Forum Medicina Sportiva
Marzec 29, 2024, 15:11:43 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3 4 ... 8   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Doping? Nie doping! Wątpliwości....  (Przeczytany 112158 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
ateibok
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 146


Zobacz profil
« Odpowiedz #15 : Luty 15, 2011, 07:52:24 »

 Bjoergen  używa Symbicortu!! Dobra reklama dla leku   Mrugnięcie
Zapisane
rob.adamski
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 12


Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : Luty 15, 2011, 11:46:27 »

Co by tu nie mówić , dwadzieścia procent ma do przodu. To dużo więcej niż pół stopy!
Zapisane
obi.alan
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 11


Zobacz profil
« Odpowiedz #17 : Luty 15, 2011, 16:22:33 »

Nasza Justyna lepsza od Marit! Bez speeda nieźle ciągnie!!  Duży uśmiech
Zapisane
iron.ja.g
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 10


Zobacz profil
« Odpowiedz #18 : Luty 24, 2011, 15:15:14 »

Norwedzy nie dadzą jej wygrać ! Tylko swoich faworyzują !  Duży uśmiech
Zapisane
ateibok
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 146


Zobacz profil
« Odpowiedz #19 : Luty 27, 2011, 10:28:16 »

,,BUDNY: ZWERYFIKOWAĆ MEDALE BJOERGEN
Marit Bjoergen w czwartek sięgnęła po pierwszy medal na mistrzostwach świata w Oslo. Sukces w sprincie spowodował, że jak bumerang wrócił temat stosowanych przez Norweżkę środków na astmę, które poprawiają wydolność. - FIS powinien jej medale zweryfikować - uważa Edward Budny, były trener mistrza świata Józefa Łuszczka.''
Zapisane
prakorzen
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 185


Zobacz profil
« Odpowiedz #20 : Luty 27, 2011, 13:21:30 »

,,JÓZEF ŁUSZCZEK: JAK MÓJ DZIADEK MIAŁ ASTMĘ...
Jednak niektórzy polscy eksperci nie owijają w bawełnę. Na przykład mistrz świata z Lahti z 1978 roku Józef Łuszczek.
- Na medycynie specjalnie się nie znam, ale pamiętam, że mój dziadek, który miał astmę, tak dusił się kaszlem, że wydawało się, iż zaraz umrze - mówi Łuszczek w rozmowie z "Super Expressem".
- Wydaje mi się, że po ciężkim biegu astmatycy powinni padać i ciężko kasłać. A jakoś tego nie zauważyłem. Oj, dobrze powiedziała Petra Majdić, żeby albo stworzyć jedną klinikę, gdzie badaliby się wszyscy zawodnicy, albo organizować osobne zawody dla zdrowych i dla astmatyków - uważa jedyny poza Kowalczyk polski mistrz świata w biegach narciarskich. ''
Zapisane
iga.mors
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 5


Zobacz profil
« Odpowiedz #21 : Luty 27, 2011, 18:17:17 »

,,- Jeśli Bjoergen twierdzi, że dzięki lekowi dostaje 20 procent ekstra, to dla mnie bardzo, bardzo dużo - mówi "Przeglądowi Sportowemu Petra Majdić, brązowa medalistka MŚ w Oslo w biegu sprinterskim.

PRZEGLĄD SPORTOWY: Wywołała pani wielkie zamieszanie w Norwegii i całym narciarskim świecie, wspominając o lekach na astmę, które zażywa Marit Bjoergen.

PETRA MAJDIĆ:  Mówię jak jest. Słyszałam, że ten lek zwiększa jej możliwości o dwadzieścia procent i bez niego nie mogłaby tak szybko biegać. Spytała mnie o to jakaś norweska dziennikarka, więc powiedziałam po prostu co myślę. Pytanie - czy mogłaby biegać tak szybko bez tych leków? No, mogłaby, czy nie? Sprawdził to ktoś? Bo jakoś nie słyszałam. Nie chodzi mi jednak o to, żeby powtórzyła się sytuacja z igrzysk, kiedy na ten temat wypowiedziała się Justyna Kowalczyk. Istnieje jakaś komisja,
która dała jej pozwolenie na przyjmowanie tych specyfików, więc bierze i wszystko jest zgodnie z prawem.

PS: Może powtórzyć się sytuacja z igrzysk. Zdaje pani sobie sprawę, że grozi nam wybuch awantury?

PM: Chodzi mi o to, że człowiek może korzystać z tego, z czym się urodził. Jeśli urodziłeś się, aby być mistrzem i twoje ciało na to pozwala, wszystko w porządku - bądź mistrzem. Jeśli nie, masz problem. Ludzie rodzą się bez nogi i nie mogą brać udziału w normalnych igrzyskach olimpijskich, tylko w paraolimpiadzie.  ''
 WIĘKSZOŚĆ UWAŻA PODOBNIE!!
Zapisane
riki.1978
Zaawansowany użytkownik
****
Wiadomości: 305


Zobacz profil
« Odpowiedz #22 : Luty 28, 2011, 13:52:25 »

 Duży uśmiech ,,W erze astmatyczek srebro jest złotem'' Bardzo mądre stwierdzenie ! Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech
Nie tylko Justyny!!  Duży uśmiech
Zapisane
ansab1
Gość
« Odpowiedz #23 : Marzec 01, 2011, 13:07:23 »

