Forum Medicina Sportiva
Marzec 28, 2024, 15:56:07 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 ... 5   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: SZUKAM LEKARZA  (Przeczytany 54265 razy)
0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
TAMA
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 10


Zobacz profil
« : Grudzień 29, 2009, 16:39:24 »

JAK MOŻNA SIĘ DOWIEDZIEĆ O BADANIA SPORTOWE SKORO NA MAPIE SĄ TYLKO NUMERY LEKARZY . MOŻE SĄ PONUMEROWANI DLA WASZEJ WYGODY. SKĄD MOGĘ WIEDZIEC CZY TO NIE ROBOT TYLKO CZŁOWIEK???
Zapisane
adampueb
Gość
« Odpowiedz #1 : Styczeń 13, 2010, 00:38:06 »

Proszę w tej sprawie napisać do sekretariatu PTMS.Pozdrawiam
             Adam
Zapisane
gromczekmek
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 5


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : Styczeń 15, 2010, 01:59:31 »

A może to nie musi być lekarz z uprawnieniami? W końcu każdy lekarz może to zrobić? U nas piłkarzy bada , a w zasadzie ogląda ich karty każdy poproszony o to lekarz. Tylko ceny ,,badania" są różne. Zupełnie poważnie jednak radziłbym zgłosić się do Związku Powiatów z pytaniem , czy im taki sposób oznakowania lekarzy odpowiada.
Zapisane
k.checik
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 6


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : Styczeń 15, 2010, 15:47:32 »

Do Pana Adama
Ten pomysł z napisaniem na adres mailowy sekretariatu  PTMS nie jest dobry . Napisałem i co??Odpisują osoby zupełnie niezorientowane w temacie i na dodatek zupełne bzdury.Nie będę tego cytował , bo to naprawdę niepoważne. Może się ktos tylko zabawia  w pisanie głupot.Chyba lepiej jednak zwrócić się do konkretnej osoby z nurtującymi nas problemami. Może ten Związek Powiatów będzie bardziej kompetentny?
          K. Chęcik
Zapisane
whisper54
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 35


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : Styczeń 15, 2010, 21:58:40 »

Ale to są numery z tymi "Numerami". Do PTMS nie ma co pi ;Dsać bo i tak nie odpowiadają. No może czasem się trafi jaka odpowiedź tak dla zbycia! ; Duży uśmiech Chichot Duży uśmiech Chichot Duży uśmiech
Zapisane
adampueb
Gość
« Odpowiedz #5 : Styczeń 19, 2010, 00:45:05 »

Panie Kazimierzu oraz Wszyscy  zaineresowani tematem
Opisałem pewien swój problem jaki mam z lekarzem , któremu kończą się uprawnienia do badania > 21 czy 23 roku .I taką odpowiedź otrzymałem z PTMS-u ( wykropkowałem nazwisko , bo może to znowu ktos się bawi. TO PRZECIEŻ CHORE!!!! Doktorzy z certyfikatami - jak zrozumieć taką odpowiedź, jaką otrzymałem:,,Szanowny Panie,
Uprzejmie informuję, że ważność certyfikatu Polskiego Towarzystwa
Medycyny
Sportowej uprawniającego do orzekania w sporcie dzieci i młodzieży do
ukończenia 21 roku życia oraz zawodników pomiędzy 21 a 23 rokiem
życia, jak
również certyfikatu PTMS uprawniającego do orzekania w sporcie powyżej
23
r.ż., wygasa wraz z upływem daty ważności certyfikatu podanej na
certyfikacie.

