Forum Medicina Sportiva
Kwiecień 23, 2024, 08:37:42 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3 4   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: jak wyglądają badania ????????????????????  (Przeczytany 51998 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
signature
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 6


Zobacz profil
« Odpowiedz #15 : Sierpień 11, 2009, 11:33:34 »

witanko!  Mam pytanie , ponieważ mój syn ciągle mówi o odżywkach dla sportowca  chciałabym uzyskać informacje ; czy to jest bezpieczne , jakie środki są odpowiednie dla trzynastolatka, gdzie to można kupić i czy wymagana jest recepta.   a najważniejsze ;   kto może te środki zalecić , do kogo powinniśmy się zgłosić.     Dzieci sobie same doradzają i to mnie martwi.
Zapisane
piłkarz
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 15


Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : Sierpień 11, 2009, 16:23:31 »

Ale żeby coś tam wybadać ,to nie można badania robić na murawie boiska. Albo tylko zapytać jak się czuję ?A jak zapalę jointa ,to będę czuł się
dobrze!! Hyyyy  Duży uśmiech
Zapisane
trendysport
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 25


Zobacz profil
« Odpowiedz #17 : Sierpień 11, 2009, 23:48:04 »

Cześć!
Czy takim badaniem uchem wykryje się te choroby , na które najczęściej umierają sportowcy?
Zapisane
ewoodo
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 20


Zobacz profil
« Odpowiedz #18 : Sierpień 12, 2009, 10:43:16 »

Jestem sportowcem i myślę, że kto dba o swoje zdrowie to nawet spokojnie sam zapłaci za swoje badania  ale u kompetentnego lekarza.U nas nawet osoby pracujące na sylwetkę  na siłowniach ,chodzą badać się tylko dla swojej wewnętrzej potrzeby i za swoje pieniadze , ale do lekarza o którego wiedzy i fachowości są przekonani. U nas są różni lekarze . I tacy , którzy odrabiają pańszczyznę i tacy , którzy wkładają bardzo dużo serca w to , co robią. I tacy , którzy przyłożenie słuchawki i zmierzenie obwodu klatki piersiowej uważąją za badanie sportowca! Menażeria ludzka , przekrój jak przez każde środowisko . Ale my uprawiający sport zaczynamy mieć prawo wyboru i możliwość wyboru  lekarza:-* Buziak Buziak
A JAK JEST Z TYMI ODŻYWKAMI ? Kreatyna , kofeina pomagają , a inne ? Słyszałem ,że Pudzian bierze glutaminę . Swego czasu modny był HMB. Mój lekarz mówi ,że po treningu mam zjadać białka  z 2-4  jajek , łyżeczkę miodu , płatki kukurydziane  albo ryż  i kromkę ciemnego pieczywa, oczywiście jakiś owoc i sałatke jarzynową z rybą? Wszystko zależy od czasu treningu A przede wszystkim mam trenować , a nie liczyć ,że  po odżywkach przyrosną mi mięśnie. Hej chłopaki , a jak wam doradzają ??
Zapisane
sidy
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 1


Zobacz profil
« Odpowiedz #19 : Sierpień 15, 2009, 11:38:56 »

Badać kolego  to powinni. Co do sposobu badania są dwie opcje. Albo zgodna z przepisami Ministra Zdrowia i wtedy u lekarzy z uprawnieniami , którzy często mają kontrakt z NFZ.U takiego lekarza sportowiec do 23 roku życia może się badać nieodpłatnie. Albo w wersji zgodnej ze statutem twgo związku sportowego i tu może zbadać cię każdy lekarz. A sposób badania zależy od lekarza. Ginekologa odradzam  Buziak Buziak Buziak
skąd to masz !!!takie wiadomości szanowny (-a) Elmino ??
Czy byłeś na kursach PTMS ??.Bo wg PTMS tylko lekarz specjalista med.sportowej lub lekarz z certyfikatem PTMS po kursach ABC są uprawnieni do przeprowadzenia badania sportowców.
Zapisane
nemo
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 212


