Forum Medicina Sportiva
Marzec 29, 2024, 01:59:58 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Rejestracja  
Strony: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 19   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: ZGONY SPORTOWCÓW, WYPADKI .........  (Przeczytany 255030 razy)
0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
circus.hej
Użytkownik
**
Wiadomości: 70


Zobacz profil
« Odpowiedz #150 : Marzec 14, 2012, 11:26:06 »

Absolutnie nie dla specjalizacji z medycyny sportowej! Przez nierozważne pomysły , ciągłą zmianę treści pieczątek  i zmianę zakresu uprawnień ,  demontaż orzecznictwa sportowego wykonało ZG. A jak tak dalej pójdzie , to w zupełności wystarczą lekarze rodzinni . Dostęp bez ograniczeń ! I tak powinien zrobić minister zdrowia! Dla kadry specjaliści medycyny sportowej i to też w wąskim zakresie , bo kadra potrzebuje ortopedów zabiegowców , a kardiologów tylko do badań okresowych.I ta elitarna specjalizacja zupełnie się rozmywa w zętknieciu z rzeczywistymi problemami i potrzebami  sportowców! Nie wystarczy stworzyć jakieś prawo i jednocześnie wszelkimi siłami uniemożliwić jego realizację! A tak to się dzieje! A więc Kolego Manhunter , żadnej medycyny sportowej , tylko kardiologia!
« Ostatnia zmiana: Marzec 14, 2012, 12:02:23 wysłane przez circus.hej » Zapisane
rubensik3
Użytkownik
**
Wiadomości: 76


Zobacz profil
« Odpowiedz #151 : Marzec 14, 2012, 13:29:31 »

Coś w tym jest. U nas ortopeda -chirurg z certyfikatem , czy ze specjalizacją z medycyny sportowej każą na badania sportowców przynosić ekg z opisem! To co za różnica?Specjalizacja czy certyfikat.   ;)Zabiegowiec jest zabiegowcem i na ,,szlaczkach" się nie zna.  Duży uśmiech  Nie gorzej zbada lekarz rodzinny , jeżeli będzie wiedział co ma badać .
Zapisane
manhunter
Zaawansowany użytkownik
****
Wiadomości: 393


Zobacz profil
« Odpowiedz #152 : Marzec 14, 2012, 21:03:37 »

lekarze rodzinni to często nterniści,na EKG od 16-18 r znają się.
Gorzej z tymi pediatrycznymi EKg.
Nowe pokolenie, "czystych" lekarzy rodzinnych nie jest mi jeszcze dobrze znane,jeżeli chodzi o kompetencje w ocenie EKG,a znam 1 albo 2,ale mówią,że kardiologia to ich słabostka.
Ale ambitni są,uczyć się chcą,choć tyle przychodni do obskoczenia.
Zapisane
manhunter
Zaawansowany użytkownik
****
Wiadomości: 393


Zobacz profil
« Odpowiedz #153 : Marzec 14, 2012, 21:08:09 »

Coraz częściej czuję się już jak dinozaur,nie tylko jako lekarz rodzinny,internista ale jak z tymi młodymi ,
butnymi kardiologami rozmawiam.Najbzrdziej jednak docenta lubię,tyle już widział,że aż strach bierze na samą myśl,ile tych badań wykonał,rur przezprzełyk włożył,to budzi we mnie zabobonny respekt,taki pierwotny lęk))))))))
Zapisane
manhunter
Zaawansowany użytkownik
****
Wiadomości: 393


Zobacz profil
« Odpowiedz #154 : Marzec 14, 2012, 21:12:25 »

Natomiast te młode wilki,zaraz po kardiologii puszą się jakby ze 100.kilo echo wykonali.
Daj boże jak 500 zrobili samodzielnie,de facto.
Zapisane
manhunter
Zaawansowany użytkownik
****
Wiadomości: 393


Zobacz profil
« Odpowiedz #155 : Marzec 14, 2012, 21:21:50 »

Do przerwy 0:2 dla docenta 2 samobóje palnąłem sobie
-)rzekomy śluzak 2x2cm,sugestywny bardzo w LP,docent zweryfikował w CMR,bez przełyku(cachexia-40 kg ważyła pacjentka) 0:1
-)fibroelastoma 1cm na zastawce mitralnej, docent zweryfikował jako zwyrodnienie śluzakowate w przezprzełyku,ale w echo przezklatkowym.jeszcze jako guz opisywał,0:2
do przerwy,do 3x sztuka jak to mówią.
Zapisane
rubensik3
Użytkownik
**
Wiadomości: 76


Zobacz profil
« Odpowiedz #156 : Marzec 15, 2012, 15:13:41 »

