Forum Medicina Sportiva
Marzec 29, 2024, 15:48:01 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Rejestracja  
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: "Wstęga Dunajca" im. Antoniego KURCZA  (Przeczytany 57356 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
admin
Gość
« : Maj 10, 2011, 00:49:02 »

Nowy Sącz, 21.08.2009 r.
   
Szanowni  Państwo,

   Z wielką przyjemnością zapraszam zawodników, trenerów, działaczy, sędziów oraz wszystkich, którzy chcieliby wziąć udział w organizowanych przeze mnie zawodach upamiętniających  niedawno zmarłego trenera Antoniego Kurcza, twórcy potęgi slalomu kajakowego w latach 70-tych, pomysłodawcy „Wstęgi Dunajca” w slalomie kajakowym.    
   Wstęga  Dunajca im. Antoniego KURCZA odbędzie się w dniu  27.09. 2009 r. (niedziela) w Nowym Sączu, bezpośrednio po zakończeniu konkurencji Mistrzostw Polski w Zjeździe w okolicach mostu heleńskiego.
   W sobotę wieczorem (26.09.2009) o godzinie i miejscu „XYZ” będzie miało miejsce okolicznościowe spotkanie, do którego udziału szczególnie zapraszam wszystkich chętnych do włączenia się w organizację tych zawodów.
   Mam nadzieję, że moja inicjatywa spotka się z Państwa zainteresowaniem
i odzewem, a  Wstęga Dunajca im. Antoniego Kurcza wejdzie w przyszłości na trwałe do kalendarza imprez sportowych.
   Uprzejmie proszę o kontakt mailowy
   w.gawronski@medicinasportiva.pl
   lub telefoniczny 502 314 552 (od 15.09.2009)
   
Szczegółowy program zawodów ukaże się na stronie  internetowej
www.medicinasportiva.pl najpóźniej na tydzień przed zawodami
tj.  20  września  2009  roku.

Z pozdrowieniami
 
Dr Wojciech Gawroński

Wstęga Dunajca im. Antoniego Kurcza - Plakat
Wstęga Dunajca im. Antoniego Kurcza - Zaproszenie
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 08, 2011, 15:36:10 wysłane przez Web@master » Zapisane
admin
Gość
« Odpowiedz #1 : Wrzesień 20, 2009, 23:26:07 »

Wstęga  Dunajca im. Antoniego KURCZA odbędzie się w dniu  27.09. 2009 r. (niedziela) w Nowym Sączu, bezpośrednio po zakończeniu Mistrzostw Polski w Zjeździe w konkurencjach zespołowych.
Zawody zostaną rozegrane w sprincie (na łodziach zjazdowych), który będzie miał charakter „extreme” (dystans będzie krótki ok. 250 m) z kilkoma bramkami kierunkowymi (nie punktowanymi, ale nie przecięcie ich światła skutkuje dyskwalifikacją).
Sprint rozegrany zostanie w formule "open" w kategorii K-1 kobiet i mężczyzn oraz C-1 oraz C-2 mężczyzn. Start usytuowany będzie około 100-150 metrów powyżej mostu heleńskiego, a meta tuż powyżej ujścia rzeki Kamienicy do Dunajca.
Eliminacje rozpoczną się o godzinie 13.00. Po 6 najlepszych osad kwalifikuje się do finału, który rozpocznie się o godzinie 14.00.
Zgłoszenia podczas odprawy  kierowników drużyn przed MP z Zjeździe w piątek 25.09.09 o godzinie 18.00 w klubie "Start" Nowy Sącz lub indywidualnie podczas okolicznościowego spotkania poświęconego pamięci A.KURCZA, które będzie miało miejsce 26.09.09. (sobota) w restauracji Impresja w hotelu Panorama  w Nowym Sączu i rozpocznie się o godzinie 16.45 na które serdecznie zapraszamy sympatyków kajakarstwa oraz tych wszytkich, którym osoba trenera A.Kurcza nie była obca.  
Wręczenie nagród będzie miało miejsce o godz. 15.30 podczas  uroczystego zakończenia MP pod sądeckim Ratuszem.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 20, 2009, 23:32:16 wysłane przez w.gawron@ski » Zapisane
admin
Gość
« Odpowiedz #2 : Wrzesień 24, 2009, 23:29:48 »

