Forum Medicina Sportiva
Kwiecień 18, 2024, 02:31:29 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3 4 ... 6   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Uchwała Walnego Zebrania Członków PTMS w dniu 14.10.2011  (Przeczytany 80218 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
manhunter
Zaawansowany użytkownik
****
Wiadomości: 393


Zobacz profil
« Odpowiedz #15 : Październik 23, 2011, 19:13:04 »

to oczywiste, rajdy samochodowe
jak wracałem z kongresu przed Gorzowem niebieski mnie zatrzymał,mówiąc,, dzień dobry panie Hołowczyc)))
10 pkt+500zł
nic qr.a zrozumienia i litości
Zapisane
manhunter
Zaawansowany użytkownik
****
Wiadomości: 393


Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : Październik 23, 2011, 19:15:16 »

odstawiłem propranolol, trochu mnie trzęsie.
ale za kilka dni atak-tętno docelowe 180/min
i co Pan na to, Panie Gawroński?Co?Co??
nadam się?
Zapisane
manhunter
Zaawansowany użytkownik
****
Wiadomości: 393


Zobacz profil
« Odpowiedz #17 : Październik 23, 2011, 19:17:36 »

trochę się boję -to 105%
ale cóż ,laury olimpijskie wymagają podjęcia ryzyka,no nie?
Zapisane
riki.1978
Zaawansowany użytkownik
****
Wiadomości: 305


Zobacz profil
« Odpowiedz #18 : Październik 23, 2011, 20:56:48 »

to oczywiste, rajdy samochodowe
jak wracałem z kongresu przed Gorzowem niebieski mnie zatrzymał,mówiąc,, dzień dobry panie Hołowczyc)))
10 pkt Duży uśmiech Duży uśmiech ;D500zł
nic qr.a zrozumienia i litości
Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Primo: rajdy samochodowe nie są dyscypliną na paraolimpiadach ,ani olimpiadach specjalnych , nawet weterani tu nie mogą się popisać, zmień dyscyplinę !!  Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech
 Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Secundo: mogłeś stracić prawo jazdy.W sumie i tak niewiele Cię to kosztowało!  Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech
Zapisane
rubensik3
Użytkownik
**
Wiadomości: 76


Zobacz profil
« Odpowiedz #19 : Październik 24, 2011, 09:28:55 »

Koledzy o czym dyskutujecie?  Trzeba cieszyć się z tego co udało się przegłosować. Jestem wdzięczna kolegom tracącym certyfikaty zaawansowane, że wzięli pod uwagę interes wszystkich certyfikowanych.Zyskaliśmy naprawdę dużo! Uregulowano sprawę uprawnień. Dla przykładu prawo do badania kierowców , marynarzy, posiadaczy broni jest wydawane bezterminowo. Szkolenia są dłuższe i bardziej dopracowane. Przyjeżdżanie na jeden dzień kursu ABC z odległej miejscowości powoduje ,że w trakcie szkolenia bardziej się odsypia niż korzysta z przekazywanej wiedzy. A poza tym to głosowanie przekonało certyfikantów ,że nie są bezsilni i mogą wpływać na organizację służb medycyny sportowej. I jednocześnie brać za to odpowiedzialność.  Z ciekawostek : słyszałam ,że w wielu krajach medycyna sportowa nie jest specjalizacją, jest tylko jednym z wielu uprawnień. A w innych krajach wogóle nie ma badań sportowych i specjaliści też nie są potrzebni! Robienie specjlalizacji z medycyny sportowej to mocno dyskusyjna decyzja! Nie podzielam w tej sytuacji poglądów krajowego konsultanta. Uważam ,że rola specjalistów medycyny sportowej na poziomie gminno-powiatowym jest przeceniana .  Spoko
Zapisane
riki.1978
Zaawansowany użytkownik
****
Wiadomości: 305


Zobacz profil
« Odpowiedz #20 : Październik 24, 2011, 13:18:47 »

 Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Yyyyyy, można zrobić tzw krótką ścieżkę dla specjalistów gminno-powiatowych!  Duży uśmiech Kurs ABC i egzamin!!  Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech
Zapisane
komisarz42
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 114


Zobacz profil
« Odpowiedz #21 : Październik 24, 2011, 20:07:11 »

Nie widzę nic złego w krótkiej ścieżce! W przypadku braku specjalistów pierwszych lekarzy rodzinnych też puszczono krótką ścieżką. Bierze się pod uwagę dobro publiczne oraz doświadczenie i wiek ubiegających się o specjalizację lekarzy.
Zapisane
manhunter
Zaawansowany użytkownik
****
Wiadomości: 393


Zobacz profil
« Odpowiedz #22 : Październik 24, 2011, 21:39:36 »

taaaa cuś jak Gagarin w kosmosie)))))))
Zapisane
manhunter
Zaawansowany użytkownik
****
Wiadomości: 393


Zobacz profil
« Odpowiedz #23 : Październik 24, 2011, 21:41:41 »

tak, Ci Pierwsi: po 3 miesiącach z chirurga i ginekologa zrobili cud współczesnej medycyny
lek.rodz.buhaaaaaaaaaaaaaaa
Zapisane
manhunter
Zaawansowany użytkownik
****
Wiadomości: 393


Zobacz profil
« Odpowiedz #24 : Październik 25, 2011, 07:01:28 »

 z życia praktyki lek.rodzinnego jak chirurg z ginekologiem i anestezjologiem pacjentkę leczyli
oczywiście all specj.med.rodzinnej,zdarzenie autentyczne -historia z ust pierwszych(pacjentki),która
ledwo z życiem uszła.
Zapisane
manhunter
Zaawansowany użytkownik
****
Wiadomości: 393


Zobacz profil
« Odpowiedz #25 : Październik 25, 2011, 07:04:30 »

Uprzedzam,że historia mrożąca krew w żyłach,kolegów o słabszych nerwach uprasza się o nieczytanie.
,,Where the eagles dare
All rights reserved
Zapisane
circus.hej
Użytkownik
**
Wiadomości: 70


Zobacz profil
« Odpowiedz #26 : Październik 25, 2011, 11:41:35 »

W sumie lepiej dobrze wyszykolony certyfikant  , niz niedouczony specjalista !  Mrugnięcie
Zapisane
ansab1
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 5


Zobacz profil
« Odpowiedz #27 : Październik 25, 2011, 12:56:18 »

Na poziomie powiatu i gminy nie ma zapotrzebowania na specjalistów medycyny sportowej. Piłkarskie A- i B-klasy nie zatrudnią żadnego lekarza , a tym bardziej specjalisty. Tu potrzebny jest certyfikant porządnie wyedukowany  i tylko orzekający o zdolności do uprawiania sportu.Więc nie zawracać głowy lekarzom rodzinnym , lekarzom emerytom koniecznością robienia specjalizacji z medycyny sportowej.  Z politowaniem
W dużych miastach - owszem ! Potrzebni są specjaliści!!
Zapisane
manhunter
Zaawansowany użytkownik
****
Wiadomości: 393


Zobacz profil
« Odpowiedz #28 : Październik 25, 2011, 20:40:16 »

Niedługo przekonamy się czy to co przegłosowalismy weszło w życie z dniem podjęcia uchwały.
Zapisane
manhunter
Zaawansowany użytkownik
****
Wiadomości: 393


Zobacz profil
« Odpowiedz #29 : Październik 25, 2011, 20:41:59 »

Kto ma certyfikat do przedłużenia w tym roku?
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 6   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.14 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!