Forum Medicina Sportiva
Kwiecień 16, 2024, 06:20:47 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: FIKCJA czy standard?  (Przeczytany 3852 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
admin
Gość
« : Maj 27, 2011, 22:56:12 »

Otrzymałem niedawno taki oto mail;
""Dzień dobry,
jestem nauczycielem wychowania fizycznego w Gimnazjum w Co? W naszej szkole działa UKS Orliki z sekcją piłki nożnej. Uczestniczymy w rozgrywkach ligowych organizowanych przez Co?? Związek Piłki Nożnej. Przeczytałem Pana artykuł w piśmie Magazyn Trenera na temat badań lekarskich sportowców. Teoria sobie, a życie sobie.Proszę zadzwonić do Co? Związku Piłki Nożnej przedstawiając się jako rodzic chłopca uprawiającego piłkę nożną, i zapytać się np. Pana Co? Co? z Wydziału Gier o wymagane badania. Mnie potraktowano jak kosmitę, kiedy uświadomiłem im, że orzeczenie powinien wydawać lekarz medycyny sportowej. Dostałem kiedyś walkower za odmowę gry z zespołem, którego zawodnicy mieli badania "podbite" przez internistę. W moim Gimnazjum uczniowie grający w innych klubach lekarza nie widzą na oczy, a jakieś badania trener im załatwia. Był nawet przypadek, że trener sam zrobił sobie pieczątke lekarza.Teraz już odpuściłem, dbam o swoich zawodników. Jest mi tylko przykro, że ktoś kompetentny na górze tworzy mądre przepisy, a na dole rządzą dyletanci.
I na koniec propozycja tematu pracy magisterskiej dla odważnego studenta: "Wykonywanie kontrolnych badań lekarskich przez zawodników (dzieci i młodzież) trenujących piłkę nożną, zrzeszonych w ?ZPN- prawda czy fikcja?""
Pozdrawiam,''
...,
Imię, Nazwisko i adres mailowy znany Redakcji

NIC dodać, nic ująć. Szkoda tylko, że też grono skądinąd mądrych ludzi "na górze" zdaje się nie widzieć tej patologii i chowa głowę w piasek! Przykre, ale posiadam wiele kserokopii, skanów; np. historii chorób, zaświadczeń, książeczek zdrowia, kart itp. podbitych "lewymi", podrobionymi lub niezgodnymi z uprawnieniami pieczątkami przez lekarzy... i to przeszkolonych na stosownych kursach. Póki co, nie będe ich ujawniał bo... znów mnie ktoś posądzi o "wycinanie" tej wątpliwej konkurencji !!!
A może hipokryzja? Amerykanie nie robią nawet EKG (vide wykład Dr Dreznera w sesji inauguracyjnej Kongresu w Monaco do odsłuchania po wejsciu na podany link w temacie IOC Congress), ale przynajmniej policzyli, że to im się nie opłaca! No to może zróbmy jeszcze lepiej i w ogóle  nie badajmy! W czymś będziemy lepsi!
A co do pracy magisterskiej to oczekuję kandydata do realizacji tak frapującego tematu. Mam już gotowe badania sondażowe!  
« Ostatnia zmiana: Maj 27, 2011, 23:02:29 wysłane przez w.gawron@ski » Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.14 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!