Forum Medicina Sportiva
Maj 01, 2024, 06:31:59 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
  Strona główna Pomoc Szukaj Rejestracja  
  Pokaż wiadomości
Strony: 1 ... 16 17 [18] 19
256  Medycyna aktywności ruchowej dla wszystkich / Pytania do specjalistów / decyzja jest na stronie www.ptms.org.pl : Luty 20, 2010, 00:38:56
Proszę wejśc na stronę www.ptms.org.pl  , kliknąc na pasku u góry na KSZTAŁCENIE , a potem po lewej na CERTYFIKAT. Po lewej będzie UWAGA, proszę ją przeczytać!!
257  Medicina Sportiva - Informacje / Dyskusja ogólna / NIE JEST WAŻNE DLACZEGO UMIERA SPORTOWIEC I JAKIEJ KLASY TO JEST SPORTOWIEC : Luty 18, 2010, 11:04:20
WAŻNIEJSZE , KOMU UMIERA!!!  I wtedy werdykt bywa taki:
/ Przemek Wierzchowski)
Nie doszło do zaniedbania osób trzecich. Prokuratura umorzyła sprawę śmierci Mistrzyni olimpijskiej z Sydney Kamili Skolimowskiej - dowiedziało się Radio ZET.

   
Warszawska Prokuratura Okręgowa zbadała dokumenty Centralnego Ośrodka Medycyny Sportowej i materiały postępowania portugalskiej prokuratury. Stwierdzono, że za śmierć Kamili Skolimowskiej odpowiada zator tętnicy płucnej i że mistrzyni przeszła wszystkie konieczne badania przed wyjazdem na zgrupowanie w Villa Real de Santo Antonio.
W ciele Skolimowskiej nie wykryto zakazanych substancji ani sterydów. Nie stwierdzono też zaniechania osób trzecich. - Sprawę umorzyliśmy z powodu braku znamion czyny zabronionego - mówi rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Mateusz Martyniuk.
Skolimowska została pośmiertnie odznaczona przez Prezydenta Lecha Kaczyńskiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Podczas treningu w Portugalii 18 lutego 2009 roku nagle źle się poczuła. W szpitalu straciła przytomność i mimo reanimacji zmarła.