Czesc Wojtek,

Dziekuje za przyslanie mi wiadomosci o tym ciekawym wydarzeniu. Bardzo
chcialbym uczestniczyc w tej imprezie i spotkac sie z Wami wszystkimi.
Niestety ze wzgledu na duza odleglosc, brak wolnego czasu, koszt
podroży, oraz dosyć późne otrzymanie informacji nie moge w tym terminie
do Nowego Sacza przyjechac. Natomiast z pewnoscia bede w tym dniu z
Wami sercem i myslami gdyz bliskie mi sa nie tylko Nowy Sacz i
organizatorzy tej imprezy ale zwlaszcza Tolek Kurcz.

Pasje oraz wszechstronnosc sportowa mojego kuzyna Toleka Kurcza (jego
tato byl bratem mojej mamy) oraz mojego starszego brata Tadeusza
(rowniez juz nie zyjacego) mialy decydujacy wplyw na ksztaltowanie sie
moich sportowych zainteresowan. Jako maly chlopak a pozniej mlodzieniec
podziwialem Tolka sprawnosc fizyczna oraz zaangazowanie i upor w tak
wielu dyscyplinach sportowych, ktore uprawial (kajakarstwo,
narciarstwo, lekka atletyka, kolarstwo, kulturystyka itp). Pozniej
podziwialem jego oddanie i nieustepliwosc w pracy trenerskiej.
Kiedy Tolek byl trenerem kajakarzy gorskichach nie bylo dla niego
zadnej innej wazniejszej sprawy. Byl nieustepliwy w dzialaniu, od
zawodnikow wymagal maksymalnego zaangazowania w treningach i
determinacji na zawodach, dzialaczy zmuszal do zapewnienia wszystkigo
co potrzebne zawodnikom i trenerowi do osiagniecia sukcesu. Sam zas
podporzadkowal temu celowi wszystkie swe zdolnosci, wiedze,
umiejetnosci, energie i cale swoje prywatne zycie. Zaowocowalo to, jak
wiemy, zdobytymi przez jego podopiecznych medalami olimpijskimi oraz na
mistrzostwach swiata.

Jestem wdzieczny organizatorom za nazwanie zawodow kajakowych o Wstege
Dunajca imieniem Antoniego Kurcza. Jako Sadecczanin z krwi i kosci
swoja praca i oddaniem kajakarstwu Tolek w pelni na to wyroznienie
zasluzyl.

Wojtek, pragne za Twoim posrednictwem serdecznie pozdrowic rodzine
Tolka oraz wszystkich zawodnikow, uczestnikow i organizatorow.

Bogdan


On Tue, 22 Sep 2009 22:26:12 +0200
 "Medicina" <w.gawronski@medicinasportiva.pl> wrote:
> Mam nadzieje, że znajdziecie czas,
> Wojtek Gawroński

Boguslaw Wilk, PhD
McMaster University
Hamilton Health Sciences - Chedoke Site
Children Exercise and Nutrition Centre
Sanatorium Rd. Evel 4
Hamilton, ON  L8N 3Z5
Canada

Tel: (905) 521 2100 Ext. 77232
Fax: (905) 385 5033
Email: wilkb@mcmaster.ca
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 24, 2009, 23:36:44 wysłane przez w.gawron@ski » Zapisane
admin
Gość
« Odpowiedz #3 : Wrzesień 24, 2009, 23:32:53 »

Zainteresowanych poznaniem sylwetki trenera A.Kurcza zapraszam do odwiedzenia strony interentowej www.antonikurcz.pl, która właśnie uruchomił syn Jakub Kurcz
Zapisane
admin
Gość
« Odpowiedz #4 : Wrzesień 26, 2009, 09:22:03 »

                                                                                                           Nowy Sącz, 26.09.2009r.
W.P.
Józef Bejnarowicz
Prezes
Zarządu Głównego
          Polskiego Związku Kajakowego   
            