Z wyrazami szacunku
....................
Sekretariat PTMS
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2010, 00:47:01 wysłane przez adampueb » Zapisane
whisper54
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 35


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : Styczeń 19, 2010, 10:34:40 »

Panie Kazimierzu!
Co to za korespondencja? Kto tak Pana potraktował u góry? Beznadziejna odpowiedź. To chyba Pan wiedział bez ich nauki, że jeśli dokument ma datę ważności to obowiązuje właśnie tak długo jak data pokazuje. Ale "wyczerpująca" odpowiedź, niech to diabli...
Może ktoś z "Góry" w końcu wyczuje problemy na "dole" i zacznie je rozwiązywać Co? Co? Co?
Zapisane
k.checik
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 6


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : Styczeń 19, 2010, 10:35:13 »

Panie Adamie
O co dokładnie Pan pytał? To ważność wszystkich certyfikatów wygasa?
Ja pytałem ,że nie mogę znaleźć na tej mapie i liście lekarzy uprawnionych odnaleźc tego lekarza , bo sa tylko numery , a nie nazwiska. To jakiś facet z sekretariatu odpowiada mi ,ze nie ważne kto bada , tylko gdzie bada. W nastepnym meilu prostuje ,że jednak ważne kto bada , ale odsyła mnie do przepisów jak powinno wygladać badanie . Ale to ja nawet jak bedę wiedział co  ma być  badane , to tego badania nie zrobię,  bo jestem trenerem , a nie lekarzem , o czym mu zreszta napisałem .
Totalny bajzel.
                      Kazimierz
Zapisane
adampueb
Gość
« Odpowiedz #8 : Styczeń 19, 2010, 10:56:14 »

PANIE WHISPER
 JA NIE O TO PYTAŁEM !!!!To zbyt zawiłe. Zacytuję całe pismo, które skierowałam do Zarządu , sekretariatu i konsultanta krajowego:

Zwracam się z uprzejmą prośbą o wyjaśnienie pewnego problemu .
Jestem
działaczem sportowym na poziomie gminy. Mamy piłkę nożną kobiecą i
męską, mamy siatkarzy i drużynę piłki ręcznej . W ubiegłym roku w
czercu podpisaliśmy umowę na badania sportowców na okres dwóch lat z
lekarzem mającym certyfikat do badania sportowców niezależnie od
wieku.
A teraz w styczniu otrzymaliśmy od tego lekarza wypowiedzenie , owszem z
okresem trzymiesięcznym , bo kończy mu się w marcu termin uprawnień
tych powyżej 21 czy 23 roku . Lekarz oddalony o 20 km od nas nie ma
uprawnień do badania wszystkich sportowców . Skontakowałem się z
lekarzem mieszkającym w odległości 40 km od naszej miejscowości , a
ten
poinformował mnie ,że jemu kończą się uprawnienia za rok .
Chcieliśmy
mieć jednego lekarza na dłuzszy okres , to nam wszyscy wymienieni
lekarze odpowiedzieli ,że możemy podpisać sobie umowę ze specjalistą
medycyny sportowej . Ale u nas takiego nie ma w promieniu 100 km. W tej
sytuacji zagroziłem Sądem Pracy
lekarzowi z którym mamy podpisana umowę .A on odpowiedział,że do
sądu
to ja
mogę podać Zarząd , a nie jego. Uprzejmie proszę o pilne wyjaśnienie
sprawy.
. Czy ci lekarze tracą uprawnienia za jakieś przewinienia? Jeśli tak ,
to podam go jednak do sądu. Liczę na Państwa przychylność

 A odpowiedziała mi jakaś kobieta:
,,Szanowny Panie,

Uprzejmie informuję, że ważność certyfikatu Polskiego Towarzystwa
Medycyny
Sportowej uprawniającego do orzekania w sporcie dzieci i młodzieży do
ukończenia 21 roku życia oraz zawodników pomiędzy 21 a 23 rokiem
życia, jak
również certyfikatu PTMS uprawniającego do orzekania w sporcie powyżej
23
r.ż., wygasa wraz z upływem daty ważności certyfikatu podanej na
certyfikacie.


