Forum Medicina Sportiva
Kwiecień 30, 2024, 18:19:24 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Rejestracja  
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 12   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Komisja Rewizyjna PTMS  (Przeczytany 164850 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
marjark
Zaawansowany użytkownik
****
Wiadomości: 251


Zobacz profil
« Odpowiedz #75 : Wrzesień 28, 2011, 07:20:27 »

TRAGEDII BOISKOWYCH CIĄG DALSZY......
,,W niedzielę podczas meczu duńskiej drugiej ligi piłki ręcznej nagle zasłabł 23-letni zawodnik i pomimo intensywnej reanimacji zmarł w drodze do szpitala.Do zdarzenia doszło w 13. minucie drugiej połowy meczu pomiędzy Ribe-Esbjerg i Team Sydhavoeren. Zawodnik gospodarzy wcześniej po silnym uderzeniu piłką w głowę został zmieniony. Po kilku minutach ponownie wszedł na boisko, lecz podczas przerwy w grze stojąc tuż przy ławce dla zawodników upadł bez przytomności.
- Środowisko duńskiej piki ręcznej znajduje się w szoku po tej bezsensownej śmierci na boisku - oświadczył sekretarz generalny duńskiej federacji piłki ręcznej Morten Stig Christensen.
Bo Gregers Winkel profesor medycyny przy szpitalu narodowym w Kopenhadze zajmuje się nagłymi przypadkami śmierci wśród sportowców. Jego zdaniem przyczynę zgonu wykaże dopiero sekcja zwłok. - Silne uderzenie piłką w głowę może wywołać wylew krwi do mózgu. Z mojego jednak doświadczenia nagłe śmierci u sportowców w wieku poniżej 35 lat spowodowane zwykle są niewydolnością serca - powiedział.''
                                        ***
Kolego Manhunter  czy w tej sytuacji i na podstawie własnych doświadczeń nie uważa Pan ,że należałoby dopracować zakres kursów ABC Medycyny Sportowej?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2011, 08:41:34 wysłane przez marjark » Zapisane
circus.hej
Użytkownik
**
Wiadomości: 70


Zobacz profil
« Odpowiedz #76 : Wrzesień 28, 2011, 11:04:31 »

To ważki problem! Nie wiem jak Kolega Mahunter , ale ja jestem za wprowadzeniem kursu z kardiologii sportowej ! Niech to szkolenie będzie bardziej racjonalne . A ilość chętnych do robienia uprawnień niech ograniczją konsultanci wojewódzcy w zależności od lokalnych potrzeb! Nie trzeba będzie ograniczać możliwości lekarzy certyfikowanych, a raczej je doskonalić !  Spoko
Zapisane
riki.1978
Zaawansowany użytkownik
****
Wiadomości: 305


Zobacz profil
« Odpowiedz #77 : Wrzesień 28, 2011, 12:39:54 »

 Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Po co??  Duży uśmiech Skrócić szkolenie do jednego dnia!  Duży uśmiech Podnieść opłatę za taki kurs do 2000 zł!  Duży uśmiech I produkować , produkować certyfikantów aż każdy sportowiec będzie miał swojego anioła stróża!!  Duży uśmiech Produkować masowo!  Duży uśmiech Duży uśmiech  Duży uśmiech
Zapisane
manhunter
Zaawansowany użytkownik
****
Wiadomości: 393


Zobacz profil
« Odpowiedz #78 : Wrzesień 28, 2011, 20:40:36 »