       W imieniu społeczności kajakarzy zwracam się z uprzejmą prośbą
     włączenie do przyszłorocznego kalendarza imprez sportowych PZK zawodów  „Wstęgi Dunajca” im. Antoniego Kurcza; niedawno zmarłego trenera kadry narodowej
i olimpijskiej, twórcy potęgi slalomu kajakowego w latach 70-tych, pomysłodawcy „Wstęgi Dunajca” w slalomie kajakowym, która po raz pierwszy odbyła się w 1970 r.    
     W dniu jutrzejszym bezpośrednio po zakończeniu Mistrzostw Polski w Zjeździe organizujemy po raz pierwszy, po dłuższej przerwie, „Wstęgę  Dunajca” im. Antoniego KURCZA. Zawody zostaną rozegrane w sprincie (na łodziach zjazdowych), który będzie miał charakter „extreme” na dystansie  ok. 250 m .
   Mam nadzieję, że nasza inicjatywa spotka się z Państwa zainteresowaniem i odzewem, a  Wstęga Dunajca im. Antoniego Kurcza wejdzie ponownie na trwałe do kalendarza imprez sportowych PZK.

W imieniu Komitetu Organizacyjnego,        
                                                                                                                                                                                  
Dr Wojciech Gawroński    
    
Do wiadomości:
1.Komisja Kajakarstwa Górskiego
« Ostatnia zmiana: Październik 13, 2009, 13:16:31 wysłane przez w.gawron@ski » Zapisane
admin
Gość
« Odpowiedz #5 : Październik 13, 2009, 13:38:30 »

Okolicznościowe spotkanie  w dniu poprzedzającym zawody było bardzo  udane. Pojawili się praktycznie wszyscy, którzy  powinni byli przybyć. W części oficjalnej  głos zabrała małżonka trenera,  syn Jakub oraz przedstawiciele praktycznie każdej generacji: były Prezydent Nowego Sącza B. Basiński, który zwrócił uwagę na zbyt skromną notkę biograficzna A. Kurcza w Encyklopedii Sądeckiej  oraz opisał „boje” trenera z ówczesną administracją i działaczami, Wł. Olchawa przypominający niektóre dość intymne problemy z życia trenera,  Dariusz Popiela, nasz obecny czołowy slalomista oraz Tomasz Cisoń opisali fascynacje osobą trenera i  sportowe zasady jakie zaszczepił w nich trener....

Kurcz w encyklopedii sądeckiej
Wstęga Pamięci
Zapowiedź Wstęgi
Wyniki Wstęga
« Ostatnia zmiana: Październik 14, 2009, 09:52:06 wysłane przez root » Zapisane
admin
Gość
« Odpowiedz #6 : Październik 18, 2009, 23:04:33 »