Z wyrazami szacunku

Elżbieta Balcerek
Sekretariat PTMS
Zapisane
whisper54
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 35


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : Styczeń 19, 2010, 12:49:01 »

Do Pana Adama Płacz
No to rzeczywiście ma Pan problem. Prześledziłem na stronie PTMS mapkę z lekarzami uprawnionymi do badań, to tych lekarzy jest jak na lekarstwo, a zresztą nie są to lekarze tylko cyferki i nie wiadomo jak szukać takiego "cyferka" i o kogo pytać w takiej miejscowości. "cyferkami" raczej trudno się włada!!!! Przepraszam, chciałem doradzić, ale sam nie wiem. Szok Szok Smutny Złość
Zapisane
adampueb
Gość
« Odpowiedz #10 : Styczeń 19, 2010, 22:25:42 »

Panie Whisper
dziękuje za chęc pomocy, ale jest już dobrze. można bedzie te certyfikaty powyzej 23 roku zycia przedłuzać. wycofalismy pismo z Sądu Pracy skierowane przeciwko lekarzowi . Przekazałem wiadomośc lekarzowi z którym mamy podpisaną umowe na badania sportowców. Bardzo sie ucieszył ,ze moze przedłuzać ten wyższy certyfikat. Fakt ,ze to dziwna sprawa z tymi numerami. Można było wycofać nazwiska lekarzy , którzy nie przedłuzali certyfikatu. Ale jeśli wszyscy chcą wiedzieć kto moze badać sportowców i lekarze też chcą aby ich nazwiska były znane zainteresowanym , to w czym tkwi problem? Z Panem Kazimierzem skontaktowałem sie już przy pomocy jego adresu , który jest wsród uzytkowników tego forum . Ponizej podaje swój adres dla osób , które zechca sie podzielić swoimi doswiadczeniami w interesujacych nas tematach - adampueb@interia.pl
A oto najaważniejsza wiadomosc jaką dzisiaj otrzymałem z sekretariatu Towarzystwa Sportowego:
,,Szanowny Panie,

w uzupełnieniu wczorajszej odpowiedzi informuję, że istnieje
możliwość  przedłużenia ważności certyfikatu po spełnieniu wymogów określonych w regulaminie
przyznawania certyfikatów.
Elżbieta Balcerek"

 
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2010, 23:02:13 wysłane przez adampueb » Zapisane
gromczekmek
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 5


Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : Styczeń 20, 2010, 00:12:41 »


    CZYLI ZA , A NAWET PRZECIW Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Co? Co? Mrugnięcie Mrugnięcie Z politowaniem Z politowaniem Z politowaniem Z politowaniem
« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2010, 00:16:08 wysłane przez gromczekmek » Zapisane
CK.One
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 35


Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : Styczeń 20, 2010, 20:45:55 »

Ha ha ha !Znowu odpowiedź PTMS na poziomie mułu. Biuro certyfikatów we Wrocku już od 3 miesięcy informuje ,że certyfikaty na poziomie zaawansowanym nie będa przedłużane. Prolongata dotyczy włącznie certyfikatów podstawowych. W ZG PTMS mają spory bajzel.No cóż. Jaki pan taki kram.
Zapisane
k.checik
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 6


Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : Styczeń 20, 2010, 22:22:40 »

