Forum Medicina Sportiva
Kwiecień 23, 2024, 11:55:35 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Rejestracja  
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: KURSY ABC MEDYCYNY SPORTOWEJ  (Przeczytany 25837 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
gringo.kosz
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 35


Zobacz profil
« : Maj 18, 2010, 10:30:49 »

Przeglądając zakres tematyczny tychże kursów mam dziwnie  mieszane uczucia.  Wydaje mi się ,że Ci którzy je prowadzą,  w większości nie zajmują się orzecznictwem sportowo-lekarskim.  Bo niemożliwe aby tak była taka rozbieżność potrzeb w tym zakresie , a tym co jest zazwyczaj wszystkim uczestnikom serwowane. Proszę rzucić okiem na najbliższy kurs w Opolu. Początek niezły , a potem?
« Ostatnia zmiana: Maj 18, 2010, 10:36:41 wysłane przez gringo.kosz » Zapisane
l.garbus
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 8


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : Maj 18, 2010, 10:55:49 »

Początek tez cienki. Gdzie wady postawy? Gdzie wynikajace z tego ograniczenia! A chociaz powiedzieć jaka wada jest dopuszczalna w niektórych dyscyplinach sportowych . Na dwoje dzieci - 1.5 ma jakąś dysfunkcje narzadu ruchu. Jak można orzekać jeżeli większośc nie wie na czym taka dyscyplina polega?I to jest tematyka konieczna  do rozpoczęcia orzecznictwa sportowo-lekarskiego na poziomie podstawowym!
Zapisane
riki.1978
Zaawansowany użytkownik
****
Wiadomości: 305


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : Maj 19, 2010, 09:13:19 »

 Duży uśmiech Kolego , proszę nie być takim zasadniczym   Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech  Staw kolanowy w artroskopii daje frapujące i nieazapomniane wrażenia  Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech  A wady postawy - takie przyziemne  Duży uśmiech  A, że państwo ponosi koszty tych ,,badań"  Duży uśmiech A kogo to obchodzi?  Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech
Zapisane
me.sib.ze
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 17


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : Maj 19, 2010, 11:13:10 »

No nie!!! Jak można bez zrozumienia kinezjotapingu wydać zgodę na uprawianie wyczynowo warcabów, szachów  czy nawet piłki nożnej! Z politowaniem Z politowaniem Z politowaniem
Zapisane
trial.plom
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 1


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : Maj 19, 2010, 21:37:20 »

Gdzie są dane o tym kursie?
Zapisane
szafran
Zaawansowany użytkownik
****
Wiadomości: 274


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : Maj 19, 2010, 23:58:38 »

na stronie www.ptms.org.pl
Zapisane
nevianull
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 5


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : Maj 20, 2010, 08:44:58 »

ten taping do czego potrzebny? może byc takie pytanie testowe?
Zapisane
gringo.kosz
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 35


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : Maj 20, 2010, 09:28:25 »

OCZYWIŚCIE!
58. Taping to ( zaznacz właściwą odpowiedź kółeczkiem):
a. ssak nieparzystnokopytny zamieszkujący strefę zwrotnikową
b. metoda czesania włosów
c.test badania szybkości reakcji w grach planszowych
d. wszystkie prawdziwe

 Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech  Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech
Zapisane
rob.adamski
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 12


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : Maj 21, 2010, 14:24:36 »

A co ta wszystko Krajowy Konsultant? Certyfiakty zaawansowane padają, czy coś bedzie w tej sprawie robione?
Zapisane
avatar
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 147


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : Maj 21, 2010, 16:21:06 »

yes -lesser of two evils
Zapisane
alians.devi
Gość
« Odpowiedz #10 : Maj 24, 2010, 10:51:47 »

Na mój gust, to dziwna tematyka tych kursów. Lekarz po kursie ABC uzyskuje uprawnienia do orzekania do uprawiania sportu i do leczenia sportowców? Jak na takie obowiązki , to za mało szkoleń. Jestem lekarzem rodzinnym . Przymierzam się do zrobienia tych uprawnień .
Zapisane
riki.1978
Zaawansowany użytkownik
****
Wiadomości: 305


Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : Maj 25, 2010, 10:36:27 »

 Duży uśmiech spoko, tylko ortopedycznie: artroskopia, leczenie uszkodzonej chrząstki wzrostowej  Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech
zobacz na kolejny kurs w Łodzi, zakres normalny   Duży uśmiech
Zapisane
alians.devi
Gość
« Odpowiedz #12 : Maj 25, 2010, 13:21:45 »

Nie żartuj! Jestem tylko rodzinnym , nawet nie internistą. Taki godzinowy kurs wystarczy aby nauczyć się robienia próby wysiłkowej? Ja mam czasami problem ze zwykłym EKG .Przeraża mnie to szkolenie. Jak sobie  z takim orzekaniem  radzicie?  Złość Złość Złość
Waham  się mocno, a chciałam zrobić to w przyszłym roku.
Zapisane
riki.1978
Zaawansowany użytkownik
****
Wiadomości: 305


Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : Maj 25, 2010, 17:24:54 »

 Duży uśmiech przepraszam, trochę sobie pożartowalem , ale nie łam się. Ortopedzi też sobie jakoś radzą . Wciągniesz się.Nie jest tak źle. W końcu będziesz badał swoich podopiecznych. Wszystko zależy też od NFZ. Czy podpiszesz kontrakt . Na początku możesz ewentualnie robić  ekg po zadanym wysiłku. Też dużo daje. I wielu sobie w ten sposób radzi.Ważne abyś umiał ocenić stan sportowca. Co z tego ,że ci pielęgniarka zrobi u sportowca standardową  wysiłkową próbę Bruca, a ty jej nie będziesz w stanie ocenić. Są tacy , którzy klepią nawet bez ekg spoczynkowego! Nie namawiam. Trzymaj się! I rób uprawnienia!  Duży uśmiech
Zapisane
craze.zbig
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 22


Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : Maj 30, 2010, 19:44:36 »

Uważam ,że coś z tymi uprawnieniami i szkoleniami nie gra . Uprawiam triathlon. Zarejestrowałem się na badanie sportowe do lekarza z uprawnieniami. Na zapytanie lekarza co uprawiam , odpowiedziałem trójbój. Lekarz zdenerwował się i powiedział: niech pan się zdecyduje co to w końcu ma być , przy rejestracji podajesz triathlon, a teraz zmieniasz na trójbój.  Mrugnięcie  Jak taki lekarz może wypowiadać się o moim zdrowiu?  Co?
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.14 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!