LUDZIE Z PASJĄ

Niesamowitym zbiegiem szczęśliwych okoliczności  otrzymałam zaproszenie na zawody w sprincie kajakowym o Wstęgę Dunajca imieniem Antoniego Kurcza. Do wyjazdu przygotowywałam się trenując siłę i wytrzymałość kończyn górnych. Potem okazało się, że nawet treningu nie przeprowadziłam prawidłowo, bo trenowałam przy zgiętych w łokciach  kończynach górnych .Wyjechałam z wnuczkiem, uczniem II klasy gimnazjum i bratankiem absolwentem Akademii Morskiej w Szczecinie.
Ogromną niespodziankę sprawił nam doktor Wojciech Gawroński.  Zupełnie niezasłużenie zorganizował nam  indywidualny spływ Przełomem Dunajca. Razem ze znanymi sędziami kajakarstwa panem Marianem i panem Ryszardem utworzyliśmy trzy osady, czyli zgodnie z terminologią kajakarską  tworzyliśmy zespół K2x 3. Na kajaku znalazłam się z samym mistrzem i to  pięciokrotnym mistrzem Polski w latach siedemdziesiątych, olimpijczykiem z Monachium w 1972 roku. Byłam przerażona. Bałam się, że bez umiejętności prawidłowego trzymania wiosła, zbiorę okropną burę. Szczęśliwie na wybranym odcinku nurt był spokojny, można było cieszyć wzrok wspaniałymi widokami górskich szczytów i słuchać niesamowitych opowieści pana Mariana. W niczym nie przypominało to przerażającego rafftingu pontonami  na Trisuli, dopływie Gangesu, który razem z mężem zaliczyliśmy w kwietniu bieżącego roku. Starałam się nie zawieźć mistrza. Jak mogłam, nadrabiałam  braki techniki, co zakończyło się wielkim pęcherzem u podstawy kciuka.
Kolejnego dnia kibicowaliśmy rozgrywanym w Nowym Sączu Mistrzostwom Polski w konkurencji zjazdu. Pierwszy raz miałam okazję przyjrzeć się z bliska prawdziwym sportowcom,  a nie jak mam na co dzień,  A- czy B- klasowym drużynom piłki nożnej. Nigdy nie sądziłam,że tyle innych czynników może zadecydować o zwycięstwie. Wybranie niewłaściwej trasy przepływu przez kajakarza  powodowało albo jej wydłużenie, albo osadzenie kajaka na kamieniach, bądź kłopoty z utrzymaniem się w rwącym nurcie. Nawet takim  bardzo doświadczonym sportowcom trafiały się wywrotki. Zagadnęłam mistrza słowami: ale w tym sporcie to trzeba jeszcze mieć szczęście. Usłyszałam odpowiedź: tak, ale szczęście sprzyja lepszym. Jak we wszystkim.
Kibicowanie też było zupełnie inne. Zawody nie  budziły agresji w kibicujących, nie pobudzały  do używania niecenzuralnych słów, jak to zdarzało się w trakcie meczów piłki nożnej. I najczęściej spowodowane było frustracją z powodu niesłusznego, według kibicującego, werdyktu  sędziego piłki nożnej. Dopingowaliśmy okrzykami  wszystkich zawodników, aby rozładować nagromadzoną energię . Mocno kibicowaliśmy szczególnie weteranom, bo startował  mistrz i  znajomi ze spływu. Z radością przyjęliśmy wynik zawodów. Mistrz  zdobył złoto, pan Marian był drugi.
        Wieczorem odbyło się spotkanie okolicznościowe poświęcone pamięci trenera Antoniego Kurcza w sali bankietowej restauracji Impresja w Hotelu Panorama.  Dla nas, trójki zachodniopomorskiego, to było zupełnie nieznane nam uczucie. Znaleźć się wśród najbliższej rodziny Antoniego Kurcza, wielkiego pasjonata sportu i wychowawcy wielu wybitnych kajakarzy. Być z tymi, którzy zawdzięczali mu swoje sportowe sukcesy, oraz z  wielu jego znajomymi  działaczami  kajakarskimi . Wspomnienia, te piękne i te smutne związane z bardzo poważną chorobą,  odbieraliśmy jako bardzo bliski kontakt z osobą, która tak wiele znaczyła dla polskiego kajakarstwa. Jednocześnie głęboko w pamięci zapadło mi motto Antoniego Kurcza: obojętnie co robisz, rób to najlepiej jak umiesz. Bądź najlepszy w tym co robisz.  Nie jest ważne  czy jesteś ślusarzem, zegarmistrzem ,czy też urzędnikiem. Masz być najlepszy….
I wreszcie kolejny dzień 27.10.2009 . Właściwe zawody o Wstęgę Dunajca. Ich twórcą był właśnie trener Antoni Kurcz. Ponownie do życia przywrócił je  inspirator i organizator doktor Wojciech Gawroński, wychowanek wybitnego trenera. Dlatego też te zawody nazwano imieniem Antoniego Kurcza. Również doktor Gawroński skierował pismo do Polskiego Związku Kajakarstwa z propozycją , aby zawody o Wstęgę Dunajca imieniem Antoniego Kurcza na stałe weszły do terminarza kajakarskich rozgrywek.
Po powrocie postanowiłam utrzymać swoją wydolność na odpowiednim poziomie i za radą mistrza kupiłam profesjonalny ergometr do treningów Koncept 2 model E. To najbardziej wymierna korzyść ze zdobytych doświadczeń.
Wyprawa  ta dająca nam kontakt ze sportem przez duże S, trwale zapisze się w mojej pamięci . Takich ludzi jak słynny już Antoni Kurcz,  jak zarażony sportowym bakcylem doktor Gawroński, nie spotyka się co dzień. To ludzie, którzy swą pasją zarażają innych. A samo ich istnienie powoduje, że życie nabiera posmaku niesamowitej i fascynującej przygody.