PANIE ONE
MYŚLĘ, ŻE W TAKIEJ SYTUACJI JA RÓWNIEŻ POWINIENEM ZWRÓCIĆ SIĘ ZE SWOIMI PROBLEMAMI DO TEGO BIURA WE WROCKU. PROSZĘ ZOBACZYĆ JAK MI ODPOWIADAŁ SEKRETARIAT PTMS DO KTÓREGO ZWRÓCIŁEM SIĘ PONIŻEJ . MYSLAŁEM ,ŻE TO KTOS SIĘ ZABAWIA. WYGLĄDA JEDNAK , ŻE DOSTĘP DO TEGO KONTA SEKRETARIATU MAJĄ OSOBY BARDZO MAŁO ZORIENTOWANE W TEMACIE. JAK Z ŁAPANKI Z ULICY. PONIZEJ TA MOJA DZIWNA KORESPONDENCJA.
W PIERWSZYM MEILU ZGŁOSIŁEM SWÓJ PROBLEM:
Szanowni Państwo
 Była mapa powiatów i było wszystko wiadome . Teraz są jakieś numery !!??? Jestem trenerem , jadę z zawodnikami do różnych miejscowości na  zawody i zgrupowania . Skąd wziąć wiadomość, który lekarz jest
uprawniony do  przeprowadzania badań sportowców w danych miejscowościach?W swojej miejscowości to już wiem , ale w innych skąd mam czerpać takie informacje?
 Czekam na informację.Kolega lekarz dał mi adresy mailowe ludzi
 odpowiedzialnych za te ,,nowe zmiany". Osobiście wyrażam głęboką dezaprobatę
dla tego typu nowości.
 Z wyrazami szacunku
Kazimierz Chęcik
-------------------------------------------------------------------------     Dnia 13-01-2010 o godz. 18:07 Andrzej Bugajski napisał(a):
Szanowny Panie,
czy zna Pan ustawę o ochronie danych osobowych? Lekarze którzy chcą być umieszczeni na stronie składają specjalne oświadczenie. I stąd pojawił się ten problem.
Trochę mnie dziwi że badania lekarskie załatwia Pan na ostatni moment. Moim zdaniem od nich powinno się zaczynać. Ale taka różnica zdań zawsze była między lekarzem a trenerem. Najpierw trzeba zdiagnozować a później leczyć. Nie na odwrót!!!
Z poważaniem
Andrzej Bugajski
From: Kazimierz Chęcik
To: Andrzej Bugajski
Sent: Wednesday, January 13, 2010 8:44 PM
Subject: Odp:
Szanowny Panie
To ja nie bardzo rozumiem . Czyżby lekarze chcieli być anonimowi?A niby skąd wziąć lekarzy z uprawnieniami  , jeżeli jest po jednym na trzy, cztery gminy. To jak ja mam zdążyć z badaniami? A poza tym nie każdy może badać powyżej 21 roku życia. Takich to czasem jest tylko jeden , dwóch na województwo! To jak zrobić badania na czas i u własciwego lekarza???A różnice między lekarzami i trenerami są różne . Tu i tu są tacy co biorą łapówki i odstawiają lipę zamiast badania!I proszę mnie Szanowny Panie nie obrażać. Ja chcę mieć uczciwie zbadanych zawodników. Z poważaniem
                       Adam Chęcik
…………………………………………………………………………………………
Dnia 14-01-2010 o godz. 8:48 Andrzej Bugajski napisał(a):
Szanowny Panie,
nie miał w zamiarze nikogo obrażać. Cieszę się że jest Pan orędownikiem rzetelnych badań sportowców, ale takich jak Pan jest niewielu. Chyba dobrze zdajemy sobie sprawę jak postępuje wielu trenerów w tym temacie. A tak na marginesie to interesowałoby mnie to gdzie badać a nie u kogo.
Z poważaniem Andrzej Bugajski
----- Original Message -----


S From: k.checik@wp.pl
To: Andrzej Bugajski
ent: Friday, January 15, 2010 7:04 AM
Subject: Re:

Drogi panie
Wypisuje Pan jakieś bzdury. Nieważne kto ma badać, tylko gdzie? Przecież nie w kościele , a uprawniony lekarz w poradni . Ma to być lekarz z certyfikatem , badź specjalista medycyny sportowej. Proszę nie odpowiadać na pytanie, jesli ma Pan sprowadzać zainteresowanych  na manowce , albo kpić z nich.
                              Kazimierz Chęcik

Dnia 16-01-2010 o godz. 13:11 Andrzej Bugajski napisał(a):
Oczywiście że ważne jest kto bada, ale muszą być jeszcze do tego narzędzia. Proszę zerknąć do rozporządzenie jak to powinno wyglądać. ab
« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2010, 22:24:29 wysłane przez k.checik » Zapisane
prakorzen
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 185


Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : Styczeń 21, 2010, 00:18:26 »

Yyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy, prawiepilot i prawieprezes Co? Duży uśmiech Mrugnięcie NIE ZALECIMY DALEKO JAKO TOWARZYSTWODuży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Z politowaniem Z politowaniem Z politowaniem
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 5   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.14 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!