Zobacz profil
« Odpowiedz #20 : Sierpień 15, 2009, 12:36:01 »

To się zgadza . Według PTMS do tej pory taki standard obowiązywał . Ale już np. piłkarzy mógł badać każdy lekarz i tak jest do tej pory .I nawet sąd tak rozumie obowiązujace do tej pory przepisy. Sidy przeczytaj dział LEGISLACJE  i list tej koleżanki , która miała sprawę sądową . Sąd jasno potwierdził,że przepisy Ministra Zdrowia i Ministra Sportu NIE OBOWIĄZUJĄ w przypadku PZPN . SĄ MARTWE.
I tak jest dalej , a może byc jeszcze inaczej za miesiąc. Poczekamy aż te nowe przepisy , które są w trakcie konsultacji społecznych wejdą w życie. Czyli Kolego możesz spokojnie badać piłkarzy na pieczątkę , która w tej chwili posiadasz. Ale pamietaj : MASZ BADAĆ !! I nikt Ci nic nie zrobi . BO takie obowiazują przepisy w tym związku !! A teraz zaczyna sie runda jesienna i piłkarzy trzeba badać.A więc do pracy!
Zapisane
Neto
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 12


Zobacz profil
« Odpowiedz #21 : Sierpień 15, 2009, 19:26:01 »

I wszystko jasne !!! czyli nadal bałagan legislacyjny a odpowiedzialność jak zawsze pada na lekarzy .Zarząd PTMS ,czyli ten nowy musi jak najszybciej doprowadzić  wraz z ministrem sportu do zmiany tej sytuacji.Każdym razem radzę wszystkim kolegom bez certyfikatu aby nie brali się za badanie sportowców.
Zapisane
nemo
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 212


Zobacz profil
« Odpowiedz #22 : Sierpień 15, 2009, 19:36:50 »

NETO , ale lepiej jak badają osoby w trakcie robienia uprawnień , bo te JUŻ COŚ WIEDZĄ!!!!!
A żebyś się nie zdziwił  czekając na szybką reakcję kogokolwiek w tej sprawie Szok Szok Szok JEDEN TAKI CHCIAŁ I CO  i się okazało ,że nie ma licencji pilota Mrugnięcie Smutny Smutny Mrugnięcie
Zapisane
wanskrzy
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 110


Zobacz profil
« Odpowiedz #23 : Sierpień 15, 2009, 20:13:14 »

Nie rozumiem tego . Do czego potrzebna jest licencja pilota  poza lotnictwem ? Do czego są jeszcze takie wymagania?Ktoś sobie żarty stroi z poważnych spraw Co? Szok Smutny
Zapisane
Neto
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 12


Zobacz profil
« Odpowiedz #24 : Sierpień 15, 2009, 22:12:01 »

Nemo za bardzo nie rozumiem twojej analogii z licencją na latanie ,przecież to nas nie dotyczy !!!!
Zapisane
nemo
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 212


Zobacz profil
« Odpowiedz #25 : Sierpień 16, 2009, 07:47:17 »

Pani Wando, kolego Neto
Ja też tak uważałem. Ale proszę sobie wyobrazić jakie absurdalne zarzuty są zdolni postawić , aby zdyskredytować UCZCIWEGO CZŁOWIEKA. Jak musiano bać się TEJ kandydatury  Co? Co? ???Jak widać , w walce o władzę wszystkie chwyty są dozolone. W tej walce nie obowiazywała reguła fair play, zastosowano cios poniżej pasa. Cios -nokaut. Zrobiono to z wielka szkodą dla medycyny sportowej i sportowców. Pozostał niesmak i żal Smutny Smutny Smutny.  I poczucie ogromnej straty. A to naprawde byłby IDEALNY PREZES NA TE TRUDNE  CZASY KRYZYSU!!!
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Stało się .
Pozostaje tylko życzyć wybranemua Zarządowi Głównemu: prowadź nas ku świetlanej przyszłosci medycyny sportowej!! Mrugnięcie Mrugnięcie Mrugnięcie
 
