Forum Medicina Sportiva
Marzec 28, 2024, 13:45:00 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Rejestracja  
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: jak powinno być , co mówią przepisy?  (Przeczytany 17909 razy)
0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
obi.alan
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 11


Zobacz profil
« : Czerwiec 05, 2010, 12:28:03 »

Opowiem w skrócie. Jestem wychowawcą w jednym z państwowych domów dziecka w naszym mieście. Nasze dzieci uczęszczają do różnych szkół, w tym również do szkół dla dzieci z upośledzeniem umysłowym. I to właśnie jest przyczyną tego kuriozalnego stanu. Z jednym z takich dzieci byłem u lekarza po zgodę na uprawianie boksu i po zbadaniu otrzymaliśmy zaświadczenie o zgodzie na uprawianie tego sportu. Z drugim wychowankiem byłem u innego lekarza, a ten na wstępie , bez badania powiedział ,że takiej możliwości nie ma i może go zbadać do innej dyscypliny np.do piłki nożnej. Obydwaj lekarze bardzo pomagają naszej placówce. Nie chcę nigdzie tego zgłaszać , bo gdziekolwiek piszę , to wszędzie proszą o podanie nazwisk lekarzy. Nie chcę aby ich spotkały jakieś przykrości. Chciałbym jednak wiedzieć jak mówią przepisy.
        OA
Zapisane
nemo
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 212


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : Czerwiec 07, 2010, 07:29:44 »

To muszą wiedzieć wszyscy lekarze orzekający , nie tylko specjaliści  Smutny
NIEPEŁNOSPRAWNI INTELEKTUALNIE MOGĄ  TYLKO UPRAWIAĆ JUDO, INNYCH SPORTÓW WALKI ,ANI BOKSU NIE MOGĄ ! Są inne fajne dyscypliny ,gdzie naprawdę  mogą realizować swoje sportowe cele! Chichot
Zapisane
manhunter
Zaawansowany użytkownik
****
Wiadomości: 393


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : Lipiec 24, 2010, 19:53:43 »

Dlaczego nie mogą?
Są potulni jak baranki,0 agresji Duży uśmiech
Zapisane
a.sagad
Gość
« Odpowiedz #3 : Lipiec 24, 2010, 20:27:55 »

Mam propozycję : niech wybranych bądź chętnych lekarzy wystawimy do MMA z Pudzianem  Duży uśmiech Czasami takie wstrząsy pomagają  Duży uśmiech
Zapisane
nemo
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 212


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : Lipiec 25, 2010, 09:00:59 »

Tak mówią przepisy! Po co im jeszcze bardziej uszkadzać coś , co już nie funkcjonuje prawidłowo. I nie warto sie narażać  wydając orzeczenia pozwalające im na takie dyscypliny! Wystarczy bystry rodzic i adwokat ! I można płacić rentę takiemu ,,przypadkowemu '' sportowcowi!!
Zapisane
obi.alan
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 11


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : Lipiec 29, 2010, 13:05:52 »

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Sprawdziłem w zwiazku niepełnosprawnych intelektualnie. Rzeczywiscie nie mogą uprawiać boksu i innych sztuk walki poza judo
Zapisane
alik.bawana
Gość
« Odpowiedz #6 : Październik 03, 2010, 17:25:45 »

Hehehe. Nikogo nie ochodzą przepisy , doktorki albo podpisują wszystko jak leci i kasują ostro albo nie podpisują nic  Duży uśmiech Z politowaniem
Zapisane
riki.1978
Zaawansowany użytkownik
****
Wiadomości: 305


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : Październik 04, 2010, 17:39:20 »

 Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Jeżeli NIKOMU na tym nie zależy?? Wszystkim to zwisa!! Kasa tylko z kursów , kongresów ! ! No to jak ma być ??  Duży uśmiech
Zapisane
andrzej.gargamel
Gość
« Odpowiedz #8 : Październik 08, 2010, 14:13:00 »

Przepisy to pestka, ale ich interpretacja jest w  każdym miejscu w tym kraju inna!  Duży uśmiech
Zapisane
pico.cel7
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 30


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : Październik 13, 2010, 17:04:51 »

Szkolić prowadzących kursy Co? Język
Zapisane
avatar
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 147


Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : Październik 19, 2011, 10:28:21 »

Jakie sporty moga uprawiac niepelnosprawni?
Boks uprawiają w Ośrodku Pomocy -sekcja sportowa
Zapisane
szafran
Zaawansowany użytkownik
****
Wiadomości: 274


Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : Październik 19, 2011, 12:08:26 »

Prosi się o autorytatywną odpowiedź Administratora. U nas również boks uprawiają w klubie uczniowie z ośrodka szkolno-wychowawczego , czyli niepełnosprawni intelektualnie!
Zapisane
marjark
Zaawansowany użytkownik
****
Wiadomości: 251


Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : Listopad 04, 2011, 12:41:27 »

Smutne to , ale wyraźnie widać ,że brakuje tematyki o uprawianiu sportu przez niepełnosprawnych na kursach ABC Medycyny Sportowej! Do uprawiania boksu i innych sportów walki przez niepełnosprawnych intelektualnie , orzeczenia wydają nasi koledzy z certyfikatami. O specjalistach nie wiem , bo takowych u nas nie ma. Owszem, sprawy dopingu są ważne , ale  częściej certyfikant spotyka się z niepełnospranością w swojej pracy.
Zapisane
riki.1978
Zaawansowany użytkownik
****
Wiadomości: 305


Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : Listopad 04, 2011, 14:31:53 »

 Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech hehehe! Jak nic doczekamy się jeszcze niepełnosprawnego intelektualnie  mistrza Europy w boksie!  Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech
Zapisane
rubensik3
Użytkownik
**
Wiadomości: 76


Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : Listopad 29, 2011, 21:19:12 »

Jest to problem , który powinien zostać uwzględniony na kursach ABC!
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.14 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!