Forum Medicina Sportiva
Marzec 28, 2024, 17:28:20 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Rejestracja  
Strony: 1 2 3 [4] 5   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: AKTUALNIE OBOWIĄZUJĄCE PRZEPISY  (Przeczytany 66565 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
CK.One
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 35


Zobacz profil
« Odpowiedz #45 : Kwiecień 20, 2011, 09:19:55 »

No dobra. Dzięki naszej forumowej koleżance poznałem tresć obu rozporządzeń. Mówi się w nich o certyfikatch wprowadzających do specjalizacji. Pytanie czy certyfikat PTMS można potraktować jako certyfikat wprowadzający. Należy to pytanie zadać konsultantowi krajowemu. A swoją drogą na stronie ptmsu jest ogłoszenie o kursach ABC do certyfikatów podstawowych które odbędą się w maju.

 

Zapisane
riki.1978
Zaawansowany użytkownik
****
Wiadomości: 305


Zobacz profil
« Odpowiedz #46 : Maj 20, 2011, 14:32:49 »

Auuu!  Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Tylko miesiąc czasu , a tu cuda!  Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech

,,Tak więc zostało potwierdzone i to dwoma  rozporządzeniami, że uprawnienia do orzekania nabywają lekarze  posiadający certyfikat ukończenia kursu. Pragnę zauważyć, że zarówno w cytowanych powyżej Rozporządzeniach odnośnie uprawnień lekarzy jak i w  programie kursu wprowadzającego nie żadnej wzmianki na temat ograniczeń wiekowych. Dlatego uważam, że obecnie dalsze udzielanie  certyfikatów z ograniczeniem uprawnień wiekowym nie ma żadnego uzasadnienia, zarówno prawnego, merytorycznego ani organizacyjnego."
 No i co na to ZG  i KRAJOWY ??  Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech
A do kolegów z forum: kogo zacytowałem ?   Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech
« Ostatnia zmiana: Maj 20, 2011, 14:41:10 wysłane przez riki.1978 » Zapisane
gag.power
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 28


Zobacz profil
« Odpowiedz #47 : Maj 23, 2011, 12:30:15 »

Jak w końcu jest ?  Co? Mój sportowy doktorek mówi że nie może , bo jestem za stary i mam 25 lat. Wysyła mnie na badania 120 kilometrów dalej ! Ktoś tu rżnie głupa? Nie wierzę , że minister zdrowia wali takie babole! Może to ten cały zarząd medycyny sportowej ? Z zawiści , czy jak   Co?
Zapisane
riki.1978
Zaawansowany użytkownik
****
Wiadomości: 305


Zobacz profil
« Odpowiedz #48 : Czerwiec 01, 2011, 09:16:26 »

Staruszku  Duży uśmiech trzeba jechać na badania dalej!  Duży uśmiech Chyba ,że piłkarzykiem jesteś  , to Twój doktorek może spokojnie badać !  Duży uśmiech Duży uśmiech  Duży uśmiech W innych dyscyplinach nie radziłbym!  Duży uśmiech Przepisy bardzo niejednoznaczne i można odpowiadać przed sądem za wszystko: urazy , niedopuszczenie z taką pieczątką do zawodów przez sędziego , za niespełnione marzenia  Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech I co tam komu do łba przyjdzie  Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech
Zapisane
komisarz42
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 114


Zobacz profil
« Odpowiedz #49 : Czerwiec 05, 2011, 09:34:01 »

Czy ktoś rozumie te przepisy? Piłkarzy badam niezależnie od wieku. Co do innych mam pewne wątpliwości!
Zapisane
rob.adamski
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 12


Zobacz profil
« Odpowiedz #50 : Czerwiec 05, 2011, 10:58:56 »

Panowie doktorzy czy was poje...o ? Dlaczego piłkarzy badacie niezależnie od wieku a mnie nie chcą teraz nigdzie zbadać chociaż przedtem nie było tego problemu. Odsyłają do specjalisty medycyny sportowej. A gdzie są ci specjaliści? Uprawiam jeździectwo, powożenie. Czy piłka nożna to bezpieczniejszy sport? Czegoś tu nie potrafię zrozumieć! Może mi to ktoś wyjaśnić?
Zapisane
barca.jw5
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 177


Zobacz profil
« Odpowiedz #51 : Czerwiec 05, 2011, 15:05:24 »

Pewnie niepiłkarzom  starszym od ostatniego badania przesunęły się w inne miejsca rączki , nóżki i serce !  Mrugnięcie I panowie doktorzy nie potrafią ich zbadać  Chichot Chichot Chichot Przecież żaden poważnie myślący człowiek nie mógł wymyślić takiego przepisu , czy też zabrać takie uprawnienia. Nie ma takiej możliwości !  Z politowaniem Z politowaniem Z politowaniem Dobrze ,że piłkarzy się nie czepiają  Duży uśmiech
Zapisane
biat.power
Gość
« Odpowiedz #52 : Czerwiec 05, 2011, 16:22:06 »