                                                                   Maria Jarosz-Kujawiak
Zapisane
admin
Gość
« Odpowiedz #7 : Kwiecień 23, 2010, 12:38:02 »

Z wielką satysfakcją informuję, że Klub Sportowy "Start" wraz z Urzędem Miasta Nowego Sącza podjął się kontynuowania organizacji  zawodów upamiętniających trenera Antoniego Kurcza, twórcy potęgi slalomu kajakowego w latach 70-tych, pomysłodawcy „Wstęgi Dunajca” w slalomie kajakowym.  Cieszę się, że moja ubiegłoroczna inicjatywa reaktywacji tych zawodów spotkała  się z takim odzewem środowiska kajakowego i tym samym Wstęga Dunajca im. Antoniego Kurcza wchodzi do kalendarza imprez PZK.    
   W tym roku Wstęga  Dunajca im. Antoniego KURCZA odbędzie się w dniu 23.05. 2010 r. (niedziela) w Zabrzeży na torze kajakowym Wietrznice. W konkurencji  K-1 mężczyzn zawodnicy bedą konkurowali o Puchar Przechodni im. A.Kurcza ufundowany przeze mnie, zwycięzcy I Wstęgi Dunajca w 1970 roku. Pozostaje nadzieja, że w przyszłości  impreza ta wróci na stałe do Nowego Sącza w zwiazku z planowaną budową sztucznego toru kajakowego. Tym samym zawody te odzyskają należną im międzynarodową rangę.
Na marginesie chciałbym zauważyć, że o trenerze A. Kurczu i jego metodach treningowych pisano już za Jego życia, ale niestety nie w naszych podręcznikach, których fragmenty ku pamięci załączam.

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 11, 2010, 17:26:56 wysłane przez w.gawron@ski » Zapisane
admin
Gość
« Odpowiedz #8 : Maj 17, 2010, 21:38:45 »

Oto  dzisiejszy mail od przedstawiciela organizatora Pana K.Kuropeski

"Witaj Doktor!
            W załączeniu przesyłam zapowiedz oraz program Wstęgi Dunajca oraz  program tej imprezy.
Co do kontynuowania  Wstęgi  Dunajca to chcę przypomnieć, że organizatorem tej imprezy był zawsze nowosadecki  START, z wyjątkiem pierwszej, a miejscem rozgrywania tej imprezy były: Nowy Sącz - rz. Dunajec, Stary Sącz Cyganowice - rz. Poprad, Stary Sącz - Przystań - rz. Poprad, Jurgów - rz. Białka Tatrzanska, Kadcza - rz. Dunajec, Zabrzeż - Tor Wietrznice.
Pozdrawiam,
Kazimierz"

MIĘDZYNARODOWE REGATY SLALOMOWE „O WSTĘGĘ DUNAJCA”

IMIENIA Antoniego KURCZA
1. Organizator:
 - Klub Sportowy „START” Nowy Sącz i Urząd Miasta Nowego Sącz, którzy winni przestrzegać instrukcji dla organizatora regat.
2. Nazwa i rodzaj zawodów:
 - Międzynarodowe Regaty „ O WSTĘGĘ DUNAJCA” imienia ANTONIEGO KURCZA, w slalomie i sprincie kajakowym. Zawody indywidualno-drużynowe.
3. Miejsce i termin:
 - tor kajakowy „Wietrznice” w Zabrzeży, niedziela – 23 maja 2010 r.
4. Konkurencje, liczba osad:
Zawody rozegrane zostaną w następujących konkurencjach:
 - K-1, C-1, C-2 - mężczyzn / open – rocznik 96 i starsi / - indywidualnie w slalomie i sprincie kajakowym,
 - K-1 - kobiet / open – rocznik 96 i starsze / - indywidualnie w slalomie i sprincie kajakowym
Do zawodów klub może zgłosić dowolną liczbę osad.
5. Rozkład biegów i ich kolejność:
 - poda organizator na pierwszej odprawie kierowników drużyn, która odbędzie się 23.05.2010 r. o godz.830, na Stadionie Kajakowym „Wietrznice”, w Zabrzeży.
6. Miejsce i termin losowania:
 - zgłoszenia do 19.05.2010 r. kierować na adres: KS „ START ” w Nowym Sączu ul. Kościuszki 2
          tel/fax/ (18 ) 442-14- 02, adres meilowy kuropeska1@op.pl

