Forum Medicina Sportiva
Lipiec 20, 2024, 18:04:58 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3 4 ... 7   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Nowe książki o tematyce sportowej  (Przeczytany 119974 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
messi
Użytkownik
**
Wiadomości: 78


Zobacz profil
« Odpowiedz #15 : Kwiecień 30, 2011, 17:59:31 »

„FC Barcelona: Głos z szatni” jest jedyną książką, która oddaje filozofię najlepszej drużyny świata za pośrednictwem jej piłkarzy. Wysiłek, solidarność, prostota, odpowiedzialność, szacunek, radość, rozwój, zobowiązanie: wszystkie wartości, które grupa młodych sportowców zamieniła we wzór do naśladowania zarówno w futbolu, jak i w życiu.

Zapisane
messi
Użytkownik
**
Wiadomości: 78


Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : Maj 02, 2011, 16:58:21 »

na wolny długi weekend
Henri Stassient
 „Wszystko o mistrzostwach świata”
 
Rafał Zaremba
 „Gerard Cieślik – Urodzony na boisku”
 
David Yallop
 „Kto wykiwał kibiców?”
 
Zapisane
avatar
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 147


Zobacz profil
« Odpowiedz #17 : Maj 09, 2011, 18:07:05 »

Do środy można było zamawiać autobiografię Xaviego jedynie za pośrednictwem strony FCBooks.pl. Od 3 dni można ją także dostać w sieci salonów EMPiK!

Kibiców, którzy jeszcze nie zdążyli nabyć tej wyjątkowej pozycji, gorąco do tego zachęcamy. "Barça moim życiem" jest już dostępna w sieci salonów EMPiK w największych miastach w całej Polsce, natomiast od 18 maja, będzie można ją znaleźć również w księgarniach i sklepach internetowych w całym kraju. A już teraz można dokonać zakupu za pośrednictwem strony FCBooks.pl, czyli oficjalnej platformy unikalnego projektu, powstałego z połączenia sił Wydawnictwa Sine Qua Non oraz polskiej Penyi Fan Club Barça Polska. Aby zamówić książkę Xaviego, lub inne pozycje dotyczące Barçy, ("Roj w Raju - Iniesty lub album "Głos z szani") wystarczy przejść do sklepiku FCBooks.pl.

Warto dodać, że pierwsi nabywcy już od kilku dni są szczęśliwymi posiadaczami autobiografii Xaviego! Oprócz 25 rozdziałów, znajdziemy tam ponad trzydziestostronicowy, wyjątkowy album ze zdjęciami, także z prywatnej kolekcji Xaviego, przedstawiający kolejne etapy z piłkarskiego życia piłkarza.

Więcej informacji o książce Xaviego - "Barça moim życiem", możemy znaleźć tutaj.

"Barça moim życiem" ma ogromną szansę stać się kolejnym bestsellerem, podobnie jak poprzednie pozycje, których oficjalnym patronem jest serwis FCBarca.com.

Aby nie przegapić żadnej nowości, dotyczącej kolejnych książek, można dołączyć do FCBooks.pl na Facebooku.

Autor: Xavier Hernández Creus i Javier Miguel
Tytuł oryginału: Mi vida es el Barça
Tytuł polski: Barςa moim życiem
Wydanie oryginalne: kwiecień 2009
Wydanie polskie: maj 2011
Tłumaczenie: Barbara Bardadyn
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Współwydawca: Fan Club Barça Polska
Patronat: FCBarca.com
Liczba stron: 176 + 32 stronicowy album ze zdjęciami
Zapisane
instytucja
Użytkownik
**
Wiadomości: 63


Zobacz profil
« Odpowiedz #18 : Maj 10, 2011, 20:30:32 »

Zmówiłem kilka pozycji do naszej biblioteczki POZDRAWIAM
Zapisane
news
Zaawansowany użytkownik
****
Wiadomości: 313


Zobacz profil
« Odpowiedz #19 : Maj 26, 2011, 07:19:07 »