258  Medycyna aktywności ruchowej dla wszystkich / Pytania do specjalistów / zmiana lekarza to nie jest dobry pomysł : Luty 14, 2010, 18:23:16
Pani Izo
Zmiana lekarza nie jest dobrym pomysłem . Zdecydowanie należałoby zmniejszyć  objętość wysiłku , żadnych maratońskich biegów , trenować dla zdrowia.Lepiej skontaktować się  z lekarzem specjalistą  medycyny sportowej  w sprawie Pani treningów.  Sprawę szybkiego tętna należałoby skonsultować z lekarzem prowadzącm . Może betamimetyk zastąpi lekiem antyleukotrienowym ? Albo wprowadzi lek antyleukotrienowy a zmniejszy ilość wziewów betemimetykiem do jednego ? Oczywiście Alvesco pozostaje.Albo , jeżeli nic wiecej się innego nie dzieje , nie zwracać aż takiej uwagi na tętno! Może się szybciej ustabilizuje. Cóż, psychogennego działania też nie można tu wykluczyć. Pozdrawiam.
                                         szafran
259  Medycyna aktywności ruchowej dla wszystkich / Pytania do specjalistów / astma to choroba przwlekła zapalna!!! : Luty 14, 2010, 15:33:44
Pani Izo
Wracając do astmy należy pamiętać ,że jest to chroba zapalna również!! Nie podejrzewam nawet ,że jest Pani źle prowadzona, ale podawanie samych mimetyków , to jak podawanie tylko leków przeciwkaszlowych w gruźlicy.Jeśli nie wdroży się leczenia przeciwzapalnego , to w drzewie oskrzelowym nastapią nieodwracalne zmiany i szybko doprowadzić można  się  do niewydolności oddechowej i krażenia , nie mówiąc o nagłym zgonie.
Role tę spelniaja niestety leki sterydowe wziwne . Najlepszy ukad gdy te dwa leki są w jednym takim preparacie. Dysponujemy teraz dwoma takimi lekami . Świetnie przeciwzapalnie działają leki antyleukotrienowe , ale są one skuteczne tylko w 30 % przypadkach astmy . Może prawidłowe leczenie zmniejszyłoby koniecznośc dodatkowego przyjmowania mimetyków, a co za tym idzie czynnośc serca nie byłaby taka szybka . W końcu tylu sportowców wysokiej klasy jest na tych lekach i nic im się takiego groźnego nie dzieje.
260  Medycyna aktywności ruchowej dla wszystkich / Pytania do specjalistów / wielkośc wysiłku zależy od ciężkości astmy i od wieku , niestety .......SKS : Luty 14, 2010, 14:17:26
A więc wysiłek na miarę możliwości!!!
A biegi maratońskie to jednak wysiłki ekstremalne!
Trzeba zachować umiar we wszystkim : w jedzeniu i w zadawaniu sobie wysiłku! Wysiłek ma służyć zdrowiu. Maraton nie jest formą wysiłku powszechnie zalecaną , a nawet wręcz odwrotnie!Dla zdrowia biegamy do 40-50 minut , 5X tygodniowo nie przekraczając tętna 220 - wiek!Mimo wszystko podziwiam! Sam kiedyś miałem takie zapędy , ale powstrzymały mnie przed tym krokiem porady Osób znających się na medycynie sportowej , za co im jestem bardzo wdzięczny.
261  Medycyna aktywności ruchowej dla wszystkich / Pytania do specjalistów / nie trzeba mieć kategorii zdrowia A do wielu sportów : Luty 14, 2010, 00:18:51
Przytocze tu przykład z Twojej dyscypliny sportowej . Poczytaj o swoim idolu.
,,Astma a sport, czyli Beckham z inhalatorem 2010-02-04
Pod koniec listopada światowe serwisy informacyjne poinformowały, iż David Beckham choruje na astmę. Zdjęcia słynnego piłkarza z inhalatorem zadziwiły wielu jego fanów, przyzwyczajonych do wysokiej formy jednego z najwybitniejszych współczesnych piłkarzy. Wśród wielkich sportowców, David Beckham ze swoją chorobą nie jest odosobniony – na astmę choruje m.in. Mark Spitz (siedmiokrotny złoty medalista w pływaniu na Olimpiadzie w Monachium), Leszek Blanik (polski złoty medalista gimnastyki na Olimpiadzie w Pekinie) czy Amy van Dyken (czterokrotna złota medalistka w pływaniu z Igrzysk w Atlancie). Wśród amerykańskich olimpijczyków liczba astmatyków to blisko 12%.
Jak wskazują powyższe przykłady astma nie stanowi przeszkody by uprawiać wyczynowy sport na najwyższym poziomie. Tym bardziej nie jest to przeszkoda dla codziennych ćwiczeń ruchowych i amatorskiego uprawiania sportu. Rozpoznanie astmy u dziecka nie musi oznaczać zaprzestania jego aktywności ruchowej, gdyż z astmą można normalnie żyć i funkcjonować. David Beckham wg doniesień prasowych na astmę choruje od dzieciństwa, co nie przeszkodziło mu kilkukrotnie zdobyć mistrzostwa Anglii z Manchesterem United czy wygrać Ligę Mistrzów z Realem Madryt. Amy van Dyken cierpi na bardzo ciężką odmianę astmy od 6 roku życia, a jednak na Olimpiadzie aż czterokrotnie pokonała wszystkie swoje rywalki, które astmy nie miały. Podobnie Mark Spitz, który w trakcie jednej Olimpiady zdobył aż siedem złotych medali, jest dowodem na to, że właściwie kontrolowana astma nie przeszkadza w wygrywaniu.