 - losowanie odbędzie się 20.05.2010 r. o godz. 1600 w lokalu KS „START” Nowy Sącz ul. Kościuszki 2.
7. Zasady punktacji:
 - do punktacji drużynowej wliczane będą punkty za konkurencje indywidualne slalomu i sprintu kajakowego łącznie, wg punktacji PZKaj.
 - zwycięzcy regat w poszczególnych konkurencjach indywidualnych (C-1, C-2, K-1M i K-1W) wyłonieni zostaną na podstawie łącznej punktacji, do której wliczane będą punkty za konkurencje slalomu i sprintu kajakowego, wg punktacji PZKaj.
W przypadku równej ilości punktów decyduje większa ilość wywalczona za slalom.
8. Nagrody – organizator przewiduje nagrody:
 - indywidualne za miejsca od I – III, puchary.
 - drużynowe / klubowe, za miejsca od I – III, puchary.
     Liczbę i rodzaj nagród organizator przedstawi na I odprawie kierowników drużyn w dniu 23.05.2010.
9. Komisja sędziowska:
 - skład komisji sędziowskiej powoła KS PZKaj.
     Pierwsza odprawa komisji sędziowskiej odbędzie się w dniu zawodów 23.05.2009 o godz. 900,
     na „Stadionie Kajakowym Wietrznice“ w Zabrzeży.
10. Opłaty:
-   opłata startowa wynosi 20,00 zł od osady.
11. Uwagi końcowe:
-  W pozostałych kwestiach nie ujętych w niniejszej zapowiedzi ma zastosowanie regulamin slalomu         kajakowego PZKaj.


PROGRAM

MIĘDZYNARODOWYCH REGAT W SLALOMIE I SPRINCIE KAJAKOWYM
„Wstęga Dunajca” im. Antoniego Kurcza


Miejsce: Tor kajakowy „Wietrznice” w Zabrzeży
Termin: 23 maja 2010
Program zawodów


Odprawa kierowników drużyn w domku na torze                                       – 8.30
Odprawa komisji sędziowskiej w domku na torze                                      – 9.00
Demonstracja trasy slalomu                                                                        – 9.30

Start do konkurencji slalomu;

I przepływ w kolejności: C-1M, K-1W, K-1M, C-2M                                      – 10.00
II przepływ w kolejności j/w.                                                                        – 11.30
Przerwa obiadowa                                                                                        – 13.00 – 14.00

Start do konkurencji sprintu;

I przepływ w kolejności C-1M, K-1W, K-1M, C-2M                                       – 14.00
II przepływ w kolejności j/w.                                                                       – 15.00

Zakończenie regat i wręczenie pucharów                                                  – 16.00
                        


[załącznik usunięty przez administratora]
« Ostatnia zmiana: Październik 01, 2013, 20:44:44 wysłane przez Forum Administrator » Zapisane
admin
Gość
« Odpowiedz #9 : Maj 20, 2010, 00:20:30 »

W związku z zaistniałą sytuacją pogodową - panującym stanem powodziowym oraz pesymistycznymi prognozami na najbliższy weekend, planowane na dzień 23 maja 2010r. regaty kajakowe "Wstęga Dunajca" Wietrznice - Zabrzeż, zostają odwołane i przesunięte na termin późniejszy tj. 12 czerwca 2010.
Zapisane
admin
Gość
« Odpowiedz #10 : Czerwiec 11, 2010, 22:43:28 »

