Forum Medicina Sportiva
Marzec 29, 2024, 14:11:42 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Rejestracja  
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Jak przytyć?  (Przeczytany 14930 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
maciuchuh
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 7


Zobacz profil
« : Czerwiec 08, 2010, 22:15:20 »

Witam. Jestem 28 latkiem. Przy wzroście 185 cm ważę 65 kg. Jestem aktywny fizycznie.
Chciałbym nieco przytyć tak do ok 82 kg. Proszę o porady.
Zapisane
gag.power
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 28


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : Czerwiec 09, 2010, 13:01:42 »

Koleś mniej aktywności i po prostu żżżżżżżżżżżżżżżreć
             Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech
jak na tuczu gęsi  Duży uśmiech
Zapisane
gag.power
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 28


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : Czerwiec 09, 2010, 13:04:29 »

 Duży uśmiech albo jesteś chory i masz tasiemca ?  Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech
Zapisane
ansab1
Gość
« Odpowiedz #3 : Czerwiec 09, 2010, 20:00:46 »

Należałoby przerowadzić dokładną diagnostykę: wykluczyć nadczynność tarczycy i wykonać badania podstawowe. Jeżeli one nie potwierdzą choroby to wtedy poprosić o pomoc wspaniałeg dietetyka - Panią Izę  Uśmiech
Zapisane
maciuchuh
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 7


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : Czerwiec 09, 2010, 20:20:00 »

Z aktywności fizycznej nie mogę zrezygnować, nie stać mnie na to. A co do żarcia to powiedzmy,że sobie nie żałuję. Jeśli chodzi o tarczycę to sądzę ,że jest w normie. Jestem zdrowy jak koń, tylko chudy, wstyd się ludziom pokazać. Niezdecydowany 
Zapisane
rubensik3
Użytkownik
**
Wiadomości: 76


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : Czerwiec 10, 2010, 08:14:14 »

W sumie to ciekawe. Zazdroszczę , ale tylko tego jedzonka bez ograniczeń   Mrugnięcie Niedowaga jest jednak bardzo duża  Smutny 
Pani Izo , prosimy o pomoc!
Zapisane
Iza Czajka
Zaawansowany użytkownik
****
Wiadomości: 269


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : Czerwiec 10, 2010, 08:38:45 »

Rzeczywiście należy zacząć od diagnostyki organizmu. Analizatorem zobaczyć ile jest czego w środku. Ocenić trzeba to co zjadasz (anorektyczni też uważają, że sobie nie żałują jedzenia) i sprawdzić jak się to ma do twojego trybu życia możesz być przecież kurierem rowerowym. Dopiero te wszystkie informacje pomogą w ustaleniu i opracowaniu diety dla Ciebie. Na razie spróbuj jak małe dziecko, jeść najwięcej na wieczór. Oczywiście nie słodyczy, ale makaronów, klusek z sosami, domowej pizzy. Trochę w stylu diety śródziemnomorskiej i południa Europy. Sjesta w ciągu dnia jak najbardziej wskazana.
Zapisane
avatar
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 147


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : Czerwiec 13, 2010, 18:19:44 »

Syn mojego kolegi je dużo ale lekarz stwierdzil 15 kg niedowagi.  Osiąga dobre wyniki w sporcie , ma 6 z w-f. Gra w juniorach na pozycji napastnika lub środkowego pomocnika w lidze wojewódzkiej. Ma  170 cm i waży 55 kg.  Nie pije gazowanych napojów od czwartej klasy szkoły podstawowej. Na śniadanie wybiera zazwyczaj płatki z mlekiem .Obiad jednodaniowy , podwieczorek i kolację . Co zrobić ,żeby przytył?
Zapisane
alusianowak
Gość
« Odpowiedz #8 : Czerwiec 14, 2010, 08:12:17 »