 
Taping rehabilitacyjny. Taping w rehabilitacji i sporcie
Rafał Słoniak, Tomasz Tittinger
Rzeszów 2011 , wydanie 1
"Taping Rehabilitacyjny. Taping w rehabilitacji i sporcie" to druga (po "Tapingu Rehabilitacyjnym stawu skokowego") pozycja książkowa prezentująca w szerszy sposób autorską, dwufazową koncepcję plastrowania. W fazie biernej w oparciu o pierwszą polskojęzyczną książkę o tapingu "Taping sportowy w rehabilitacji – atlas zabiegów" zaprezentowano szczegółowy opis zwiększonej ilości aplikacji wykorzystujących dostępne materiały (od sztywnych do elastycznych), które wraz z kolorowymi zdjęciami pozwalają terapeucie na samodzielne zabezpieczenie uszkodzonej struktury. Nowością prezentowanej książki jest rozdział o autotapingu pozwalający zdiagnozowanemu pacjentowi na samodzielną zmianę stopnia odczuwania bólu w okolicach zmienionych odruchowo. W celu ograniczenia jatrogennego wpływu formacji plastrowej, a także dla podkreślenia, że poprawa funkcji po naklejeniu plastra nie jest jednoznaczna z wyzdrowieniem, omówiono teoretycznie i praktycznie (zdjęcia przykładowych ćwiczeń) fazę czynną na przykładzie treningu propriocepcji, stabilizacji mięśniowej oraz poizometrycznej relaksacji, ćwiczeń z oporem w skorygowanych pozycjach i z użyciem stopniowo zmienianych i uelastycznianych aplikacji.
Zapisane
news
Zaawansowany użytkownik
****
Wiadomości: 313


Zobacz profil
« Odpowiedz #20 : Maj 27, 2011, 07:20:38 »

Bieganie metodą Danielsa
Jack Daniels
Wydawca: Inne spacery
2010 , wydanie I
Książka uznawana za najlepszy podręcznik treningowy dla biegaczy na wszystkich poziomach zaawansowania startujących na dystansach od 800 metrów do maratonu.Co stanowi o wyjątkowości tej książki?Unikatowe podejście do trenowania, za którym kryje się kilka dziesięcioleci badań naukowych oraz doświadczeń trenerskich. Daniels wytrenował 30 indywidualnych mistrzów USA w biegach na różnych dystansach. Uznawany jest za najlepszego amerykańskiego trenera biegowego.Jack Daniels stworzył metodę, według której trenują nie tylko jego bezpośredni podopieczni, ale dziesiątki tysięcy ludzi na całym świecie. Dzięki niej biegacze z łatwością mogą układać własne programy treningowe dostosowane do ich indywidualnych możliwości.
Zapisane
news
Zaawansowany użytkownik
****
Wiadomości: 313


Zobacz profil
« Odpowiedz #21 : Czerwiec 01, 2011, 07:14:59 »

 Współczesny trening siły mięśniowej      
 Praca zbiorowa
Wydawca: AWF w Katowicach
Rok wydania: 2010
Wydanie: 2
Spis treści:
Wstęp
Mięśnie szkieletowe - struktura, metabolizm, energetyka, skurcz
Układ wewnętrznego wydzielania
Suplementacja w procesie wspomagania siły mięśniowej i wydolności organizmu
Biomechaniczne aspekty ćwiczeń oporowych
Wieloletni proces rozwoju mistrzostwa sportowego
Charakterystyka siły mięśniowej
Elementy metodyki treningu siły mięśniowej
Metody treningu siły mięśniowej
Wykorzystanie treningu funkcjonalnego w przygotowaniu motorycznym (na przykładzie koszykówki)
Trening siły mięśniowej dzieci i młodzieży
Specyfika treningu siły mięśniowej kobiet i mężczyzn
Trening siły mięśniowej osób starszych
Trening rehabilitacyjny
Periodyzacja treningu siły mięśniowej w okresie przygotowawczym makrocyklu
Metodyka kształtowania gibkości
Piśmiennictwo

Zapisane
ateibok
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 146


Zobacz profil
« Odpowiedz #22 : Czerwiec 03, 2011, 07:25:03 »

Antropomotoryka. Przewodnik do ćwiczeń
Adam Wilczewski, Ireneusz Chaliburda, Jerzy SaczukWydawca: PZWL
Warszawa 2011 , wydanie 1
Książka stanowi pomoc dydaktyczną ułatwiającą przyswojenie wiadomości z zakresu motoryczności człowieka, jej struktury oraz procesu motorycznego uczenia się. W przystępny sposób przedstawiono zagadnienia związane z zależnością pomiędzy budową somatyczną i tempem wzrastania, a sprawnością fizyczną w aspekcie uwarunkowań środowiskowych, na tle długookresowych zmian.W przewodniku zamieszczono najczęściej stosowane testy pomiarowe, normy i układy odniesienia ułatwiające ocenę aktualnego potencjału motorycznego dzieci i młodzieży. Publikacja przeznaczona jest głównie dla studentów akademii wychowania fizycznego oraz kierunków pokrewnych związanych z edukacją fizyczną i zdrowotną dzieci i młodzieży. Pełni rolę notatnika przydatnego w przyszłej pracy nauczyciela wychowania fizycznego, fizjoterapeuty, instruktora czy trenera.
Zapisane
messi
Użytkownik
**
Wiadomości: 78


Zobacz profil
« Odpowiedz #23 : Czerwiec 15, 2011, 18:48:39 »

Sport i zabawa” autorstwa Vivianne Theby i Michaeli Hares
Zapisane
news
Zaawansowany użytkownik
****
Wiadomości: 313