Program jutrzejszych zawodów odbędzie się wg tego samego harmonogramu jaki był przewidziany na 23 maja. Szkoda, że w zawodach nie bedą uczestniczyć kadrowicze udający sie jutro rano do PRAGI... na zawody Pucharu Świata, które rozpoczną sie dopiero... w przyszły piątek. No cóz... jaka logistyka w PZK takie wyniki... patrz eliminacje przerwanych Mistrzostw Europy w Bratysławie ( http://sk.canoeslalomeuro2010.org/ ).
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 11, 2010, 22:47:35 wysłane przez w.gawron@ski » Zapisane
admin
Gość
« Odpowiedz #11 : Czerwiec 12, 2010, 23:58:31 »

Nomen omen; zawody odbyły sie dzień przed imieninami  oraz  urodzin trenera Antoniego KURCZA. Pogoda oraz frekwencja dopisała,  a zawody uświetniła swoja obecnością małżonka trenera wraz z synem. W klasyfikacji łacznej slalomu oraz sprintu zwycięstwa odnieśli: w K-1 kobiet Edyta WĘGRZYN , C-1 mężczyzn Krzysztof Bieryt oboje ze Startu Nowy Sącz, w C-2 osada braci Karola i Marcina Kasprzak z KKK Kraków, a w koronnej kategorii K-1 Paweł Olchawa z AZS AWF Kraków, który  przejął w posiadanie na rok Puchar Przechodni.
Zapisane
admin
Gość
« Odpowiedz #12 : Maj 06, 2011, 01:04:05 »


Przewidziana w kalendarzu imprez PZK na rok 2011  "Wstęga Dunajca" im. Antoniego Kurcza może  się nie odbyć!!! Z przykrością przyjąłem wiadomość, że reaktywowane przeze mnie zawody dla uczczenia pamięci twórcy sukcesów w slalomie kajakowym mogą zostać odwołane z powodów kłopotów ... otóż PZK  "zapomniało" o zabezpieczeniu środków finansowych na  zawody zaplanowane w pierwszy weekend czerwca stawiając organizatora KS "Start" w trudnej sytuacji.  Postawa ZG PZK mnie osobiście wcale nie dziwi, ponieważ  pamięcią i honorem to gremium nie grzeszy. Natomiast brak odzewu ze strony władz  miasta Nowego Sącza i potencjalnych sponsorów trochę dziwi! Ale cóż, najpewniej ważniejsze jest wspieranie "transferów" i marzeń o ekstraklasie,  a nie szkolenia w innych dyscyplinach sądeckiego sportu.

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 08, 2011, 15:37:13 wysłane przez Web@master » Zapisane
admin
Gość
« Odpowiedz #13 : Maj 27, 2011, 22:28:57 »

Polski Związek Kajakowy informuje na swojej stronie internetowej:
"Zmiana terminu regat Wstęga Dunajca im. Antoniego Kurcza
Informujemy, że z przyczyn organizacyjno-technicznych termin regat Wstęga Dunajca im. Antoniego Kurcza zostaje zmieniony z dnia 5 czerwca (niedziela) na dzień 4 czerwca 2011r. (sobota)"
Zapisane
admin
Gość
« Odpowiedz #14 : Czerwiec 07, 2011, 23:25:21 »

Dwie pieczenie na jednym rożnie. Tak można podsumować to co wydarzyło sie w sobotę 4 czerwca na torze slalomowym Wietrznice. Rozegrane  zawody w slalomie o Mistrzostwo Województwa Małopolskiego w kategorii młodzików, juniorów i seniorów sklasyfikowano  w kategorii OPEN jako slalom zaliczany do Wstęgi Dunajca im. A.Kurcza. Następnie odbył się sprint kajakowy. W łącznej klasyfikacji w K-1 wygrał po raz drugi Paweł Olchawa z AZS AWF Kraków, który zatrzymał na kolejny rok w posiadaniu  Puchar Przechodni w tej koronnej kategorii. Pozostałe wyniki na stronie www.wietrznice.pl
Na zawodach ponownie nie startowali reprezentanci Polski na Mistrzostwa Europy, którzy w tym czasie byli już w Hiszpanii na zgrupowaniu. Przykre, ale tym razem nieobecna na zawodach była małżonka oraz syn trenera Antoniego Kurcza. Czy aby niedopatrzenie organizatora KS 'Start'?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 07, 2011, 23:29:42 wysłane przez w.gawron@ski » Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.14 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!