Tak, z diagnostyką kardiologiczną młodocianych to problem.
EKG powinno być jak u dorosłego juz w wieku 16 lat,nigdy się z tym nie zgodzę))
 EKG u młodocianych w porównaniu do dorosłych to 2 rózne nauki.
Jakoś nie słyszałem o tym na kursach ABC i konferencjach.
EKG u niejednego zdrowego14 latka, u dorosłego sugerowałoby powazną patologię  i na odwrót.
całkiem prawidłowo wyglądające EKG młodego maskuje poważne patologie.
Dzisiaj miałem ciekawy widok prawego przedsionka u zdrowego 15 latka,siatka Chariego w radosnych pląsach po całym przedsionku i wchodząca w czasie skurczu przedsionka w ujście,jak kobra w radosnych
pląsach lub w tańcu godowym z trajektorią bicza.
Zapisane
manhunter
Zaawansowany użytkownik
****
Wiadomości: 393


Zobacz profil
« Odpowiedz #79 : Wrzesień 28, 2011, 21:07:06 »

jeszcze o EKG w wadach wrodzonych u dzieci,jest taki objaw w EKG polegający na zazębieniu załamka R
w dolnych odprowadzeniach(II,III,aVF)-Crochetage sign,który ma ponad 90% swoistości i czułości
 w diagnostyce ASD,u dorosłych świadczy o przeroście prawej komory.
I co dowiedzieliście się o tym na jakimś kursie,konferencji itp z PTMS?Co?Co??
ktoś powiedział wam o takim prostym objawie?
mam na koncie 6 ASD w 4 był Crochetage sign w 3 odprowadzeniach.
Ale to wiedza tajemna jest,tylko dla wybitnych kardiologów)))
Tak jak i TTE, wydaje kardiologom,że tylko ONI mogą to robić,a to tylko kolejne narzędzie jak wirtualny stetoskop.
w USA technicy TTE robią a nie kardiolodzy
Zapisane
riki.1978
Zaawansowany użytkownik
****
Wiadomości: 305


Zobacz profil
« Odpowiedz #80 : Wrzesień 28, 2011, 21:12:59 »

 Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Manhunter pauzuj!  Duży uśmiech Wygryziesz w swojej okolicy wszystkich specjalistów medycyny sportowej i kardiologów!  Duży uśmiech  Duży uśmiech Duży uśmiech Pójdą z torbami!  Duży uśmiech
Zapisane
manhunter
Zaawansowany użytkownik
****
Wiadomości: 393


Zobacz profil
« Odpowiedz #81 : Wrzesień 28, 2011, 21:17:42 »

na konferencje tych sekciarzy(PTK sekcja Echo) tylnymi drzwiami wchodzę, mimo,że za darmo warsztaty są.
nie można się dostać nawet za pieniądze, to za darmo wchodzę)))))))))
Zapisane
marjark
Zaawansowany użytkownik
****
Wiadomości: 251


Zobacz profil
« Odpowiedz #82 : Wrzesień 29, 2011, 07:22:29 »

CZYLI KARDIOLOGIA SPORTOWA!!
,,Dramat norweskiego piůkarza na boisku!
Piłkarz norweskiego Brann Bergen Carl-Erik Torp doznał ataku serca podczas spotkania ligowego swojego zespołu z Sogndal. 27-latek został natychmiast przetransportowany do szpitala helikopterem po podłączeniu do defibrylatora. Akcja serca Norwega zatrzymała się na ok. 3 minuty.
Po reanimacji piłkarz odzyskał funkcje życiowe, a w szpitalu także przytomność. Cała sytuacja wyglądała jednak niezwykle dramatycznie i tylko skuteczna interwencja lekarzy uratowała mu życie. Torp wszedł na boisko w 78. minucie meczu, a do dramatu doszło po ok. dziesięciu minutach jego przebywania na boisku.
Zajmujący się Torpem w szpitalu lekarz Kjell Kj¸rlaug chwali lekarzy pogotowia za niezwykle profesjonalną i efektywną akcję reanimacyjną. - On leżał na boisku już martwy. Uratowali mu życie - twierdzi doktor.
- Prawdopodobnie był to tak samo wielki szok dla niego, jak i dla nas. Carl-Erik odzyskał przytomność,  ale sytuacja jest daleka od dobrej. Wyjaśniamy co spowodowało zatrzymanie akcji serca. Nie jest też pewne, że trzyminutowa śmierć kliniczna nie spowodowała nieodwracalnych szkód w jego organizmie. ""
             ***
Kolego Manhunter, gratulacje za parcie do wiedzy!!
Zapisane
circus.hej
Użytkownik
**
Wiadomości: 70


