Forum Medicina Sportiva
Marzec 28, 2024, 10:58:07 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: interesująca oferta  (Przeczytany 23001 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
ende1964
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 5


Zobacz profil
« : Lipiec 24, 2009, 07:54:34 »

Nie znałem jej . Aż dziw, że o tym nie wspomniano na Walnym.  Taki atut w garści i cisza!! Piloci lotnictwa nie wydają pism naukowych . I dobrze. Każdy ma robić to w czym jest dobry.
Gratulacje dla Redakcji!
Ale poziom pism wysoki, gdzie nam coś takiego pisać Złość Złość Złość
Ale zakupić można.
Zapisane
dragimar
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 9


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : Lipiec 28, 2009, 21:12:23 »

Ale głównie , a nawet przede wszystkim dla lekarzy zajmujących się sportowcami.  Dla przeciętnego sportowca , czy trenera to zbyt naukowe.
Zapisane
sporttren
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 1


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : Sierpień 06, 2009, 11:51:15 »

Witam
Chciałbym podzielić się moimi spostrzeżeniami na temat dwóch suplementów wydanych przez Medicina Sportiva , a dostępnych w księgarniach internetowych. Pierwszy to ZAMIAST RECEPTY doktora Gawrońskiego. Wspaniałe felietony odzwierciedlające walkę autora, lekarza i sportowca o uporządkowanie podwórka medycyny sportowej. A drugi , według mnie trochę z przekornym tytułem – Z DOŚWIADCZEŃ LEKARZA PRAKTYKA ,  napisany przez osobę , która przez wiele lat ,,podbijała” karty sportowe aż do wypadku na boisku. Ciekawa droga osoby , która zupełnie nie orientowała się w temacie medycyny sportowej , aż do osiągnięcia zupełnie przyzwoitej wiedzy,  którą można spożytkować w  pracy ze sportowcami i dzielić się nią z innymi mniej wtajemniczonymi osobami.  Sama tragedia jest mi dobrze znana. Warto przeczytać obie pozycje, są tak inne, a jednocześnie widoczna jest wielka  pasja obu autorów. Polecam nie tylko dla lekarzy , ale również dla działaczy , trenerów i bardziej wtajemniczonych sportowców.
Zapisane
ewoodo
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 20


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : Sierpień 12, 2009, 10:51:54 »

DLA MNIE ZA MĄDRE . Ale jestem tylko kibolem i trochę kopię piłkę . Szacun.
Zapisane
nemo
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 212


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : Sierpień 20, 2009, 20:29:19 »

Chciałem podzielić się swoim pomysłem co do koncepcji  jednego z suplementów .  Gdyby Redakcja ogłosiła konkurs dla przykładu : Listy do Redakcji na nurtujące nas problemy z zakresu medycyny sportowej  . Najciekawsze listy mogłyby się znaleźć w takim jednym zbiorku. Nie wszyscy chcą albo mogą pisać naukowe elaboraty. I chwała im za to ! Ale są osoby , które mają wiele ciekawych pomysłów i dużo zawodowego doświadczenia. A na dodatek zechcą sie tym z nami podzielić . To dlaczego tego nie wykorzystać?  Buziak Buziak Buziak
Zapisane
mkart13
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 16


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : Styczeń 31, 2010, 16:51:19 »

DOBRZE ,że istnieje to pismo naukowe i to forum dyskusyjne, bo inaczej klops! Szok
Zapisane
riki.1978
Zaawansowany użytkownik
****
Wiadomości: 305


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : Styczeń 31, 2010, 21:03:39 »

 Buziak Buziak Buziak
Zapisane
grajek5_1966
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 9


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : Luty 04, 2010, 18:39:28 »

Tu moga zetknąc się ze sobą poglady lekarzy , trenerów i sportowców!
         wuefista
Zapisane
kogut.gdak
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 6


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : Luty 05, 2010, 16:55:06 »

Szmat czasu, jest co wspominać! Brawo dla Twórców Medicina Sportiva!!!
Zapisane
szafran
Zaawansowany użytkownik
****
Wiadomości: 274


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : Luty 11, 2010, 09:20:22 »

Bardzo interesujący felieton !!!! Powinien dotrzeć do Pani Minister Zdrowia! Brakuje pieniędzy na wszystko , a tworzy się przepisy , które zwiekszaja cenę badań sportowców zupełnie niepotrzebnie . Proszę dokładnie go przeczytać! Już w 1969 roku lekarze umieli zbadać Visus przy pomocy tablic Snellena i przy  prawidłowym wzroku  nie wysyłali do okulisty . Pomijam tu takie dyscypliny jak motocross , czy zbliżone , tu okulista obligatoryjnie musi być , ale u wszelkiej maści piłkarzy? Pani Minister , proszę się jeszcze raz przypatrzyć  tym przepisom .To niespecjalista ma ocenić EKG , wykonać badanie wydolnościowe  a zwykłego badania wzroku nie może wykonać.? Róbmy to co niezbędne dla zdrowia i życia sportowca , a dajmy spokój z badaniami wydłużającymi niepotrzebnie cykl orzeczniczy! Nie powiem już co myślę o badaniu niepełnosprawnych w stolicy . O to proszę zapytać naszych wspaniałych paraolimpijczyków.] A paraolimpijczykom życzę wspaniałych sukcesów w Vancouver! Ich hart i osiągnięcia są dla wielu zupełnie sprawnych fizycznie,  wskaźnikiem jak wiele można osiągnąć dzięki woli walki , wiary i ogromnej samodyscypliny.
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2010, 19:32:57 wysłane przez szafran » Zapisane
a.sagad
Gość
« Odpowiedz #10 : Luty 12, 2010, 00:14:07 »

Wcale nie zdziwiłbym się gdyby lobbującym  na rzecz wyrzucenia z przepisów oceny reakcji serca na wysiłek był znany nam kandydat na krajowego konsultanta!Jak tak pójdzie dalej to nie będę zdziwiony jeśli medycnę sportową pod swe skrzydła weźmie priorytetowa dyscyplina jaka jest aktualnie medycyna pracy.Są zorganizowani, mają sprzęt i doświadczenie w badaniu . Potrafią zbadać wzrok przy pomocy tablic do bliży i dali!
Zapisane
riki.1978
Zaawansowany użytkownik
****
Wiadomości: 305


Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : Wrzesień 16, 2011, 20:04:32 »

 Chichot Chichot Chichot Szacun !  Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.14 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!