To właśnie prawidłowa kontrola astmy jest kluczem do sukcesu. Damian Gorawski, polski piłkarz, przed Mundialem w 2006 roku samowolnie odstawił leki przeciwastmatyczne, co skończyło się dla niego absencją w kadrze narodowej podczas tej najważniejszej piłkarskiej imprezy.

Narodowy Program Wczesnej Diagnostyki i Leczenia Astmy POLASTMA w ramach działań edukacyjnych dotyczących astmy oskrzelowej, kładzie nacisk również na rolę ruchu i ćwiczeń fizycznych w profilaktyce i kontroli astmy. Umiarkowana aktywność u osób z astmą jest stanem jak najbardziej pożądanym i właściwym. Celem Programu POLASTMA jest taka edukacja chorych z astmą, by po konsultacji lekarskiej nie ograniczać, a wręcz rozwijać ich codzienny ruch na świeżym powietrzu, siłowni czy sali fitness.
Dlatego warto uprawiać sport mimo, a zwłaszcza w przypadku astmy. Umiarkowany ruch w każdym wieku to nie tylko przyjemność, ale także zdrowie – również dla osób z astmą.'"

 SUKCESÓW SPORTOWYCH ŻYCZĘ CI!!!
262  Medycyna aktywności ruchowej dla wszystkich / Pytania do specjalistów / Odp: przyspieszacze przemiany matrii : Luty 13, 2010, 00:16:07
Fasolamina to preparat , który jakoby mial przyspieszać utratę wagi na zasadzie zmniejszonego wchłaniania przyjętych z pożywieniem węglowodanów. Oczywiście w praktyce nie sprawdza się absolutnie!
263  Medycyna aktywności ruchowej dla wszystkich / Pytania do specjalistów / Odp: przyspieszacze przemiany matrii : Luty 12, 2010, 13:03:36
jw.
264  "Medicina Sportiva Practica" dla specjalistów / Czasopisma: "Medicina Sportiva" online, Medicina Sportiva Practica" online, "Medicina Sportiva Suplement" / BARDZO INTERESUJĄCY FELIETON W ostanim numerze Medicina Sportiva : Luty 11, 2010, 09:20:22
Bardzo interesujący felieton !!!! Powinien dotrzeć do Pani Minister Zdrowia! Brakuje pieniędzy na wszystko , a tworzy się przepisy , które zwiekszaja cenę badań sportowców zupełnie niepotrzebnie . Proszę dokładnie go przeczytać! Już w 1969 roku lekarze umieli zbadać Visus przy pomocy tablic Snellena i przy  prawidłowym wzroku  nie wysyłali do okulisty . Pomijam tu takie dyscypliny jak motocross , czy zbliżone , tu okulista obligatoryjnie musi być , ale u wszelkiej maści piłkarzy? Pani Minister , proszę się jeszcze raz przypatrzyć  tym przepisom .To niespecjalista ma ocenić EKG , wykonać badanie wydolnościowe  a zwykłego badania wzroku nie może wykonać.? Róbmy to co niezbędne dla zdrowia i życia sportowca , a dajmy spokój z badaniami wydłużającymi niepotrzebnie cykl orzeczniczy! Nie powiem już co myślę o badaniu niepełnosprawnych w stolicy . O to proszę zapytać naszych wspaniałych paraolimpijczyków.] A paraolimpijczykom życzę wspaniałych sukcesów w Vancouver! Ich hart i osiągnięcia są dla wielu zupełnie sprawnych fizycznie,  wskaźnikiem jak wiele można osiągnąć dzięki woli walki , wiary i ogromnej samodyscypliny.
265  Medicina Sportiva - Informacje / Dyskusja ogólna / Niestety NIKT nie powalczył o MEDYCYNE SPORTOWĄ , zabrakło jej wśród dziedzin : Luty 11, 2010, 09:02:01
uznanych za priorytetowe!! Więcej czynów Szanowni Państwo , a mniej słów mówiących o elitarności Towarzystwa!