Zobacz profil
« Odpowiedz #83 : Wrzesień 29, 2011, 11:47:19 »

Kolego Mahunter, wszystko to fajnie! Twoja fascynacja mi imponuje! Ale niestety w naszym kraju potrzebny jest jakiś certyfikat aby Twój opis nabrał  mocy!Nawet NFZ nie da Tobie finansowej gratyfikacji!?  Smutny
Zapisane
tepienia
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 3


Zobacz profil
« Odpowiedz #84 : Wrzesień 29, 2011, 13:31:38 »

Dlatego właśnie należy uregulować sprawę naszej pieczątki.Jednakowa treść dla wszystkich certyfikantów! Bez ograniczeń wiekowych , tak jak na nowym certyfikacie! Wtedy będzie można oczekiwać ,że zostaniemy poważnie potraktowani przez sędziów sportowych. Te ciągłe zmiany i jeszcze indywidualne inicjatywy co do treści pieczątki powodują ,że przestaliśmy być wiarygodni  dla środowisk sportowych. Budzimy śmiech razem z PTMS!  Z politowaniem
Zapisane
komisarz42
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 114


Zobacz profil
« Odpowiedz #85 : Wrzesień 30, 2011, 12:57:36 »

Proponowałbym  aby w końcu zajęto się tą mapą i listą uprawnionych do badań sportowców na stronie PTMS!   Szok Trzeba nanieść wszystkich: specjalistów i certyfikowanych.Ta żałosna lista jest tylko źródłem kpin! Zjazd jest okazją aby to przegłosować  i uzupełnić.  Z politowaniem
Zapisane
manhunter
Zaawansowany użytkownik
****
Wiadomości: 393


Zobacz profil
« Odpowiedz #86 : Październik 01, 2011, 19:42:18 »

Wszystkie nasze działania są bez sensu,dopóki dopóty PTMS nie ustali z PZPN kto ma prawo badać sportowców.
Dopóki sędziowie respektują wszystkich lekarzy,nasze działania nic nie dadzą.
Zapisane
circus.hej
Użytkownik
**
Wiadomości: 70


Zobacz profil
« Odpowiedz #87 : Październik 02, 2011, 08:38:13 »

Kolego Mahunter , a kto miałby to robić ??Przydałaby się jakaś forma  reprezentacji certyfikowanych przy ZG. W końcu jest nas więcej niż specjalistów a naszych interesów nikt nie repezentuje! Co?
Płać , przyjeżdżaj na zjazdy i ciesz się widokiem władzy!  Mrugnięcie
To za mało! Z politowaniem
Zapisane
manhunter
Zaawansowany użytkownik
****
Wiadomości: 393


Zobacz profil
« Odpowiedz #88 : Październik 02, 2011, 11:59:13 »

Interesy specjalistów też są zagrożone przy wszechobecnym podbijaniu,należy najpierw szukać wspólnego wroga, a potem swoje interesy promować.
mamy wspólnego-podbijaczy bez uprawnień.

Jestem pasjonatem,będę to robił za darmo,jak pisałem med.sport. dostarcza mi więcej pacjentów do echo.
Z tego względu nie jestem wiarygodny ale za to może bardziej obiektywne spojrzenie mam i rozumiem
specj.ms i ich interesy.
Zapisane
marjark
Zaawansowany użytkownik
****
Wiadomości: 251


Zobacz profil
« Odpowiedz #89 : Październik 02, 2011, 14:39:42 »

Nikt nie uważa specjalistów za wrogów! Tylko ,że ich po prostu nie ma!! I to jest ten podstawowy problem!!
Zapisane
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 12   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.14 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!