Forum Medicina Sportiva
Marzec 28, 2024, 19:11:05 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: przekwalifikowanie do wyższej kategorii wiekowej  (Przeczytany 10896 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
news
Zaawansowany użytkownik
****
Wiadomości: 313


Zobacz profil
« : Sierpień 26, 2009, 08:03:29 »

Bardzo często w trakcie badań piłkarzy spotykamy się z prośbą o przekwalifikowanie do wyższej kategorii wiekowej . Zainteresowani przynoszą nawet  takie pismo , na którym jest zgoda rodziców . Na druczku należy napisać czas na jaki obowiązuje to przekwalifikowanie. W trakcie szkoleń ABC nie zetknąłem  się z taką problematyką. Osobiście najbardziej przeraża mnie niska waga zainteresowanych .Czy są jeszcze jakieś inne czynniki na które należałoby zwracać uwagę ? Oczywiście zakładam, że badamy zgodnie z obowiązującym standardem badania sportowo-lekarskiego.
Zapisane
erwijas
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 18


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : Sierpień 27, 2009, 11:01:37 »

Chciałbym również przeczytać odpowiedź na to  pytanie . Czy wtedy to będzie badanie okolicznościowe? No bo jeśli razem z okresowym , rocznym , czy wstępnym - to dodatkowe orzeczenie  może być elementem tego badania? A  na NFZ jak to rozliczyć ? Mrugnięcie
Zapisane
rubensik3
Użytkownik
**
Wiadomości: 76


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : Sierpień 29, 2009, 11:07:14 »

A może tego nie powinno się robić ?
Zapisane
news
Zaawansowany użytkownik
****
Wiadomości: 313


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : Wrzesień 01, 2009, 10:59:46 »

Czy na ten temat bedzie wypowiedź ?
Zapisane
olimpiada
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 15


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : Luty 10, 2010, 17:33:43 »

 Zmiana kwalifikacji wymaga oddzielnego badania,czy wystarczy ogólne dopuszczające do gry?
Zapisane
nemo
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 212


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : Luty 11, 2010, 00:08:12 »

Przekwalifikowanie do wyższej kategorii wiekowej najczęściej zdarza się nam orzekać w piłce nożnej . Jeśli mamy podpisana umowę z klubem na badania , to w trakcie badania okresowego najczęściej robimy to przekwalifikowanie. Przynoszą druczek, na nim
 jest prośba klubu i podpis rodziców z prośbą o przeniesienie gracza do wyższej kategorii wiekowej .Ale są często inne bardzo typowe dla piłki nożnej sytuacje . Otóż badania klubowi ,,przeprowadza” lekarz bez uprawnień  , a druczek podpisany przez lekarza , klub i rodziców należy złożyć  w którymś z regionalnych oddziałów PZPN .I wtedy ten regionalny oddział życzy sobie , aby dokonał tego lekarz uprawniony . Ciekawe ? W terenie każdy może klepnąć kartę , która jest w posiadaniu tylko klubu. Ale druczek który będzie ,,leżakował”  w oddziałach PZPN ma być podpisany przez lekarza z uprawnieniami. U siebie papiery trzeba mieć w porządku! Obłuda??? Nasza bardzo polska rzeczywistość!
Zapisane
olimpiada
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 15


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : Luty 13, 2010, 14:45:50 »

Właśnie mam podobna sytuację w klubie. Prezes kazal załatwić badania i śmieszne jest to ,że na górze wymagania spelniamy a na dole brak słów....
Zapisane
manhunter
Zaawansowany użytkownik
****
Wiadomości: 393


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : Marzec 14, 2010, 12:10:29 »

jak to prezes kazał załatwic badania?
jakie badania,przekwalifikowanie?
Z pewnym onieśmieleniem podbijam te zmiany kategorii.
Zwracam uwagę szczególnie na wzrost i wagę,BMI,ogólnie wnikliwiej badam,w szczególności w kierunku
urazowości oraz o wydolność(wg trenera)
Zapisane
manhunter
Zaawansowany użytkownik
****
Wiadomości: 393


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : Marzec 14, 2010, 12:21:33 »

z juniora do I drużyny,uczulam na ten rodzaj przekwalifikowania)))
debiutowałem  w okręgówce mając 16 lat(musiał 1 junior grać w okręgówce)
niezbyt miło to wspominam,zostałem zdeptany tak, że przez tydzień butów piłkarskich nie mogłem włożyć
Było nas 2 juniorów 1 jedną połowę 2 drugą.
Po 45 minutach miałem dość piłki nożnej.
Zapisane
nemo
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 212


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : Marzec 14, 2010, 12:29:13 »

Oczywiście w takich przypadkach zagrożone jest to poza zwiększoną urazowością, jeszcze wystąpiniem groźnego dla życia commotio cordis.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.14 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!