Forum Medicina Sportiva
Marzec 28, 2024, 16:35:13 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 4   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Homeopatia w medycynie sportowej  (Przeczytany 70179 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Eques
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 11


Zobacz profil
« : Lipiec 22, 2010, 12:55:42 »


Co Państwo myślicie na temat wykorzystania leków homeopatycznych w medycynie sportowej? Słyszałem o dobrych doświadczeniach z niektórymi lekami w terapii urazów i schorzeń narządu ruchu. Jestem ciekawy Waszej opinii, bo jeśli się to potwierdzi, to jest to świetna alternatywa dla innych leków, które nie mogą być tak szeroko stosowane jak leki homeopatyczne.
Zapisane
new.adi
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 14


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : Lipiec 22, 2010, 13:22:48 »

Stosowałem arnikę homeopatyczną w nagłych urazach z dobrym efektem oraz maść Traumeel . Ale nie u  sportowców lecz u dzieci . Efekty były niezłe , no i bez działań ubocznych! Chichot
Zapisane
wanskrzy
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 110


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : Lipiec 22, 2010, 17:13:10 »

U moich trzech synków stosuję przy przeziębieniu leki homeopatyczne, są to syropy Malia, Drosetux i inne (Engystol, Lymphomyosot) . Dopiero jak to nie pomaga to zgłaszam się z nimi do lekarza .Lekarz chwali i mówi ,że te leki lepsze dla moich piłkarzy , niż te co Goździkowa  poleca.
Gdzieś czytałam ,że one działają jak szczepionki, bo są tak rozcieńczone i ze w leczeniu homeopatycznym stosuje się zasadę że podobne leczy się podobnym .
Zapisane
r.wilga
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 7


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : Lipiec 22, 2010, 17:45:39 »

W sumie ciekawe leki , nie leki.Nie trzeba tu wiary, bo leki homeopatyczne stosuje się również u zwierząt.  Jedne i drugie nie zawsze pomagają. Ale  homepatyczne nie szkodzą. Duże kontrowersje budzi jednak cena niektórych homepatycznych śodków. Efekt ich działania równy jest efektowi placebo. Wolę jednak jeżeli te środki zaordynuje lekarz po zbadaniu , niż ,,jakieś ręce , które leczą", czy coś podobnego  Z politowaniem
Zapisane
prakorzen
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 185


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : Lipiec 22, 2010, 20:49:21 »

Osbiście często stosuję lek Nervoheel N . Gdy pacjent jest kierowcą i prosi o lek uspokajający, zalecenie tego preparatu wybawia mnie z opresji. Ten sam problem z kobietami w ciąży .Na uspokojenie Nervoheel , nawet jeśli działa na poziomie placebo , to i tak dobrze .Uważam , że jest miejsce dla leków homeopatycznych w prowadzonej praktyce lekarskiej.
Zapisane
a.simbelak
Gość
« Odpowiedz #5 : Lipiec 22, 2010, 23:29:54 »

Czary , mary , abrakadabra.....
Przecież to nie działa!  Z politowaniem
Zapisane
marjark
Zaawansowany użytkownik
****
Wiadomości: 251


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : Lipiec 23, 2010, 00:05:12 »

Homeopatia! Są zagorzali zwolennicy i przeciwnicy tych leków. Długo nie miałam żadnego jasnego stanowiska  odnośnie  tych preparatów. Kończyłam kurs homeopatii klasycznej. Sposób diagnozowania i dobierania leków  spowodował ,że oczy robiły mi się ogromne ze zdumienia i z ciekawością przyglądałam się współuczestnikom kursu  zwracając ogromna uwagę na ich zachowanie . Czy aby na pewno wszyscy są  przy zdrowych zmysłach. Wyraźnych odchyleń nie stwierdziłam    Mrugnięcie )))), ale pokój na czas kursu wybrałam jednoosobowy ….. Mrugnięcie Mrugnięcie Mrugnięcie
Nieprawdopodobne wydawało mi się , że tak wielkie rozcieńczenie leku  miało pomagać. A  nawet ta odwrotna zależność, im większa potencja , czyli większe rozcieńczenie , tym mocniejsze  i dłużej trwające działanie leku…
Trudno w coś takiego uwierzyć,  jak jest się twardym realistą…. Ale przyszedł taki dzień ,że prawie straciłam głos , chrypka ogromna  a ja miałam wyznaczony  termin ustnego egzaminu specjalizacyjnego ( dawniej nie było testów). Wpadam do apteki i proszę o coś , po czym nie będzie bolał mnie żołądek , a pomoże mi na chrypkę. Teraz wzięłoby się Sudafed  ( sportowcy nie mogą ) i prezencja byłaby dobra. No cóż  zaczęłam ssać  ten Homeovox  i  nagle porywa mnie straszliwy kaszel . Dlaczego? Patrzę z niedowierzaniem na skład . Belladonna ! A ja przecież jestem uczulona na atropinę.  Z autopsji więc już wiem , że te specyfiki jednak działają , mimo tej dziwnie małej zawartości ,,leku w leku’.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 23, 2010, 00:19:06 wysłane przez marjark » Zapisane
news
Zaawansowany użytkownik
****
Wiadomości: 313


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : Lipiec 23, 2010, 09:05:34 »

A jaki efekt uzyskamy stosując preparaty homeopatyczne w dopingu? Czy było to badane? Czy ogromne rozcieńczenie  preparatu nawet niedozwolonego- da wynik dodatni w testach antydopingowych? Nie jest to zbyt etyczne ale interesujace z punktu działania leków homeopatycznych? Czy jest ktoś w temacie tego zaganienie ? Czy trzeba o to zapytać Dyrektora Laboratorium Antydopingowego w Polsce? Szkodliwe to nie jest. Na psychikę sportowca zadziała, ale co z badaniami antydopingowymi?
Zapisane
Kmaler
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 1