Widzę,że takie problemy z badaniem ma wielu. Do tej pory nie było problemu. Teraz ci sami lekarze odmawiają badania . Mówią ,że już nie mają uprawnień. Jak to możliwe że mieli wcześniej a teraz nie mają . Mało tego otrzymałem propozycję , aby jechać na badania do Warszawy , bo tam będę miał badania za darmo. A to już czysta kpina! Jak za darmo? A dojazd? 600 km? A jak nie zbadają w ciągu jednego dnia to jeszcze opłata za hotel. Muszę jeszcze pracować na utrzymanie rodziny. A gdzie treningi i dni przeznaczone na zawody? Jakie za darmo? Na miejscu taniej wychodziło gdy badałem się płacąc. Czy ktoś tu upadł mocno na głowę ?
Zapisane
rem.bal7
Użytkownik
**
Wiadomości: 61


Zobacz profil
« Odpowiedz #53 : Czerwiec 06, 2011, 14:51:11 »

To jak w końcu jest ? Mogą badać starszych sportowców czy nie? Kto robi kogo w balona?  Duży uśmiech
Zapisane
marjark
Zaawansowany użytkownik
****
Wiadomości: 251


Zobacz profil
« Odpowiedz #54 : Czerwiec 07, 2011, 11:30:36 »

To nie lekarze z certyfikatami są winni powstałemu bałaganowi. W pierwotnej wersji weszły w życie certyfikaty zaawansowane , które miały być pomostem do uzyskania umiejętności. Zostały utworzone więc w dobrej wierze w celu zapewnienia opieki lekarskiej sportowcom . I jak zwykle w życiu ktoś strasznie namieszał ! Wprowadzenie umiejętności opóźnia się... Certyfikaty zaawansowana uprawniające do badania sportowców >23 roku cofnięto z zupełnie niezrozumiałych powodów! A mogły spokojnie jeszcze funkcjonować !! Chciano chronić interes lekarzy specjalistów ! To oczywiście istotna sprawa! Oni kształcili się długo!! Ale likwidacja certyfikatów zaawansowanych wcale ich interesu nie chroni! Tych starszych sportowców nie jest tak dużo! Zdecydowana większość to sportowcy do 23 roku życia! Wystarczyło trochę pomyśleć .... i  ustanowić limit na certyfikaty podstawowe w każdym regionie w zależności od lokalnych potrzeb. Zgodę na robienie certyfikatu podstawowego wydawałby  konsultant wojewódzki najbardziej zorientowany w potrzebach swojego terenu . To samo można byłoby zrobić z certyfikatami zaawansowanymi. Dawać zgodę tam , gdzie jest taka potrzeba! Proste! A tak ponownie nie ma kto bada podenerwowanych dziwnymi decyzjami sportowców! Aktualne przepisy  nie są wcale takie jednoznaczne!! Część lekarzy z certyfikatami  bada sportówców > 23 roku życia, bo mówi ,że przepisy pozwalają na to ! Czemu to wszystko ma służyć ? Zapewne nie sportowcom i lekarzom! Więc po co.... ??
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 07, 2011, 11:37:50 wysłane przez marjark » Zapisane
rem.bal7
Użytkownik
**
Wiadomości: 61


Zobacz profil
« Odpowiedz #55 : Czerwiec 08, 2011, 13:19:11 »

Rany , to kto tak spartolił sprawę?  Co?
Nikt na tym nie korzysta  Co? kto tak zadecydował ? Chyba nie PZPN?  Co?
Zapisane
riki.1978
Zaawansowany użytkownik
****
Wiadomości: 305


Zobacz profil
« Odpowiedz #56 : Czerwiec 08, 2011, 15:23:52 »

Rany , to kto tak spartolił sprawę?  Co?
Nikt na tym nie korzysta  Co? kto tak zadecydował ? Chyba nie PZPN?  Co?
KTO??   Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech PYTANIE ZA 100 PUNKTÓW ??   Duży uśmiech KTO TO ZROBIŁ?  Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech
Zapisane
kiks.zak
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 34


Zobacz profil
« Odpowiedz #57 : Czerwiec 08, 2011, 17:43:58 »

Rany , to kto tak spartolił sprawę?  Co?
Nikt na tym nie korzysta  Co? kto tak zadecydował ? Chyba nie PZPN?  Co?
KTO??   Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech PYTANIE ZA 100 PUNKTÓW ??   Duży uśmiech KTO TO ZROBIŁ?  Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech
Na 100 % PZPN. On ma takie pomerdane pomysły .  Szok
Zapisane
ansab1
Gość
« Odpowiedz #58 : Czerwiec 09, 2011, 10:32:54 »

Riki, nie kpij! Powodzenia w robieniu ortopedii!  Chichot
Panowie Sportowcy , to nie wszechmocny PZPN! Lekarze mają swoje stowarzyszenia i organizacje i im podlegają. Nie PZPN-owi!
Zapisane
riki.1978
Zaawansowany użytkownik
****
Wiadomości: 305


Zobacz profil
« Odpowiedz #59 : Czerwiec 09, 2011, 18:15:02 »

Ok Ansab!  Duży uśmiech Dzięki!  Duży uśmiech Trochę radochy - dobra rzecz! Duży uśmiech  Duży uśmiech   Duży uśmiech
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.14 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!