Forum Medicina Sportiva
Kwiecień 23, 2024, 07:13:36 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Rejestracja  
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: A JEDNAK TRENING WYSOKOGÓRSKI!!!  (Przeczytany 25984 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
ateibok
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 146


Zobacz profil
« : Grudzień 24, 2010, 09:44:29 »

,,Marcin Lewandowski wrócił z Kenii i zaszokował wynikami badań
Polski mistrz Europy na 800 metrów, Marcin Lewandowski wrócił do kraju po miesięcznym zgrupowaniu w Nandi Hills, czytamy w "Gazecie Wyborczej". Wynik próby wydolnościowej zaszokował badających go fizjologów."

No to w góry , mości sportowcy!Tylko w góry!! Chichot
Zapisane
barca.jw5
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 177


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : Grudzień 27, 2010, 11:00:13 »

Można stosować symulatory wysokości!!  Chichot Duży uśmiech
Zapisane
ateibok
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 146


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : Grudzień 27, 2010, 11:49:35 »

,,Co to jest trening wysokościowy?
Trening wysokościowy, znany również jako trening hypoksyczny (lub hypoksemiczny) obejmuje zarówno ćwiczenia jak i odpoczynek w rozrzedzonej atmosferze. Główną ideą, która temu przyświeca jest oddychanie powietrzem o niższej zawartości tlenu, czyli takim, jakie znajduje się na znacznych wysokościach w górach. Celem takiego treningu jest wzrost wytrzymałości atletycznej, wcześniejsza aklimatyzacja do przebywania na dużych wysokościach, jak również poprawa ogólnej kondycji.By osiągnąć takie efekty w tradycyjny sposób, zawodnicy czy himalaiści musieli podróżować i przybywać przez dłuższy okres na dużych wysokościach w górach. Pozwalało to na wykorzystanie zalet treningu wysokościowego. Około 1995 roku opatentowana technologia amerykańskiej firmy Hypoxico wyeliminowała niedogodności związane z koniecznością podróży w tereny wysokogórskie, umożliwiając trening wysokogórski praktycznie wszędzie. Poprzez generowanie rozrzedzonego powietrza o normalnym ciśnieniu atmosferycznym (ze zredukowaną zawartością tlenu), potrafimy symulować warunki panujące na wysokości do 6.400 metrów nad poziom morza.. W rezultacie tego wyczynowcy, amatorzy oraz ludzie troszczący się o swoje zdrowie mogą skorzystać z zalet treningu wysokogórskiego w każdym miejscu na świecie, pozostając na poziomie morza.''
Zapisane
ateibok
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 146


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : Grudzień 28, 2010, 00:03:11 »

,,Hypoxico oferuje najwyższą jakość oferowanych produktów zaprzęgniętych do trzech najbardziej efektywnych metod treningu wysokościowego:
- odpoczywaj wysoko, trenuj nisko
- trenuj na wysokości
- interwałowy trening hypoksemiczny


Dlaczego to działa?
Organizm ludzki wystawiony na działanie powietrza o obniżonej zawartości tlenu w powietrzu usiłuje wytworzyć wymaganą ilość energii przy mniejszej ilości dostępnego tlenu. Ten wysiłek daje początek dużej ilości zmian adaptacyjnych w organizmie, które mają umożliwić zwiększenie efektywności oddychania, krążenia oraz narządów wykorzystujących tlen.

Udowodnione korzyści:
- maksymalizacja szybkości i wytrzymałości
- wzrost siły i mocy
- zwiększony poziom energii i ogólnego poziomu stanu zdrowia

Kto może odnieść korzyści:
- wyczynowcy
- wspinacze
- miłośnicy sportu
- dbający o zdrowie"
Zapisane
ateibok
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 146


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : Grudzień 29, 2010, 00:01:21 »

Hypoxico Inc. oferuje różnorodną paletę produktów przeznaczonych do różnych typów treningów wysokościowych jak i terapii. Jeśli należysz do elity zawodowców i próbujesz przekroczyć swoje granice wytrzymałości, czy też jesteś alpinistą przegotowującym się do najwyższej wspinaczki swojego życia lub po prostu jesteś osobą, która chce wykorzystać zalety zdrowotne treningu wysokościowego, Hypoxico Inc. ma  dla Ciebie system, który Tobie to umożliwi!  Chichot
Zapisane
ateibok
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 146


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : Grudzień 30, 2010, 09:40:38 »