Zapisane
Neto
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 12


Zobacz profil
« Odpowiedz #26 : Sierpień 16, 2009, 10:19:48 »

Zgadzam się z tobą ,to wielka szkoda że ,przepadł kandatura człowieka zdolnego do rozwiązania trudnych problemów .Jestem 100% pewny że, on by wiele zmienił w staus quo .Ale takie są czasy i ludzie tacy sami nadal  Płacz Płacz Płacz
Zapisane
ewoodo
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 20


Zobacz profil
« Odpowiedz #27 : Sierpień 18, 2009, 10:34:12 »

Hej , szkolenie można zrobić w Aeroklubie Krakowskim. Szkolenie do swiadectwa kwalifikacji pilota samolotów ultralekkich (UAP) jest do zdobycia ! Szkolenie stacjonarne w cenie 500 zł. i szkolenie praktyczne 8 700 zl.
Wymagane swiadectwo zdrowia klasy 3. Co to znaczy? Duży uśmiech
Zapisane
garus124
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 34


Zobacz profil
« Odpowiedz #28 : Sierpień 19, 2009, 08:15:10 »

I wszystko jasne !!! czyli nadal bałagan legislacyjny a odpowiedzialność jak zawsze pada na lekarzy .Zarząd PTMS ,czyli ten nowy musi jak najszybciej doprowadzić  wraz z ministrem sportu do zmiany tej sytuacji.Każdym razem radzę wszystkim kolegom bez certyfikatu aby nie brali się za badanie sportowców.

Doktorze Neto
Jestem tylko marnym  piłkarzem , ale w myśl  do tej pory obowiazujących przepisów badać piłkarzy może każdy lekarz. Tak mówi statut związku jakim jest PZPN . I jeśli bada,  to jest w porzo. A czy podbija karty lekarz z certyfikatem , czy bez, jest to zawsze nieprawidłowość. garus
Zapisane
elminio
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 21


Zobacz profil
« Odpowiedz #29 : Sierpień 21, 2009, 12:08:34 »

Badać kolego  to powinni. Co do sposobu badania są dwie opcje. Albo zgodna z przepisami Ministra Zdrowia i wtedy u lekarzy z uprawnieniami , którzy często mają kontrakt z NFZ.U takiego lekarza sportowiec do 23 roku życia może się badać nieodpłatnie. Albo w wersji zgodnej ze statutem twgo związku sportowego i tu może zbadać cię każdy lekarz. A sposób badania zależy od lekarza. Ginekologa odradzam  Buziak Buziak Buziak
skąd to masz !!!takie wiadomości szanowny (-a) Elmino ??
Czy byłeś na kursach PTMS ??.Bo wg PTMS tylko lekarz specjalista med.sportowej lub lekarz z certyfikatem PTMS po kursach ABC są uprawnieni do przeprowadzenia badania sportowców.
Drogi Sidy
Nie było mnie w kraju, stąd opóźnienie w odpowiedzi . Na kursach ABC byłem dawno . I swięcie uwierzyłem w to czego nas tam uczono. Wszystko rozpadło sie w zetknięciu z brutalna rzeczywistością .Szkolacy nas , nie stosują tych madrości u siebie.Od kolegów dowiedziałem się ,że nie tylko zwykli i certyfikowani lekarze podbijaja karty , ale robią to nawet konsultanci. Naprawdę klubom sportowym zrzeszonym w PZPN jest wszystko jedno kto i jak robi te badania. Każdy NFZ wymaga czegoś innego , albo naprawdę niewiele wymaga. A na dodatek JEDYNY GWARANT PRAWORZĄDNOŚCI nie jest już w ZG. I już konsekwencje tegoo widać. Wracają do łask działaczy i trenerów specjaliści od badań na murawach , boiskach i szatniach... Jak w starym powiedzeniu : KOTA nie ma , myszy harcują ..Przepraszam za to porównanie. elminio




Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.14 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!