Zobacz profil
« Odpowiedz #24 : Czerwiec 19, 2011, 00:06:53 »

Trening siłowy. HIT-fitness - trening o wysokiej intensywności
Autor: Jürgen Gießing
Wydawnictwo RM , Czerwiec 2011
Trening siłowy, zwany także treningiem o wysokiej intensywności (w skrócie HIT), jest receptą na sukces wielu kulturystów. Ale wcale nie trzeba być kulturystą, żeby czerpać korzyści z tej metody ćwiczeń. Książka ta jest pierwszym podręcznikiem treningowym, dzięki któremu każdy będzie mógł zadbać o piękną sylwetkę i zredukować tkankę tłuszczową. Do poprawienia wyglądu i kondycji wystarczą dwa krótkie treningi w tygodniu, składające się z zestawu ćwiczeń powtarzanych w odpowiedniej sekwencji. Jürgen Gießing, specjalista od medycyny sportowej, proponuje programy treningowe dla mężczyzn i kobiet. Są one pomyślane tak, by treningi można było przeprowadzać w domu i na siłowni lub w klubie fitness. Wszystkie ćwiczenia zostały szczegółowo opisane i sfotografowane. Autor wskazuje także, które mięśnie są silniej zaangażowane podczas wykonywania konkretnych ćwiczeń. Podpowiada również, co można zrobić, by trening był jeszcze skuteczniejszy. Trening siłowy to szybka droga do idealnej sylwetki!
Zapisane
instytucja
Użytkownik
**
Wiadomości: 63


Zobacz profil
« Odpowiedz #25 : Czerwiec 21, 2011, 15:45:47 »

KGB podjęło decyzję o fizycznej eliminacji swych dwóch wielkich przeciwników – uważa emerytowany włoski sędzia Ferdinando Imposimato i dziennikarz Sandro Provvisionato
W swojej książce "Zamach na papieża" wyrażają przekonanie, że strzały oddane do Jana Pawła II przez Mehmeta Alego Agcę 13 maja 1981 roku na placu św. Piotra to nie przestępczy czyn, popełniony przez samotnego szaleńca i ekstremistę, ale rezultat prawdziwego spisku, uknutego w ZSRR i zrealizowanego w Bułgarii przy udziale tureckiej mafii i tajnych służb bloku wschodniego.

Książka analizuje nie tylko okoliczności tego zamachu, ale także m.in. przygotowywania planów zabicia Lecha Wałęsy podczas jego wizyty w Rzymie w styczniu 1981 roku.

Masakra w koszarach Gwardii Szwajcarskiej

Kolejny wątek książki to zbrodnia popełniona na dowódcy Gwardii Szwajcarskiej Aloisie Estermannie i jego żonie przez wicekaprala Cedrica Tornaya w maju 1998 roku.

Zdaniem Imposimato wszystkie te wydarzenia były ze sobą powiązane i stały za nimi służby dawnego bloku wschodniego, wykonujące polecenia KGB i radzieckiego wywiadu wojskowego GRU.

Masakra w koszarach Gwardii Szwajcarskiej - utrzymuje emerytowany sędzia - miała na celu eliminację szpiega, który wiedział za dużo. Według Imposimato istnieją dowody na to, że Estermann był agentem tajnej enerdowskiej policji Stasi.

Sędzia Imposimato, który przesłuchiwał między innymi Mehmeta Alego Agcę, argumentuje też, że wszelkie inne hipotezy wykluczające udział komunistycznych służb to "absurd". Powtarza on i rozwija głoszoną przez siebie od lat tezę o tym, że Agca, który sam wskazał tzw. bułgarski trop zamachu i opowiedział o swym pobycie w Sofii, już podczas pobytu w rzymskim więzieniu Rebibbia otrzymał pogróżki od bułgarskich agentów. To wtedy turecki zamachowiec przestał mówić o udziale bułgarskich służb, co doprowadziło do fiaska proces w tej sprawie, jaki toczył się w Rzymie.

Sabotaż włoskiego wywiadu

Emerytowany sędzia stawia ponadto poważne zarzuty włoskiemu wywiadowi, który już w pierwszych godzinach po zamachu na Jana Pawła II przekazał całkowicie wprowadzającą w błąd wiadomość o tym, że Ali Agca działał sam. Według Imposimato podczas prowadzonego we Włoszech dochodzenia w sprawie strzałów z 13 maja 1981 roku utracono wiele okazji dotarcia do prawdy, głównie z tego powodu, że - jak to ujął - włoski wywiad "wiosłował" w przeciwnym kierunku niż wymiar sprawiedliwości. W rezultacie, jak stwierdził w innym fragmencie książki, "sabotowania" bułgarskiego tropu przez włoski wywiad wojskowy praca wymiaru sprawiedliwości poszła na marne.