Podziwiam Justynę! Tylko 4 sekundy gorsza od Symbicortu!  SUKCES!!  Chichot
Zapisane
szalonypilkarz
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 102


Zobacz profil
« Odpowiedz #24 : Marzec 02, 2011, 14:20:31 »

Justyna jest wielka! Bije na łeb Marit!! Duży uśmiech
Zapisane
ateibok
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 146


Zobacz profil
« Odpowiedz #25 : Marzec 03, 2011, 00:05:05 »

,,Sprawa Marit Bjoergen, która jako astmatyczka może zażywać leki poprawiające wydolność płuc, wciąż rozgrzewa do czerwoności kibiców i komentatorów biegów narciarskich. Justyna Kowalczyk wyraźnie sugeruje co jakiś czas, że w starciu z biorącą medykamenty Norweżką jest bez szans. Leki brali jednak także czołowi polscy sportowcy. - Chcielibyście ich dyskryminować? - pyta lekarz komisji medycznej przy PKOl, Jarosław Krzywański.
Dlaczego zawodniczka, która zasuwa jak lokomotywa trzy czwarte roku na mrozie, nie ma astmy wysiłkowej? - zastanawiają się dziennikarze "Gazety Wyborczej". - Ktoś ma skłonność, gotowość do choroby i wysiłek na mrozie ją wyzwala. Jak ma zdrowe oskrzela, to one reagują dobrze. Ktoś, kto nie miał duszności, nie zrozumie tego. Bjoergen jest chora. Jeśli nie wzięłaby leku, to nie przebiegłaby pół kilometra - tłumaczy doktor Krzywański. Czy chorzy sportowcy powinni w ogóle brać udział w zawodach?
Ludzie zastanawiają się wciąż, czy skoro ktoś jest chory, to powinien startować w konkurencjach wyczynowych na takim poziomie w ciężkich dyscyplinach.
- A dlaczego chcielibyście ich dyskryminować? Wioślarz Michał Jeliński ma cukrzycę, leczy się insuliną za zgodą WADA. Jest mistrzem świata i olimpijskim. Czy z powodu choroby chcecie wyrzucić go ze sportu? - pyta Krzywański dziennikarzy "GW". - Robert Korzeniowski, Otylia Jędrzejczak, Leszek Blanik mieli astmę oskrzelową. Im też trzeba było zabronić startów? - kończy.''
Zapisane
komisarz42
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 114


Zobacz profil
« Odpowiedz #26 : Marzec 03, 2011, 16:14:41 »

Niestety trudniej przełknąć wiadomość ,że nasi sportowcy korzystają z tych samych przepisów które dają fory norweskim narciarkom?  Duży uśmiech
Zapisane
szafran
Zaawansowany użytkownik
****
Wiadomości: 274


Zobacz profil
« Odpowiedz #27 : Marzec 04, 2011, 07:45:49 »

MŚ: smog na Holmenkollen atakuje astmatyków
,,Norweskie władze ostrzegły przed zanieczyszczeniem powietrza i smogiem na Holmnekollen spowodowanym mgłą, wysoką wilgotnością powietrza i zbyt dużą ilością samochodów używanych przez mieszkańców okolicy oraz organizatorów narciarskich mistrzostw świata.
Pierwszą ofiarą jest norweski biegacz Petter Northug, którego występ w piątkowej sztafecie stanął nagle pod znakiem zapytania. Na "chropowate" gardło i trudności z oddychaniem narzeka też Szwedka Anna Haag. Oboje cierpią na astmę.
Norweski instytut badan powietrza NILU ostrzegł w czwartek sportowców astmatyków i wydał oświadczenie: "Obecnie panujące zanieczyszczenie powietrza na Holmenkollen spowodowane samochodowymi spalinami przekroczyło bezpieczne normy i może wykazać negatywne efekty zdrowotne. Dlatego osoby cierpiące na astmę przebywające w tych okolicach powinny unikać wszelkiej aktywności fizycznej''..............
- Już wcześniej zauważyliśmy problem, który został potwierdzony przez NILU i pracujemy obecnie nad zwiększeniem dawek m.in lekarstw przeciw astmie - powiedział lekarz reprezentacji Szwecji Magnus Dyborn''
Zapisane
riki.1978
Zaawansowany użytkownik
****
Wiadomości: 305


Zobacz profil
« Odpowiedz #28 : Marzec 04, 2011, 10:17:46 »

No, to podwójne doładowanie w sobotę  Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech
Kto zwycięży ?? Symbicort?? Jak obstawiacie?  Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech
Zapisane
karim
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 20


Zobacz profil
« Odpowiedz #29 : Marzec 04, 2011, 14:50:21 »

,,Już wkrótce Justyna Kowalczyk może mieć problemy z pokonaniem na biegowych trasach nie tylko Marit Bjoergen, ale też innych rzekomych "astmatyczek". Słoweńska zawodniczka Petra Majdic zdradziła polskiemu dziennikarzowi Sebastianowi Parfjanowiczowi, że trenerzy największych narciarskich potęg chcą... zwiększenia dziennych limitów środków wziewnych dla "chorych" biegaczek.''
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 8   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.14 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!