcia bez wysiłku,wiem o tym z własnego doświadczenia.sama dieta nic nie daje.
i nie ma tycia bez żarcia(pomijam choroby).
owoce można żreć dowoli ale przed południem i bez innych posiłków(tłuszc+ białko),bezkarnie
Zapisane
szafran
Zaawansowany użytkownik
****
Wiadomości: 274


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : Lipiec 21, 2010, 08:53:48 »

Bezkarnie chyba się nie da! Niestety , wszystko to są kalorie! Można kombinować różnie , ale dla przykładu winogrona, bardzo dużo fruktozy! Trzeba to spalić! Nadmiar odłoży się, niestety ... Smutny Złość Złość Złość  
No chyba , że   zje się  w ciagu tych pierwszych trzydziestu minut po wysiłku trwającym dłużej niż trzydzieści minut .......  Chichot[         BEZKARNIE NIC NIE MA !! /i]
« Ostatnia zmiana: Lipiec 21, 2010, 08:58:01 wysłane przez szafran » Zapisane
r.wilga
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 7


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : Lipiec 22, 2010, 17:52:19 »

Jedyna nadzieja  w bezkalorycznych atrapach pożywienia  - smakiem , zapachem  i konsystencją zbliżonych do naturalnej żywności.Pewnie przyjdzie taki czas, że będzie się chodziło do bezkalorycznej restauracji  Chichot W tym widzę przyszłość. To zadowoli smakoszy i producentów takich namiastek.
Zapisane
manhunter
Zaawansowany użytkownik
****
Wiadomości: 393


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : Lipiec 24, 2010, 19:47:44 »

Szafran nie szachruj,jak mówię to wiem.
Wysiłek submaksymalny godz.6,30 do 8 i możesz zeżreć  eat to the beat,fruits a lot of quantities and qualities.That's the way it is.....
Wysiłek submaksymalny 2x30 min/doba hamuje cukrzycę i >HDL poza tym.
Ten rodzaj i czas trwania wysiłku powoduje mikrourazy bł.komórkowej komórek mięsni(ruptura) i w ten sposób gkukoza wnika do k.mięśni swobodnie.Dla mnie to jest tęno 150-160min./2x20min/24h.
Przy tak dawkowanym wysiłku podwyższony metabolizm utrzymuje sie do 36 godzin po ostatnim treningu.
Chudniesz a nic nie robisz,po prostu.
Zapisane
a.sagad
Gość
« Odpowiedz #10 : Lipiec 24, 2010, 20:23:24 »

Eeeeeeeeeeeeeee, ruptura membranae cellulae ??  Duży uśmiech
I swobodny przepływ glukozy z powodu uszkodzeń??  Duży uśmiech
A nie skurcze, otwieranie się nowych kapilar, skrócenie drogi dyfuzji??
Zapisane
manhunter
Zaawansowany użytkownik
****
Wiadomości: 393


Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : Lipiec 24, 2010, 20:59:53 »

Ruptura for sure,other way is not so important
Zapisane
a.sagad
Gość
« Odpowiedz #12 : Lipiec 24, 2010, 21:06:59 »

I don't understand.
Zapisane
manhunter
Zaawansowany użytkownik
****
Wiadomości: 393


Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : Lipiec 24, 2010, 21:09:59 »

W mechaniźmie wolnej dyfuzjii glukoza wchodzi ,bez insuliny i innych, głównie w dziury w bł.komórkowej
spowodowane mikrourazami(odwracalne >48h).To główny mechanizm wynikający z sub- i max- wysiłku.
That's the way it is my friend.
Zapisane
whisper54
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 35


Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : Lipiec 25, 2010, 21:45:09 »

How to search for truth? I am a little embarrassed!!!!!
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.14 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!