Forum Medicina Sportiva
Kwiecień 20, 2024, 15:16:03 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Rejestracja  
Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: PIRAMIDA ŻYWIENIA  (Przeczytany 19217 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Iza Czajka
Zaawansowany użytkownik
****
Wiadomości: 269


Zobacz profil
« Odpowiedz #15 : Czerwiec 02, 2011, 14:52:20 »

Kiedyś tak było. Dieta lotnika, górnika, górnika przodkowego, hutnika, urzędnika, sportowca. Tak było w normach radzieckich. Do dziś do nich zaglądam, taka róznorodność. Teraz wszystko w jednym worku. 1800 kcal; 5600 kcal dla ultra maratończyka itp. Ile jednak kalorii powinien zjadać pracownik fizyczny rozładowujący palety w supermarkecie, pracujący na zmiany? Tego polskie normy, ani amerykańskie nie uwzględniają, również sportowe. Ot taka dygresja.
Zapisane
wanskrzy
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 110


Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : Czerwiec 05, 2011, 20:32:18 »

Pani Izo
Ekspedientki też ciężko pracują! Wyczytałam ,że dieta dorosłego  średnioaktywnego człowieka powinna składac sie w 75 % z węglowodanów o niskim indeksie glikemicznym , z 15 % tłuszczów najlepiej nienasyconych i tylko 10 % białka , w tym roślinnego. Czy tak należy się odżywiać?
Zapisane
Iza Czajka
Zaawansowany użytkownik
****
Wiadomości: 269


Zobacz profil
« Odpowiedz #17 : Czerwiec 07, 2011, 08:52:39 »

75% węglowodanów w postaci skrobi to za dużo. Zresztą wtedy udział białek pochodzenia roślinnego staje się większy niż 15%. Zdecydowanie mięso daje siłę. Ciekawe skąd te proporcje?
Zapisane
wanskrzy
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 110


Zobacz profil
« Odpowiedz #18 : Czerwiec 07, 2011, 13:18:17 »

Pani Izo
Takie proporcje znalazłam w ciekawej książce Thomasa Smitha  ,,Insulina nasz cichy zabójca.... czyli żegnaj cukrzyco!" Kupiłam tą pozycje bo mam chorą na cukrzycę mamusię.
     
Zapisane
ansab1
Gość
« Odpowiedz #19 : Czerwiec 09, 2011, 10:35:07 »

Ciekawe te proporcje! Niezbyt korzystne dla zdrowych a już zupełnie nie nadają się dla chorych na cukrzycę!
Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.14 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!