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : Lipiec 23, 2010, 16:38:45 »

Powiem szczerze, że nie dziwię się niektórym, którzy nie wierzą w skuteczność homeopatii. Jest zła prasa na ten temat i trudno się temu dziwić. Nie chcę dochodzić czy dbają o taki stan rzeczy firmy farmaceutyczne produkujące inne leki czy też nie. Ich wojny o wielkie pieniądze to nie moja bajka. Nie ukrywam, że ja też w swojej praktyce z lekkim niedowierzaniem zacząłem włączać te leki u pacjentów z tendinopatiami i jak wielkie było moje zdumienie, gdy okazało się, że po włączeniu Traumeelu wracają z wyraźną poprawą. Nie była to ilość pacjentów, którą można by było oszacować, że jest na poziomie placebo, była znacznie wyższa. Teraz, jeśli mam pacjenta obciążonego farmakoterapią z powodu innych schorzeń towarzyszących czy z nietolerancją NLPZ i jednocześnie z bólem mięśni i stawów trudno, aby z tyłu głowy przy wypisywaniu recepty nie pojawił się Traumeel. Nie daje interakcji z innymi lekami, nie zaburza czynności układu pokarmowego, oddechowego czy nerek. Myślę, że dla sportowców jest to również bardzo ważne.
Zapisane
barbara.pi
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 2


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : Lipiec 23, 2010, 22:00:11 »

Pamiętam pacjenta , który poprosił mnie o wypisanie PLACEBO , bo mu na wszystko pomaga  Mrugnięcie Byłam w kropce , bo nasze apteki nie prowadziły leków homeopatycznych. A tylko jedna  firm homeopatycznych nazwała te swoje słodkie groszki w ten sposób....
Zapisane
marjark
Zaawansowany użytkownik
****
Wiadomości: 251


Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : Lipiec 24, 2010, 00:18:10 »

Warto byłoby zasięgnąć informacji , jakie zdanie na temat leków homeopatycznych ma laboratorium antydopingowe.Ciekawe w jaki sposób skierować to pytanie do Pana Dyrektora Doktora Pokrywki? Czy mógłby odpowiedzieć na forum na to pytanie?
Zapisane
nemo
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 212


Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : Lipiec 24, 2010, 09:25:08 »

Spotkałem taki artykuł na tematy nas interesujące , na tyle ciekawy ,że pozwolę sobie zacytowć jego fragment:
,,Podważana w artykule skuteczność leków homeopatycznych została udowodniona w badaniach klinicznych oraz obserwacyjnych. Do końca 2007 roku przeprowadzono 134 badania kliniczne, w których wykazano działanie tych leków na poziomie wyższym niż efekt placebo. Przytaczana w artykule metaanaliza Shanga opublikowana w czasopiśmie „The Lancet” w 2005 roku została w grudniu 2008 roku podważona w analizie przeprowadzonej przez dwóch badaczy – R. Lüdtkego i A.L.B. Rutena (R. Lüdtke, A.L.B. Ruten. Wnioski dotyczące skuteczności homeopatii są w znacznym stopniu zależne od grupy analizowanych badań; „Journal of Clinical Epidemiology” 61 (2008): 1197-1204).

Wynika z niej, że sposób doboru badań przez Shanga miał znaczący wpływ na wynik całej metaanalizy. Na niekorzyść homeopatii przeważyło uwzględnienie badania nad skutecznością leków homeopatycznych w zapobieganiu bólom mięśniowym u 400 zdrowych biegaczy długodystansowych. W codziennej praktyce w tym wskazaniu nie stosuje się leków homeopatycznych, a wynik tego badania – ze względu na dużą liczbę pacjentów – zaważył na końcowej ocenie metaanalizy.

Ponadto symulacja innego doboru tych badań wykazałaby w sposób zdecydowany skuteczność leków homeopatycznych. Potwierdził to na swojej konferencji w Warszawie pan doktor Peter Fisher – dyrektor medyczny ds. badań naukowych Królewskiego Szpitala Homeopatycznego w Londynie, notabene osobisty lekarz królowej Elżbiety II.
''
Zapisane
ansab1
Gość
« Odpowiedz #12 : Lipiec 24, 2010, 10:02:20 »

Leki homeopatyczne to leki ! Zdrowym bieaczom długodystansowym na bóle mięśniowe mógłby pomóc TYLKO CUD! Nie ulega wątpliwości, że biegi długodystansowe nie mają walorów zdrowotnych!
Ale maść Traumeel polecam!  Mam niezłe doświadczenia z tym preparatem!Nie tylko u pacjentów! Również z dobrym skutkiem stosowałam u siebie na bóle stawu kolanowego.
Zapisane
a.sagad
Gość
« Odpowiedz #13 : Lipiec 24, 2010, 19:52:28 »

To może się przydać.Najwięcej kłopotów mam z niewielkimi urazami u dzieci i kobiet ciężarnych. Większość znanych preparatów nie znajduje zastosowania ze względu na przeciwwskazania. Nie dasz nic- też źle! Mówią, że lekceważę pacjenta  Mrugnięcie Wiem ,że Traumeel jest w postaci tabletek , kropli i maści. Jak to stosować?Ktoś zna się na tym?
Zapisane
manhunter
Zaawansowany użytkownik
****
Wiadomości: 393


Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : Lipiec 24, 2010, 21:06:31 »

Ta traumeel jest niezły i promowany dobrze jest.
Sam biorę Nervoheel N  pod język 3 jak mnie klient wkurwi. Duży uśmiech
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.14 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!