Spisek na życie Wałęsy

Autorzy książki piszą, że funkcjonariusz ambasady bułgarskiej w Rzymie o nazwisku Wasiliew namawiał w listopadzie 1980 roku Alego Agcę, by wziął udział w spisku na życie Lecha Wałęsy w czasie jego wizyty w Wiecznym Mieście. To on również miał przedstawić Agcy kluczową osobę, zamieszaną w przygotowywanie planów zamachu na przywódcę Solidarności - Iwana Donczewa, rezydenta wywiadu w ambasadzie Bułgarii. To Donczew potem, podczas wizyty Wałęsy w Rzymie, usiłował dowiedzieć się od jednego z jej organizatorów, działacza włoskiej centrali związkowej UIL Luigiego Scricciolo, jakie są szczegóły programu pobytu gościa z Gdańska i jakie są trasy jego przejazdu. Scricciolo odmówił ich ujawnienia. W opinii Ferdinando Imposimato ostatecznie bułgarscy agenci zrezygnowali z realizacji planów zamachu, gdyż włoscy związkowcy nie przekazali precyzyjnych informacji na temat pobytu Wałęsy.

To druga książka na temat zamachu na Jana Pawła II, ukazująca się w związku z jego 30. rocznicą, przypadającą w piątek. W kwietniu opublikowany został tom "Zabijcie papieża" autorstwa dziennikarza gazety "La Repubblica" Marco Ansaldo i tureckiej korespondentki Yasemin Taskin. Twierdzą oni, że to wyłącznie skrajnie prawicowa, turecka organizacja Szare Wilki, do której należał Agca, była zleceniodawcą i wykonawcą zamachu, a bułgarski ślad wykreowała amerykańska CIA.
Zapisane
powergaga
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 8


Zobacz profil
« Odpowiedz #26 : Czerwiec 22, 2011, 19:49:32 »

Ze sportem to nie ma nic wspólnego!
Zapisane
news
Zaawansowany użytkownik
****
Wiadomości: 313


Zobacz profil
« Odpowiedz #27 : Czerwiec 23, 2011, 06:07:24 »

Piłka jest okrągła 1000 najlepszych piłkarzy świata  
  Autor: Dreisbach Jens, Nordmann Michael[/b
 ,,Piłka nożna to w Polsce najbardziej popularna i wzbudzająca największe emocje dyscyplina sportu.
Co właściwie leży u podstaw powszechnej fascynacji sportem?Najważniejszym czynnikiem jest prawdopodobnie wszechstronność wrażeń, jakich dostarczają widzom wielkie widowiska piłkarskie i skala emocji, jakie wyzwalają. Walka drużyn i popisy kunsztu najwybitniejszych zawodników, strategia gry zespołowej i widowiskowe solówki!W tej książce zebraliśmy ich wszystkim razem, tworząc obszerne, bogate w informacje, wzbogacone fascynującymi zdjęciami kompendium najsławniejszych piłkarzy świata ''
Zapisane
news
Zaawansowany użytkownik
****
Wiadomości: 313


Zobacz profil
« Odpowiedz #28 : Czerwiec 24, 2011, 08:49:33 »

Super stawy. Sprawność sportowa w każdym wieku.  Chichot
Pavel Tsatsouline  
,, Jak zapewnić sobie bezpieczną ruchomość stawów Jak ochronić się przed kontuzjami Jak pozbyć się sztywności ciała Jak zabezpieczyć stawy przed zwyrodnieniem Jak zapobiegać artretyzmowi w późniejszym wieku Jak łagodzić skutki zapalenia stawów''
Zapisane
news
Zaawansowany użytkownik
****
Wiadomości: 313


Zobacz profil
« Odpowiedz #29 : Czerwiec 26, 2011, 07:37:13 »

Skazany na trening
  Autor: Wade Trener Paul   
 ,,Wiedza to potęga. Z tego powodu wiedza o tym systemie jest zazdrośnie strzeżona przez ludzi, którym powierzałem ją za kratkami. Zebrane tu informacje bardzo rzadko wydostają się poza mury więzienia; nic na ten temat nie było nigdy publikowane.
Progresywny trening w ćwiczeniach "wielkiej szóstki"
Siła, zwinność, koordynacja i kondycja.
Krótkie sesje treningowe, nieskomplikowany system.
Bez wyrafinowanego sprzętu.
Książka napisana przez byłego więźnia, zmuszonego do wyrobienia w sobie siły przez brutalne wymogi fizycznego przetrwania; przez człowieka, pozbawionego wszystkiego oprócz ciała i umysłu, który postanowił rozwijać się wbrew wszelkim przeciwnościom i stworzyć sobie osobistą przestrzeń wolności, której nikt nie byłby w stanie mu wydrzeć: wolności silnego ciała i silnego umysłu. ''
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 7   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.14 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!