Forum Medicina Sportiva
Marzec 29, 2024, 09:29:18 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 ... 7   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: mam pytania  (Przeczytany 89893 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
alians.devi
Gość
« : Marzec 20, 2010, 00:54:21 »

Jestem lekarzem rodzinnym. Mam kilka pytań do Was.
1. Czy wysyłając podlegającego mi sportowca do lekarza z certyfikatem , czy specjalisty- muszę wystawić skierowanie?
2. Często  rodzic nalega  aby dać skierowanie na OB, morfologię i mocz , tlumacząc, że szybciej uzyska orzeczenie o zdolności do uprawiania sportu. Czy to jest mój obowiązek , jeżeli wysyłam do lekarza, który ma podpisany kontrakt?
3. Jeżeli ten sam sportowiec trenuje kilka dyscyplin , albo co dwa, trzy miesiące je zmienia, ile razy może być badany nieodpłatnie? Czy ten probem załatwić można w ten sposób ,że przy każdej dyscyplinie wysyła się do innego lekarza z podpisanym z NFZ kontraktem?
Bardzo proszę o odpowiedź.

Zapisane
manhunter
Zaawansowany użytkownik
****
Wiadomości: 393


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : Marzec 20, 2010, 09:10:33 »

1)-tak
2)nie
3)NFZ,nie,rozróżnia,dyscyplin,lek.dostanie,tylko,za,1badanie/okresowe/0,5,roku
drugi,lekarz,który,kwalifikuje,do,innej,dyscypliny,NIE,dostanie,pieniędzy.
NFZ,ZWERYFIKUJE,NEGATYWNIE,REKORD
KOMUNIKAT:za,krótki,okres,od,poprzedniego,badania
Zapisane
kiks.zak
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 34


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : Marzec 20, 2010, 09:18:12 »

Ja mam problem troszeczkę powiązany z tą dyskusją. otrzymałem od specjalisty zaświadczenie ,że mogę uprawiać piłkę siatkową. Po dwóch miesiącach zerbowali mnie do nożnej. Poszedłem do lekarza tego samego a on mi poradził abym skseroował zaświadczenie i takim się okazywał, bo podobne dyscypliny. Ale w klubie kserokopi nie chcą mi uznać i każą przynieść podpisaną kartę sportowca. To ja mam te badanie mieć wszystkie od nowa? A właśnie lekarz mówi , że mi już nic wiecej nie przysługuje.
Zapisane
alians.devi
Gość
« Odpowiedz #3 : Marzec 20, 2010, 09:44:22 »

Umiejetnośc streszczania się jest cecha geniuszów , jak mówił Goethe. Manhunter ,to był superskrót. Dzięki Uśmiech
Zapisane
manhunter
Zaawansowany użytkownik
****
Wiadomości: 393


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : Marzec 20, 2010, 09:57:06 »

2,lekarz,nie,wie,że,to,2,badanie(INNA,DYSCYPLINA),robi,to,na,NFZ
dowiaduje,się,o,tym,przy,weryfikacji,raportu Duży uśmiech
Zapisane
manhunter
Zaawansowany użytkownik
****
Wiadomości: 393


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : Marzec 20, 2010, 10:02:16 »

Ja mam problem troszeczkę powiązany z tą dyskusją. otrzymałem od specjalisty zaświadczenie ,że mogę uprawiać piłkę siatkową. Po dwóch miesiącach zerbowali mnie do nożnej. Poszedłem do lekarza tego samego a on mi poradził abym skseroował zaświadczenie i takim się okazywał, bo podobne dyscypliny. Ale w klubie kserokopi nie chcą mi uznać i każą przynieść podpisaną kartę sportowca. To ja mam te badanie mieć wszystkie od nowa? A właśnie lekarz mówi , że mi już nic wiecej nie przysługuje.
ZAKRES,BADAŃ,TEN,SAM
Dobra,wola,lekarza,tylko
Zapisane
kiks.zak
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 34


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : Marzec 20, 2010, 10:24:53 »

a żadne prawo tego nie mówi, co jak? dobrej woli nie ma! Smutny Język
Zapisane
nemo
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 212


