Forum Medicina Sportiva
Marzec 29, 2024, 10:28:47 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Rejestracja  
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Stawy - wzmocnienie  (Przeczytany 26023 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
smerfetka
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 1


Zobacz profil
« : Kwiecień 16, 2010, 22:03:34 »

Jak się odżywiać, aby wzmocnić swoje stawy???
Ortopedycznie jest wszystko dobrze.
Zapisane
face.day
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 35


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : Kwiecień 19, 2010, 07:01:52 »

My jemy na wzmocnienie stawów galarety i  żelki !
Pozdro. Uśmiech
Zapisane
pico.cel7
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 30


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : Kwiecień 19, 2010, 17:18:15 »

glukozamina lepsza!
Zapisane
marjark
Zaawansowany użytkownik
****
Wiadomości: 251


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : Kwiecień 20, 2010, 06:11:43 »

Najkorzystniej na wzmocnienie stawów wpływa aktywność fizyczna typu marsze, biegi , rower  Uśmiech
Zapisane
Iza Czajka
Zaawansowany użytkownik
****
Wiadomości: 269


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : Kwiecień 20, 2010, 11:12:53 »

Stawy potrzebują dobrego surowca do tworzenia kolagenu, witaminy C, magnezu, wapnia, dobrych tłuszczy i wpijania codziennie przynajmniej 1,5 litra wody. Surowiec do tworzenia kolagenu to gotowane nóżki cielęce, kurze ale BEZ DODATKU ŻELATYNY. Żelatyna jest nieprzyswajalna w organizmie. Stąd prosty wniosek, że cukierki żelki nie będą wzmacniać stawów. Z suplementów wzmacniających stawy trzeba wybrać te, które mają badania przyswajalności albo badania kliniczne stwierdzające poprawę ruchomości stawów. Stawy nie lubią zakwaszenia organizmu, oznacza to, że powinno się zjadać 0,7-1 kg warzyw codziennie. Źródłem kwasów omega-3 w diecie powinny być  ryby morskie 3-4 razy w tygodniu. Ruch jak najbardziej wskazany. Jeszcze raz podkreślam, że galaretki owocowe i nóżki zrobione z żelatyny, wszelkie żelki cukierki nie są trawione w organizmie, dlatego nie będą działać na stawy.
Zapisane
alusianowak
Gość
« Odpowiedz #5 : Kwiecień 20, 2010, 16:50:07 »

Do Pani Fijolog
Chciałam zapytać o warzywa. Zetknęłam się z taką opinią , że te z rodziny psiankowatych: ziemniaki, papryka , pomidory , bakłażany mogą nasilać bóle stawów.Nie bardzo wiem czym jest to spowodowane.
                                    Alusia
Zapisane
Iza Czajka
Zaawansowany użytkownik
****
Wiadomości: 269


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : Kwiecień 21, 2010, 09:53:57 »

Warzywa te mogą być źródłem alkaloidów które zaostrzają  objawy choroby zwanej podagrą lub DNĄ. Trzeba jednak wziąć pod uwagę fakt, że nikt nie je tych warzyw na surowo i fazie dojrzałości w której jest największe stężenie puryn. Znacznie więcej złego zrobi kawa, herbata, czekolada i rabarbar niż wymienione przez ciebie warzywa.
Zapisane
swirussmieszek
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 25


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : Kwiecień 21, 2010, 21:29:32 »

nie wszystkie ćwiczenia są dobre, niektóre szkodzą i mogą być przyczyną mniejszego wzrostu
Zapisane
szafran
Zaawansowany użytkownik
****
Wiadomości: 274


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : Kwiecień 24, 2010, 07:20:01 »

Ćwiczenia obciążajace nadmiernie stawy u osób młodocianych mogą być przyczyną wolniejszego wzrostu. Stąd szczególnie należy uważać na młodzież trenującą na silowniach. Ale każdy nadmierny i długotrwały wysiłek obciąża stawy niezależnie od wieku i często jest przyczyną uszkodzeń.Niestety biegi długodystansowe typu maratony , półmaratony  działają rownież niekorzystnie. Sport wyczynowy w zasadzie nigdy nie był prozdrowotny. Trudno o ten zdrowy umiar  Mrugnięcie
Zapisane
prezessport
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 25


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : Maj 02, 2010, 17:57:31 »

Czy na stawy dobre jest chodzenie z kijkami? 
Nordic Walking jest ciekawą i przyjemną formą odpoczynku. Polega on na marszu ze specjalnie do tego przystosowanymi kijami. Niektórym może się wydawać, że jest to sport nowy, jednak jego początki datuje się na lata dwudzieste XX wieku. Wtedy była to forma treningu dla narciarzy biegowych dzisiaj sąsiedzi zamiast chodzic na piwko ruszają na trasy spacerowe. Moja żona tez coraz częsciej wychodzi Duży uśmiech
Zapisane
adampueb
Gość
« Odpowiedz #10 : Maj 06, 2010, 09:08:25 »

Każde ćwiczenie jest dobre Uśmiech Moja zona też wychodzi i bardzo dobrze bo niedługo zaczynaja sie Mistrzostwa w PN .  A tak w ogóle to się przeziębilem i w aptece sprzedali mi Citrosept,jest to podobno ekstrakt z gejpfruta, no i ma uniwersalne działanie, a jest przy tym po prostu obrzydliwie gorzki.                  Pani Izo  ,czy jest skuteczny?
Zapisane
Iza Czajka
Zaawansowany użytkownik
****
Wiadomości: 269


Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : Maj 06, 2010, 14:00:46 »

No nie wiem. NA zaziębienie? Na pewno nie zaszkodzi.
Zapisane
swirussmieszek
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 25


Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : Maj 06, 2010, 14:49:24 »

Mam zabiegi zmrazania na stwy ale slyszalem od kumpla , że powinni mi nagrzewać Co?
Zapisane
szafran
Zaawansowany użytkownik
****
Wiadomości: 274


Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : Maj 10, 2010, 20:07:20 »

Pewnie ani jedno , ani drugie . Tych zabiegow nie zaleca sie u mlodych sportowcow!
Zapisane
wanskrzy
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 110


Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : Maj 10, 2010, 21:50:38 »

Bolą mnie łokcie , ciagle myślałam ,ze to na zmianę pogody ale to chyba coś ze stawami. Pani Izo co pani sądzi?
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.14 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!