System:
,,Altitude Sleeping Systems (wysokościowe systemy do spania) – są idealne dla zawodowych sportowców szukających sposobów zwiększenia swojej wydolności metodą " śpij wysoko, trenuj nisko" lub dla wspinaczy, chcących zaaklimatyzować się do dużych wysokości."
Produkt:
,,Podstawowym produktem Hypoxico do symulowania wysokości jest system namiotów wysokościowych Hypoxico. Przenośny lub stały, zaawansowany system do spania pozwoli poszczególnym użytkownikom rozwijać i podtrzymywać korzyści związane z treningiem wysokościowym podczas odpoczynku lub snu.
Ten przełomowy produkt wyeliminował potrzebę kosztownych podróży na duże wysokości, by tam przeprowadzać forsowne treningi. W ten sposób wyrównał szanse między zawodnikami, którzy mogli sobie na to pozwolić lub mieli dostęp do terenów wysokogórskich, a tymi, których nie stać było na kosztowne wydatki lub nie mieli dostępu do takich terenów.''
Zapisane
craze.zbig
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 22


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : Grudzień 30, 2010, 14:09:58 »

to muszą być drogie bajery  Co?
Zapisane
riki.1978
Zaawansowany użytkownik
****
Wiadomości: 305


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : Grudzień 31, 2010, 11:10:00 »

Znani sportowców mają bogatych sponsorów!  Duży uśmiech
Zapisane
ateibok
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 146


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : Styczeń 02, 2011, 15:26:20 »

Portable Bed-Tent / Składany namiot przenośny
To jest najbardziej uniwersalny system treningowy Hypoxico. Jest idealny by brać go ze sobą na wszelkie wyjazdy, zawody. Może również być używany na stałe w twoim domu.
Deluxe Bed-Tent NEW! / Nowy namiot Deluxe (o podwyższonym komforcie)
Jako najnowszy innowacyjny produkt, ten przestronny namiot łóżkowy jest idealną opcją dla par oraz poszczególnych zawodników szukających prostoty i chcących zmaksymalizować wewnętrzną przestrzeń użytkową. Przezroczyste ściany pozwalają minimalizować wpływ na styl wnętrza pomieszczenia, podczas gdy wysoki sufit namiotu pozwala uniknąć akumulowania się ciepła!
At-Home Cubicle / Kabina domowa
Ten system namiotowy jest idealny dla tych zawodników (oraz par!), którzy zamierzają używać namiot właściwie w jednej lokalizacji. Oferuje użytkownikowi bardziej komfortową atmosferę, dużą przestrzeń w bardziej stałe konstrukcji.
SleepMask/Maska do spania
Nie lubisz spać w namiocie? Wypróbuj naszej nowej, super nowoczesnej maski do spania. W pełni kompatybilna z uniwersalnym układem maski. Pozwala spać wygodnie w warunkach dużych wysokości w komforcie twojego własnego łóżka z dowolnym generatorem Hypoxico.
Altitude Chamber/Komora wysokościowa[/color]
Nie oszczędzaj na wydatkach i posiadaj najbardziej luksusową opcję zainstalowaną w Twoim domu lub biurze. Ten system oferuje najbardziej przestrzenne rozwiązania i pełen komfort klimatyzacji. Idealny dla niezakłóconego snu lub cichego, spokojnego dnia w biurze.
Zapisane
ateibok
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 146


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : Styczeń 03, 2011, 00:05:02 »

Hypoxico jest pierwszą firmą, która oferuje systemy do symulowania wysokości do treningów przeprowadzanych w domu. Jako pochodna treningów hipoksemicznych te  systemy pozwalają użytkownikom trenować na wysokości bez konieczności wyjazdu w góry i bez wychodzenia z domu...
Trenażer wysokościowy
Ten system jest najnowszą propozycją w dziedzinie technologii treningu wysokościowego. Jako najbardziej wszechstronna i przystępna opcja dotycząca treningu na wysokości, jest doskonałym przyrządem dla osobistych zestawów do trenowania w domu, klubów fitness, jak również dla profesjonalistów i klubów sportowych. System oparty na specjalnej masce, zajmuje niewiele miejsca i można go dostosować do dowolnego przyrządu treningowego!
Uniwersalny Zestaw Maski
Dlaczego tylko spać na wysokości, kiedy badania pokazują znaczące dodatkowe zyski wskutek dodania kilka umiarkowanej intensywności treningów hipoksemicznych (wysokościowych) do twojego planu. Ten łatwy w użyciu i przenośny zestaw jest kompatybilny z dowolnym generatorem Hypoxico:
• umożliwia treningi na wysokościach aż do 12,500 stopy / 3800m nad poziom morza
• automatycznie dostosowuje się do hiperwentylacji poprzez obniżanie symulowanej wysokości
• komfortowa nadmuchiwana maska
Zapisane
ateibok
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 146


Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : Styczeń 04, 2011, 08:12:59 »

