Forum Medicina Sportiva
Grudzień 07, 2021, 21:03:46 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Rejestracja  
Strony: 1 ... 7 8 [9]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Konkurs na Malinę roku 2010 w medycynie sportowej  (Przeczytany 84033 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
czarlena
Użytkownik
**
Wiadomości: 53


Zobacz profil
« Odpowiedz #120 : Marzec 19, 2010, 09:18:00 »

z,wykopalisk
m
Medycyna,Sportowa-ta,do,egzaminu,kniga

To nie zawartość podręcznika czy książki regulują te sprawy ale rozporządzenia. A w nich o ile mi wiadomo nic takiego nie piszą. Z naszych badań są wyłączeni lotniarze, spadochroniarze itp. Ale sporty walki?
Zapisane
manhunter
Zaawansowany użytkownik
****
Wiadomości: 393


Zobacz profil
« Odpowiedz #121 : Marzec 19, 2010, 09:25:32 »

a,co,za,różnica,i,tak,to-specj,
kikerzy,karate,alpinizm,itp
A z czego wziąłeś że kikerzy , karate i alpiniści tylko u specjalistów?
Medycyna,Sportowa-A.Jegier,Dziak.......strona-685
Zapisane
marjark
Zaawansowany użytkownik
****
Wiadomości: 251


Zobacz profil
« Odpowiedz #122 : Marzec 19, 2010, 10:12:06 »

Niestety!

Cytat z wspomnianych przepisów;
,,§ 2. Do udziału w zajęciach w dalekowschodnich sportach i sztukach walki oraz kick-boxingu, zwanych dalej "sportami i sztukami walki", jest niezbędne posiadanie:
  1)   zaświadczenia, wydanego przez lekarza posiadającego specjalizację w dziedzinie medycyny sportowej, o braku przeciwwskazań do uprawiania określonych sportów lub sztuk walki;
  2)   zgody przedstawiciela ustawowego, w przypadku osób niepełnoletnich;
  3)   umowy ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków.''
Czyli do tego , co mamy  w ternie ,nie potrzeba żadnego certyfikatu, chyba ,ze się ma kontrakt z NFZ!
Zapisane
szafran
Zaawansowany użytkownik
****
Wiadomości: 274


Zobacz profil
« Odpowiedz #123 : Marzec 19, 2010, 10:17:21 »

ALE??? Można podejsc do tego jeszcze inaczej. W momencie gdy te przepisy były tworzona , a procedura wiadomo jak jest długa, certyfikaty były w powijakach . W nawiązaniu do ostatnich przepisów , które mówią: w przypadku braku lekarza specjalisty , badania te wykonuje lekarz posiadajacy ważny certyfikat PTMS. I tak też je mozna interpretować!
Zapisane
manhunter
Zaawansowany użytkownik
****
Wiadomości: 393


Zobacz profil
« Odpowiedz #124 : Marzec 19, 2010, 10:25:03 »

Nie
Tylko,specjaliści-strona,685,na,podst,rozporządzenia
certyfikaty,już,były,w,trakcie,
Zapisane
me.sib.ze
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 17


Zobacz profil
« Odpowiedz #125 : Marzec 19, 2010, 13:06:32 »

Lekarz prawnikiem nie jest!!! Co?
Zapisane
s.arbi60
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 7


Zobacz profil
« Odpowiedz #126 : Marzec 19, 2010, 15:55:54 »

jak to ma być?
Zapisane
b.bobik
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 18


Zobacz profil
« Odpowiedz #127 : Marzec 20, 2010, 18:16:47 »

 Obowiązuje przepis ostatni , który mówi ,że w braku specjalistów, bada certyfikowany. Tak u nas sie robi i jest ok. Ale koszt badania ?Każdego położy na łopatki!
Zapisane
Strony: 1 ... 7 8 [9]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.14 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!