Forum Medicina Sportiva
Kwiecień 19, 2024, 17:36:44 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: teletransmisja i teleportacja  (Przeczytany 19328 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
manhunter
Zaawansowany użytkownik
****
Wiadomości: 393


Zobacz profil
« : Czerwiec 06, 2012, 07:03:33 »

2 dni temu ekipa pog.ratunkowego przyjechała po godzinie od wezwania do pacjenta z zawałem
i następną godzinę transmitowała sygnał EKG do pracowni hemodynamiki.Pacjent zgłosił się do przychodni w zdumiewająco krótkim czasie od wystąpienia 1 objawów(15 minut),transport trwał około 4 godzin.
Po udanej teletransmisji EKG nastąpiła równie udana teleportacja pacjenta helikopterem do prac.hemodynamiki.
W trakcie transmisji EKG pacjent  przestał trzymać ciśnienie(dotąd był stabilny),zawał dolnej ś.m.sercowego i prawdopodobnie prawej komory,doszło do desaturacji pomimo podawania tlenu i płynów
Jak zaczął sinieć skończyli procedurę transmisji EKG-kardiolog zalecił transport  do hemodynamiki.
Z wybałuszonymi oczami przyglądałem się w milczeniu procedurom jako świadczeniodawca, w rozumieniu
lekarz  a także felczer lub starszy felczer ubezpiaeczenia zdrowotnego.
Nagle ratownikom zaczęło się strasznie spieszyć i zabrali pacjanta,co dziło się w karetce nie wiem.
Złożyłem doniesienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez ratowników medycznych,polegającym na stworzeniu zgrożenia życia przez opóźnienie transportu.
Czy spotkaliście się z czymś podobnym do opisanego przypadku teletransmisji i teleportacji przez ratowników medycznych?
Zapisane
c.m.07
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 25


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : Czerwiec 06, 2012, 08:28:13 »

Pacjent żyje?
Zapisane
szafran
Zaawansowany użytkownik
****
Wiadomości: 274


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : Czerwiec 06, 2012, 09:11:36 »

Czas dojazdu karetki zależy od drogi jaką musiała pokonać aby dojechać do wezwania , a reszta to sprawa procedur. W dobie NFZ decydują procedury a nie dobro pacjenta!  Co?
Zapisane
manhunter
Zaawansowany użytkownik
****
Wiadomości: 393


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : Czerwiec 06, 2012, 20:36:24 »

Procedura musi być,a pacjent musi to przeżyć.
Co z pacjentem -nie wiem,jak będę wiedział to napiszę.
Bardziej śwaidomy pacjent-nie wypłaciliby się do końca życia,ale nie jestem pewoien czy ja bym nie poniósł konsekwencji-za bierną postawę.
Zapisane
komisarz42
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 114


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : Czerwiec 19, 2012, 13:46:58 »

Halo, pacjent przeżył?
Zapisane
manhunter
Zaawansowany użytkownik
****
Wiadomości: 393


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : Czerwiec 19, 2012, 19:05:09 »

Akurat jego kartę wypisową mam,pacjenta jeszcze nie widziałem.
Zapisane
manhunter
Zaawansowany użytkownik
****
Wiadomości: 393


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : Czerwiec 19, 2012, 19:17:06 »

Więc,wg karty pacjent trafił do hemodynamiki po 3 godzinach od początku bólu
Doszło do zakrzepu w by-passie prawej tętnicy wieńcowej i ostrego zawału dolnej ś.m.sercowego
Pierwszy pomiar troponiny(IP) w normie,następny znamiennie podwyższony-zawał
założono Stent w by passie prawej t.wieńcowej-brak przepływu,podano bolus reo-pro(próba trombolizy
wewnątrzwieńcowej),następna koronarografia-ma być jutro
Echo-akineza dolnej i tylnej śm. sercowego LK-8,2 cm))))))))))))))))))))norma 5,6-5,8 cm!!!!!!!
Na 99% procent doszło do martwicytylnej i dolnej śm.sercowego.przewiduję rozwój ciężkiej niewydolności serca w ciągu najbliższych 4-6 miesięcy
O tym czy stracony czas miał wpływ na brak skutecznej angioplastyki wypowie się biegły.
pacjent jest niczego nieświadomy jak do do tej chwili,jutro koronarografia.
Zapisane
komisarz42
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 114


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : Czerwiec 22, 2012, 12:47:39 »

Im mniej pacjent wie tym dłużej żyje!  Mrugnięcie
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.14 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!