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : Marzec 20, 2010, 10:43:21 »

Problem tkwi jeszcze w czyms innym .Niestety na skróty tego nie potrafię przedstawić, do geniusza mi znacznie dalej niż do jego antonimu. Ale   nawet jeżeli lekarz nie ma kontraktu z NFZ, to to jest pewien problem .Bo ewentualnie  czy przepisac orzeczenie o  mozliwości uprawiania innej dyscypliny z datą badania , czy z data zgłoszenia? Jeżeli z datą ponownego  zgłoszenia , to czy nie będzie to poświadczenie nieprawdy ??
« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2010, 10:45:08 wysłane przez nemo » Zapisane
riki.1978
Zaawansowany użytkownik
****
Wiadomości: 305


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : Marzec 20, 2010, 10:53:48 »

Nemo, nie ściemniaj,   Duży uśmiech zostaw medycynę,   Duży uśmiech tylko prawo albo filozofia pisana tobie!  Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech
Zapisane
nemo
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 212


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : Marzec 20, 2010, 11:02:33 »

Riki.1978 jesteś młody. Nie masz przykrych doświadczeń i życzę Ci , aby  nie spotkało Ciebie nic złego na medycznej niwie. Ale prawo , to się mną zajęło.   Na przekwalifikowanie  natomiast i wiele innych spraw , to już zdecydowanie za późno!
Zapisane
wanskrzy
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 110


Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : Marzec 20, 2010, 11:23:55 »

 Co jest bardziej zgodne z prawem ? Badanie tylko słuchawką w szatni , czy w szkole przez lekarza bez uprawnień , bo lekarzowi z certyfikatem skończył się limit. Czy jak w odległej miejscowości  u mojej rodzinki, w związku z wyczerpanym limitem , rodzice i działacze sami podpisali zgodę na granie bez badania. A kolejne badania będą ponownie przeprowadzone prawidłowo na NFZ. Osobiscie uważam ,że takie pokątne badania są wysoce demoralizujące dla młodzieży. Ona naprawdę śledzi wszystkie wydarzenia sportowe i doskonale wie , co powinno być badane.Pozdrawiam
             mama trzech piłkarzy
Zapisane
manhunter
Zaawansowany użytkownik
****
Wiadomości: 393


Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : Marzec 20, 2010, 11:38:09 »

Problem tkwi jeszcze w czyms innym .Niestety na skróty tego nie potrafię przedstawić, do geniusza mi znacznie dalej niż do jego antonimu. Ale   nawet jeżeli lekarz nie ma kontraktu z NFZ, to to jest pewien problem .Bo ewentualnie  czy przepisac orzeczenie o  mozliwości uprawiania innej dyscypliny z datą badania , czy z data zgłoszenia? Jeżeli z datą ponownego  zgłoszenia , to czy nie będzie to poświadczenie nieprawdy ??
zaświadczenie-data zgłoszenia
ważne od faktycznego wykonania bad.wstępnego- 0,5 roku
Zapisane
biwak
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 49


Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : Marzec 20, 2010, 15:07:48 »

To ile razy badać ?
Oddzielnie na siatkę , nogę i rękę???
 A to badanie w szatni wystarczy?
Chłopaki mają już i tak podwójne , to z szatni i od lekarza z uprawnieniami -SAMI SIĘ BALI ( pytanko jesteś zdrowy a konkretne badanie z ekg i na rowerku TO RÓŻNICA!!!)
                   Trener powiedział , że sam woli to od lekarza z uprawnieniami.
I CO WY NA TO???
Zapisane
avatar
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 147


Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : Marzec 20, 2010, 19:31:56 »

To raczej ściema , jeśli trener woli to czemu pozwala na badania w szatni???
Zapisane
riki.1978
Zaawansowany użytkownik
****
Wiadomości: 305


Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : Marzec 21, 2010, 09:14:56 »

Piłka nożna  Duży uśmiech to zupełnie inna bajka  Duży uśmiech
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 7   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.14 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!