W całej populacji szczupłych osób jest naprawdę mało. Z tego zdecydowana część jest chora: bulimia, anoreksja , czynniki psychogenne, ukryte choroby przewlekłe...
Niwielki procent bardzo szczupłych zdrowych nie ma szans na przytycie jeżeli nie zmieni swoich nawyków żywieniowych! Tu jest tak samo jak z otyłymi!! Niezbędna jest CAŁKOWITA ZMIANA NAWYKÓW  żywieniowych. Trzeba jeść zdecydowanie więcej , częściej i wybierać produkty bardziej kaloryczne.
Zapisane
stary.medyk
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 25


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : Czerwiec 14, 2010, 10:00:46 »

To prawda. A niejadki wywodzą się z dzieci karmionych na siłę! Wina naszych słynnych już ,,mamusiek'' !
Zapisane
maciuchuh
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 7


Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : Czerwiec 14, 2010, 11:04:43 »

Oto moje przykładowe jedzonko przez dzień jak jestem w pracy.

08.00 - jajecznica z 6 jajek + chleb z masłem

10.30 - 2 bułki z serem i szynką

14.00 - kebab

19.00 - 5 krokietów

Pije napoje gazowane, energy drinki oraz jem sporo batoników, wafelków.
Zapisane
ansab1
Gość
« Odpowiedz #11 : Czerwiec 14, 2010, 11:32:46 »

Jeszcze jest coś takiego  jak uzależnienie od wysiłku. Taki delikwent godzinami trenuje, zawala wszystkie sprawa, bo nie ma na nie czasu. A spożywa za mało w porównaniu z wydatkowaniem . Ale tu chyba taka sytuacja nie zachodzi  Język
Zapisane
Iza Czajka
Zaawansowany użytkownik
****
Wiadomości: 269


Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : Czerwiec 14, 2010, 17:00:43 »

Pojemność odżywcza, za wyjątkiem śniadania jest marna. Jesz za mało warzyw, białek tyle co nic a i ich jakość jest b.niska. Gdyby zliczył to co jesz okazałoby się, że jesz za mało składników odżywczych przy dobrej ilości energii. Co zrobić. Dołożyć jeszcze dwa posiłki o 6 rano i o 21. Wyrzucić napoje słodzone (puste bezwartościowe kalorie), kebaby i inną masowo produkowaną żywność ze względu na cukier, sól i tłuszcze trans. Oto przykładowy jadłospis oparty na 4 posiłkach
Pierwsze śniadanie ok 1000 kcal (twoje ok 500 kcal):
owsianka gotowana na mleku, posypana cynamonem i bakaliami
trzy kromki chleba razowego (120g)
trzy łyżeczki masła roślinnego (15g)
ser żółty (30g), wędlina (30 g), jajko na twardo
pomidor, sałata, szczypiorek
do picia sok wyciśnięty z cytrusów lub shake bananowo-owocowo-twarożkowy
Drugie śniadanie (ok 500 kcal):
dwie kromki chleba pszenno-żytniego (70g)
dwie łyżeczki masła (10g)
mięso pieczone lub wędlina po (30g)
porcja sałatki a'la grecka z pomidorami, fetą, oliwkami, sałatą, ogórkiem
Obiad (ok 1000 kcal):
zupa jarzynowa krem z groszkiem ptysiowym 250g
filet wołowy w jarzynach 200g
kasza gryczana lub kopytka 400g
buraczki na ciepło
lody
Kolacja (ok 600-800 kcal):
omlet z kilku jaj z dodatkiem lodów i sezonowych owoców lub z grilla ryba z pieczywem (ziemniakami) i warzywami; knedle z truskawkami i śmietaną
zielona herbata
Zapisane
szafran
Zaawansowany użytkownik
****
Wiadomości: 274


Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : Czerwiec 15, 2010, 11:30:25 »

Zazdroszczę osobom z atrepsją ! Lody  , dwa razy dziennie z bakaliami , z szarlotką i bitą śmietaną   ! Do tego jeszcze prawdziwy omlet , nie tylko z białek! A jeszcze dołożyć pyszny sernik!   Chichot Chichot Chichot Dlaczego świat jest taki niesprawiedliwy?   Smutny Smutny Smutny
Zapisane
dani.15
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 4


Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : Czerwiec 27, 2010, 18:54:11 »

Czy to pradwda , że czekolada szkodzi?Co?? Co?
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.14 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!