 W dniu 29 lipca 2008 r., zatwierdzony został Projekt Systemowy w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki zgłoszony przez Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego w Warszawie  „Kształcenie w ramach procesu specjalizacji lekarzy deficytowych specjalności tj. onkologów, kardiologów, lekarzy medycyny pracy”.
Źródło finansowania
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Okres realizacji projektu:
Projekt realizowany będzie  do 30 czerwca 2015 r
_____________________________________________
Medycyny sportowej tu nie ma ! Czyżby było tak dobrze? To dlaczego jest tak źle?Co?
266  Medycyna aktywności ruchowej dla wszystkich / Pytania do specjalistów / Odp: SZUKAM LEKARZA : Luty 10, 2010, 11:10:26
Działania rozpoczęte na wszelkich frontach. Czekamy na krok ze strony ZG. Jeśli go nie będzie  , z przykrością informuję, że zawsze w zapasie jest DROGA SĄDOWA! Sprawa absolutnie do wygrania , a w sądach pracy nie ponosi się kosztów.Myślę jednak ,że niemożliwe aby nie było jakieś  możliwej do przyjęcia dla wszystkich propozycji ze strony ZG. Wielka szkoda ,że doszło do takiej sytuacji, że w rozmowach z naszymi kolegami padły takie słowa , których wstydziłby się każdy średniointeligentny  człowiek. Naprawdę uważaliśmy kampanię wyborczą za zakończoną. Wywołano wilka z lasu zupełnie niepotrzebnie. I nie myśmy to zrobili! Proszę pamiętać!Poza tym uważamy ,że wszystkie wymienione na stronie www.ptms.org.pl pisma naukowe są organami naszego Towarzystwa, a forum dyskusyjne jest tylko na tej stronie. Wypowiedzi i poglądy zamieszczane na tym forum nie są reprezentacyjne dla Redakcji , każdy piszący odpowiada za treść umieszczonego tu wpisu.Czasami dzieci dokonują wpisu na prośbę swoich rodziców! I TAK TO NALEŻY TRAKTOWAĆ , a nie mówić piszącym  tutaj nieprawdziwych i nierzetelnych uwag , nie straszyć ich i nie grozić im!
267  Medycyna aktywności ruchowej dla wszystkich / Pytania do specjalistów / działanie Alli i leku Glucobay : Luty 10, 2010, 10:54:13
Pani Izo
Czy te leki nie mają podobnego działania ? Alli podobny do leku kiedyś tylko na receptę -Xenical, hamuje wchłanianie tłuszczów w przewodzie pokarmowym , a Glucobay działa podobnie ale w stsunku do weglowodanów? Pomijam inne preparaty o nieudowodnionej skuteczności jak Fasolamina  itp...
268  Medycyna aktywności ruchowej dla wszystkich / Dieta dla aktywnych / farmakologiczne wspomaganie procesu odchudzania : Luty 04, 2010, 12:03:54
Pani Izo
Stosujemy dietę ( bardzo trudne o pdpowiednie środki spożywcze), ruszamy sie na miarę możliwości czasowych , a tu efekt marny. Sibutraminę wycofują, co pozostanie? Słyszałem o preparacie Alli. Widzialem u znajomej , która nie jst chora na cukrzycę , preparat Glucophage w celu schudnięcia.  Jakie jest Pani zdanie na temat tych pomocniczych środków i metod?
269  Medycyna aktywności ruchowej dla wszystkich / Dieta dla aktywnych / Odp: żywienie w sporcie : Luty 03, 2010, 08:13:57
polecam ,, Żywienie w sporcie''  Anity Bean
270  "Medicina Sportiva Practica" dla specjalistów / Legislacja/prawodawstwo obowiązujace w medycynie sportowej / ja te przepisy inaczej interpretuję : Styczeń 24, 2010, 00:10:32
Wydaje mi się , ze na  podstawie aktualnie obowiązujących przepisów można wysnuc takie wnioski, że:
1 . Sportowcy  > 23 roku zycia nie wymagaja obowiazkowych badań

albo


2. Sportowców > 23 roku życia moze badać kazdy lekarz
Strony: 1 ... 16 17 [18] 19
Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.14 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!