Forum Medicina Sportiva
Marzec 28, 2024, 21:29:23 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Rejestracja  
Strony: 1 2 [3]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: i ponownie zapaść  (Przeczytany 37797 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
wit.kreat
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 7


Zobacz profil
« Odpowiedz #30 : Lipiec 23, 2010, 18:00:51 »

Coś tu nie gra! Staramy się przepisy zrównać z unijnymi, ale coś to nie wychodzi. NA ZACHODZIE MEDYCYNA SPORTOWA JEST SPECJALIZACJĄ PODSTAWOWĄ! Spełnia ona dobrze rolę profilaktycznej specjalizacji! A u nas? Klops z zaawansowanymi, umiejętność w odległości roku świetlnego , a specjalizację zrobią wyjątki w duzych miastach za kilka lat . Teren odłogiem leży. ALE WSZYSTKO JEST ZGODNE Z NASZYM PRAWEM. Aby to w końcu zaczęło normalnie funkcjonować , niech medycyna pracy zrobi z tym porządek !
Zapisane
barbara.pi
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 2


Zobacz profil
« Odpowiedz #31 : Lipiec 23, 2010, 22:17:39 »

Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Już to widzę , tłumy chętnych do robienia specjalizacji z medycyny sportowej!  Duży uśmiech Duży uśmiech Rodzinni , strasi lekarze idą na zasiłek dla bezrobotnych , aby przez ponad rok poodrabiac staże do specjalizacji. podopieczni pacjenci zachwyceni , przez rok biegną do babki zielarki , rodzina specjalizującegoo się w medycynie sportowej siedzi jak dziady proszalne pod kosciołem , bo ich staremu ojcu , czy matce przyszła chęć na robienie medycyny sportowej!  Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Uwaga rodziny doktorów!  Duży uśmiech Jeżeli ktos z Waszej rodziny zechce tą specjalizacje robić, to jest to objaw ciężkiej choroby psychicznej!  Duży uśmiech Natychmiast wezwać karetkę , delikwenta związać i dostarczyć do psychiatryka  Duży uśmiech Duży uśmiech Ustrzeżemy go przed zrobieniem sobie krzywdy. Kuracja daje bardzo dobre wyniki . Wyleczony odsyła certyfikat do organu wydającego i wypisuje się z instytucji , która go do takiego stanu chorobowego doprowadziła!!  Duży uśmiech Rodzina może pozwać tą instytucje do sądu i domagać się odszkodowania za utracone zdrowie , straty moralne , nakłady finansowe Duży uśmiech Duży uśmiech Polecam pozwy zbiorowe!  Duży uśmiech Ja sie już z tego wyleczyłem i robię ortopedię !! Duży uśmiech Polecam!Olać to , póki nie zgłupieliśmy doszczetnie!
TRUDNO KOPAĆ SIĘ Z KONIEM! Jak już zrobisz tę nieszczęsną specjalizację wyrzekając się przez dwa lata wszystkiego  i będąc na garnuszku u rodziny, to za kilka lat okaże się, że nie jesteś specjalistą , a medycyna sportowa zgodnie z unijnymi przepisami jest specjalizacją podstawową. I PO CO TO WSZYSTKO. Ani zaszczyt , ani zarobek, bo okaże się,że sportowców też nie trzeba badać, bo wystarczy ich zgoda, czy podpis rodzica. Medycyna sportowa to specjalizacja tak płynna i tak mało ugruntowana, że w każdej chwili może być zlikwidowana , a badania sportowców wyczynowych mogą wejść w zakres medycyny pracy, bo to przecież w większości zawód.Badania młodzieży i dzieci będą robić w ramach bilansów zdrowia rodzinni i pediatrzy. Może pojawić się w to miejsce nowa specjalizacja : medycyna aktywności ruchowej! Wszystko przed nami! Ale na pewno nie warto wiązać swojej przyszłości z medycyną sportową!!
Zapisane
ansab1
Gość
« Odpowiedz #32 : Lipiec 24, 2010, 10:08:02 »

Likwidacja przedwczesna certyfikatów zaaawansowanych przed możliwością zrobienia umiejętności poczyni nieodwracalne szkody w ciągłości orzecznictwa sportowo-lekarskiego! Szkoda ,że ZG i Konsultant Krajowy tego nie widzą !!
Zapisane
superrewizor
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 16


Zobacz profil
« Odpowiedz #33 : Lipiec 24, 2010, 11:50:15 »

Gdy nie wiadomo  o co chodzi to najczęściej chodzi o pieniądze .Po prostu posiadacze certyfikatów zaawansowanych zmniejszyli istotnie dochody tym zasłużonym i  odznaczonym . To skandal i jawne bezprawie ,że pozbawia się lekarza nabytych uprawnień ,jakby zgłupiał i utracił zdolność orzekania
Czy tą sprawą nie powinny zająć się izbowe komisje etyki ?  Jest to kradzież w biały dzień Dla
wieku kolegów uzyskanie certyfikatu zaawansowanego to kosztowna inwestycja  ,która miała przynosić określony dochód  i wymagała zapłacenia sporego haraczu w postaci obowiązkowych kongresów i składek. 
Wymyślmy coś .Może konieczna jest ekspertyza prawna tej sytuacji Może trzeba zwołać zjazd  nadzwyczajny PTMS i rozpędzić to towarzystwo .
Zapisane
manhunter
Zaawansowany użytkownik
****
Wiadomości: 393


Zobacz profil
« Odpowiedz #34 : Lipiec 24, 2010, 19:37:50 »

Yes,that's the way it is Duży uśmiech
Zapisane
hepar.zgred
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 20


Zobacz profil
« Odpowiedz #35 : Lipiec 29, 2010, 12:11:39 »

Zamierzałem w przyszłym roku zrobić te uprawnienia, ale juz nie chcę .
SKANDALEM TRĄCI TO CAłE TOWARZYSTWO , A W ZASADZIE JEGO ZARZĄD
teraz to ja mogę badać piłkarzy bez ograniczeń i to mi wystarczy
po zrobieniu tego ograniczającego certyfikatu są same klopoty
nie można badać >23 roku , mogą ci zabrać certyfikat
będą cię kontrolować , mogą ci zabrać certyfikat
nie będziesz brał udziału w kongresach , zabiorą certyfikat
kursy,kongresy , wyjazdy , utrata zarobku w trakcie kongresów i , składki , sprzęt  , odnawianie certyfikatu- wszystko to olbrzymie koszty finansowe!!
Po kie licho zakładać sobie taką pętlę na szyję??
ŻEGNAJ NIBYELITO!
Zapisane
alians.devi
Gość
« Odpowiedz #36 : Lipiec 29, 2010, 12:48:06 »

To miało sens w przypadku podpisania kontraktu z NFZ! Ale to się kończy , bo NFZ juz więcej kontraktów nie przewidywał. Trzeba było podstawić komuś świnię , aby ten kontrakt zdobyć! Niech robi to ZG!
Dni NFZ policzone , to i kontraktów nie będzie! Proste jak ....
Zapisane
grazyna.wib
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 31


Zobacz profil
« Odpowiedz #37 : Sierpień 02, 2010, 23:14:34 »

Got any idea?
Zapisane
wuwuwypas
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 14


Zobacz profil
« Odpowiedz #38 : Sierpień 12, 2010, 23:25:34 »

Można mieć te PZPNowskie uprawnienia , ale oni też biorą sporą kasę za wydawanie bodajże na rok tych licencji ....
Zapisane
Strony: 1 2 [3]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.14 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!