Środowisko hipoksemiczne (tzn. panujące na dużej wysokości) może przynieść korzyści zdrowotne, które są ważne dla każdego, nie tylko profesjonalnych sportowców. Przez użycie Wysokościowych Systemów Zdrowotnych Hypoxico i procedury znanej jako Intermittent Hypoxic Therapy (IHT), korzystające osoby mogą cieszyć się tymi korzyściami w zaciszu własnych domów. System  Hypoxico pozwala ludziom w każdym wieku i w każdym poziomie zdrowia skorzystać z pozytywnych fizjologicznych skutków, wywołanych
przez przebywanie na wysokości. W Europie, to systemy te z powodzeniem zostały zastosowane do leczenia astmy, alergii, cukrzycy, zaburzeń snu i wielu innych chorób zwyrodnieniowych i chronicznych.

Himalajski Zestaw Zdrowotny


Zaprojektowany przez Hypoxico, ten system jest skierowany do poprawy ogólnego zdrowia dla nie-sportowców. Jest specjalnie zaprojektowany do aplikowania IHT w centrach medycznych, jednostkach badawczych i indywidualnych domach. Mobilność zestawu i łatwość użycia sprawia, że może być on użyty w najbardziej wygodnych warunkach. Wyposażony we wyrafinowany oprogramowanie do analizy danych, możesz trzymać zapis swoich postępów na laptopie albo komputerze biurowym!
• Mieści aż do 4 użytkowników
• Bardzo mobilny i przyjazny dla użytkownika
• Symuluje wysokość aż do 21,000 stopy / 6,400 m nad poziom morza
• Zestaw zawiera oksymetru (mierzy zawartość tlenu we krwi), pulsometr i dodatkowe oprogramowanie analizy danych
Zapisane
wanskrzy
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 110


Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : Styczeń 04, 2011, 15:10:03 »

Myślałam że dla zdrowia to tylko nad morze a nie w góry?  Co?
Zapisane
riki.1978
Zaawansowany użytkownik
****
Wiadomości: 305


Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : Styczeń 06, 2011, 11:55:52 »

 Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiechDla zdrowia każda aktywność na każdym poziomie !! Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech I góry , i doliny ! Duży uśmiech Duży uśmiech Morze może też  być Duży uśmiech
Zapisane
nemo
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 212


Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : Styczeń 18, 2011, 00:05:35 »

Damian Jefremienko
specjalista trener
 Trening wysokogórski stosowany jest od końca lat 60-tych XX wieku. Jego szybki rozwój nastąpił po Igrzyskach Olimpijskich w Meksyku, w 1968 roku, kiedy to zawodnicy z konkurencji wytrzymałościowych uzyskali niespodziewanie słabe wyniki. Spowodowane to było tym, że miasto Meksyk znajduje się na wysokości 2240 m n.p.m., gdzie panuje obniżone ciśnienie atmosferyczne wywołujące niższą prężność tlenu. Trening wysokogórski stanowi obecnie jeden z podstawowych środków treningowych wykorzystywanych w procesie szkolenia sportowego zawodników dyscyplin wytrzymałościowych i nie tylko.
Cdn......
Zapisane
nemo
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 212


Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : Styczeń 19, 2011, 00:06:20 »

,,Trening wysokogórski bazuje na tym, iż w górach, na wysokości panuje obniżone ciśnienie parcjalne tlenu. Wywołuje ono odpowiedź obronną organizmu mającą za zadanie ochronę przed niedotlenieniem. Wspominania reakcja opiera się na zwiększeniu zarówno wentylacji płuc, jak i częstości skurczów serca i jest wynikiem pobudzenia komórek (tak zwanych chemoreceptorów) kłębków szyjnych i aortalnych wrażliwych na zmiany pH oraz prężności gazów we krwi. Mimo tego, że we krwi osoby przebywającej na wysokości znajduje się mniejsza ilość tlenu (wywołane jest to niską prężnością tlenu w środowisku zewnętrznym), to jest on szybciej transportowany do komórek, dzięki opisanemu wyżej mechanizmowi. Zachodzi zjawisko tak zwanej kompensacji niedotlenienia. W czasie treningu, prowadzonego w warunkach wysokogórskich szybciej dochodzi do rozwoju zmęczenia, które wywołane jest gwałtowną akumulacją metabolitów w mięśniach. Ponadto, aby w górach osiągnąć maksymalną wentylację płuc, należy włożyć większy wysiłek. Podczas treningu wysokogórskiego objętość serca nie zmienia się. Nie można również osiągnąć maksymalnego tętna z nizin. Co ciekawe obniżenie VO2 max na wysokości jest większe u osób wytrenowanych, niż u osób niewytrenowanych. Poza tym w transporcie tlenu w warunkach wysokogórskich znacznie zmniejsza się różnica tętniczo -żylna.''

Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.14 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!