Gratuluję, fascynacje jednak szybko przechodzą . Wiem to po sobie. Kiedyś zafascynowała mnie medycyna sportowa. Teraz zbiera mnie na wymioty gdy słyszę o tym cyrku do 23 roku i powyżej!  Smutny
Zapisane
manhunter
Zaawansowany użytkownik
****
Wiadomości: 393


Zobacz profil
« Odpowiedz #157 : Marzec 15, 2012, 21:49:47 »

Ja jestem na szczeście w innej sytacji,to ja wybieram kogo zbadam,na razie.
echokardiografia to dziedzina,której nie można raz się nauczyć,trzeba tym żyć,pasjonować się,
nieustannie weryfikować rozpoznania,rywalizować z innymi na pomiary(na milimetry),kto coś bardziej spektakularnego widział a kto czegoś nie zobaczył,czy ms miał 1,25 czy 1,26 mm,aorta 4,5 czy 4,4?
czasami od tych niwielkichróżnic zależy los pacjenta,uwierzcie mi,że czasami różnice są baaaaaaaardzo
dyskretne i trzeba wielu pomiarów i projekcji,czasami u trudnych,niecierpliwych i niewygodnych chorych.
Robiłem echo nawet u strasznie śmierdzących(niemytych) i takich ,których nie znoszę.
teraz nie będę robił u tych,których nie znoszę,nie jadą do spółdzielnii i zapłacą.
Zapisane
circus.hej
Użytkownik
**
Wiadomości: 70


Zobacz profil
« Odpowiedz #158 : Marzec 17, 2012, 16:14:43 »

Oo! Myślałem ,że bada się pacjenta niezależnie od rasy , religii . Nie kierujemy się też sympatią. Robimy  swoje!
Zapisane
manhunter
Zaawansowany użytkownik
****
Wiadomości: 393


Zobacz profil
« Odpowiedz #159 : Marzec 17, 2012, 21:53:26 »

swoje tak ale niekoniecznie coś więcej,dla niektórych klientów stetoskop to za dużo
Ten dramat w ich oczach jak wypatrują w lustrach dzień po dniu śladów inteligencji,te ich k......
debilne gęby,nie,tego nie zniosę.
Zapisane
manhunter
Zaawansowany użytkownik
****
Wiadomości: 393


Zobacz profil
« Odpowiedz #160 : Marzec 17, 2012, 21:59:24 »

chociaż,czasami coś ciekawego nawet u nich się znajdzie,
Jak n-ty raz przychodzą po kwit do OPS czy zusu na rente,to ich czasami mamie,że coś może się w sercu znajdzie i oki bedzie z renciną,wtedy widzę chorobliwe ożywienie na ich twarzostanach.
karwasz,kasztany vs $,że jakbym meta sarkoma w sercu znalazł u nich, to orgazmu by dostali.
Zapisane
manhunter
Zaawansowany użytkownik
****
Wiadomości: 393


Zobacz profil
« Odpowiedz #161 : Marzec 17, 2012, 22:13:03 »

będzie pan zadowolony a i ja nie zmartwił bym sie
Zapisane
manhunter
Zaawansowany użytkownik
****
Wiadomości: 393


Zobacz profil
« Odpowiedz #162 : Marzec 17, 2012, 22:18:21 »

Jednak,nie zawsze jest kawior,czasami PFO na 20 echo z 2 się zdarzą ale i za to dziękuję Panu i nie śmiem prosić o więcej.
Co do religii,rasy,seksualizmu nie mam uprzedzeń
robiłem czarnym, 1 murzynkowi 10 letniemu nawet,arabowi
o T.Rexach nie wspomnę))))))))))
Zapisane
manhunter
Zaawansowany użytkownik
****
Wiadomości: 393


Zobacz profil
« Odpowiedz #163 : Marzec 17, 2012, 22:24:13 »

tak na marginesie to lubię T.rexów, zazwyczaj jest o czy i z kim porozmawiać
no jak do docenta wyślę to wiem,że pojadą a nie jak te mapety- na komisje d/s inwalidztwa jeżdżą tylko,
zresztą za nasze pieniądze.
Zapisane
manhunter
Zaawansowany użytkownik
****
Wiadomości: 393


Zobacz profil
« Odpowiedz #164 : Marzec 17, 2012, 22:28:57 »

człowiek męczy sie z takim mapetem głowice zmienia,ustawienia na maxa kręci,żeby coś zobaczyć
przez oceany słoniny i  hektolitry browaru,a mapet na koniec chce 10x w tym roku cholesterol
 z frakcjami na komisje zrobić.
Zapisane
Strony: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 19   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.14 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!